عمومی

ژن خوب سربلند – سرگرمی برای همه

امیر عابدزاده چگونه دروازه بان اول تیم ملی شد؟

به گزارش سرگرمی برای همه، این روزنامه همشهری وی نوشت: خبر این است که این هفته نیز نام امیر عابدزاده در جمع بازیکنان منتخب دسته دوم فوتبال اسپانیا قرار گرفت. دروازه بان ملی پوش ایران در این فصل برای “پونفرادینا” بازی می کند. تیمی که در هفته نوزدهم با درخشش مکرر امیر موفق شد رقیب خود میراندس را یک بر دو شکست دهد. امیر در این بازی شش سیو شامل چهار سیو کلیدی داشت و در نهایت از سوی کارشناسان فوتبال اسپانیا به عنوان بهترین مهاجم هفته انتخاب شد. شنبه که 11 بازی با حضور 22 دروازه بان انجام شد بنابراین انتخاب امیر بسیار ارزشمند است.

نزدیک رویای لالیگا

این بازیکن 28 ساله در اوایل این فصل پس از یک فصل درخشان در مارتیمو به پونفرادینا پیوست که به حفظ تیم در لیگ برتر پرتغال کمک کرد. تیمی از دسته دوم اسپانیا که برای بسیاری از فوتبالدوستان ایرانی ناشناخته بود. حتی گاهی انتقاداتی هم به انتخاب امیر می شد، اما به نظر می رسید فکر درستی کرده، می خواست در جایی بازی کند که شهرت بیشتری دارد. البته لیدرهای برنامه – بسیاری از مربیان اسپانیایی – مدیران در حال تماشای مسابقات دسته دوم قهرمانی این کشور هستند تا او به صعود به لالیگا امیدوار باشد. به خصوص با نمایشنامه هایی که امیر در این فصل ارائه کرده است، رسیدن به این مهم اصلا دور از انتظار نیست. حتی خود پونفرادینا هم این فرصت را دارد که به لالیگا برود. تیم اسپانیایی این هفته با نتیجه 2 بر 1 میراندس را با 19 بازی و 35 امتیاز شکست داد و به رده دوم جدول صعود کرد. البته آنها هفت امتیاز از “آلمریا” پیشرو فاصله دارند، ایبار و تنریف را بسیار نزدیک می بینند. با این حال، قرار گرفتن در این موقعیت یک اتفاق بسیار خوب و امیدوارکننده برای پونفرادینا است. لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا 22 تیم دارد و رقابت های نیم فصل اول تا دو هفته دیگر به پایان می رسد.

در سکوت رشد می کند

روندی که امیر عابدزاده برای رسیدن به این نقطه در فوتبال باشگاهی و ملی طی کرد تامل برانگیز و قابل تقدیر است. در شرایطی که خیلی‌ها فکر می‌کردند او همان احمدرضا عابدزاده محبوب است که فقط با نام و شهرت پدرش وارد فوتبال شد، آنقدر جنگید و جنگید که بالاخره به حقش رسید و جای خودش را پیدا کرد. حتی در روزهایی که عابدزاده کوچولو در پرسپولیس و راه آهن جدی گرفته نمی شد، کمتر کسی می توانست تصور کند که این پسر قهرمان جام جهانی 2018 روسیه، جام جهانی 2022 بدون حتی یک کلمه در فوتبال اروپا شود. او حتی پیراهن شماره یک تیم ملی را نیز بر تن می کند. اما این اتفاق افتاد؛ از دروازه بانی که در یک فصل بیش از 100 سیو در مارتیمو پرتغال داشت و حالا بر پونفرادینا مسلط است. امیر عابدزاده نشان داده است که حتی ژن های خوب هم می توانند از صفر شروع کنند – اگر لیاقتش را داشته باشند می توانند با سکوت و سلامت به آرزوهایشان برسند. علاوه بر این، او را باید آفر نامید.

چهار سانت کوتاهتر از احمدرضا

امیر عابدزاده البته کاریزمای خاص پدرش احمدرضا را ندارد. در این مورد نیز نباید زیاد مورد انتقاد قرار گیرد. بالاخره احمدرضا خاص بود. با این حال، بسیاری از مردم فکر می کنند که امیر بسیار کوتاهتر از پدرش است که طرز فکر دقیقی نیست. احمدرضا عابدزاده 190 سانتی متر و پسرش امیر 186 سانتی متر قد دارند. در واقع توله عقاب تنها چهار سانتی متر از خود عقاب کوتاهتر است. شاید به خاطر امیر سبک است.. «به هر حال عابدزاده کوچک با همان قد و جثه می درخشد و قدم به قدم به تحقق آرزوهای بزرگش نزدیک می شود.

انتهای پیام: