عمومی

هدف جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای مردم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، «فرهاد زیویار» استاندار لرستان با صدور پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، فرارسیدن این روز را به فعالان خبر و رسانه تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

فرارسیدن سالروز شهادت محمد صارمی و روز خبرنگار، فرصتی است تا بار دیگر از خدمات جامعه خبرنگاران، این صدای رسای اخبار و آگاهی‌دهنده جامعه تقدیر کنیم.

اینکه شخصیتی مانند شهید صارمی در راه آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم جان خود را نثار می‌کند، خود نشان از جایگاه والا و نقش مهم خبرنگاران در مسیر حرکت کشور دارد.

هر چند خبرنگاری شهرت را به دنبال دارد؛ اما هدف غایی جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای مردم است که ازیک‌طرف به پاسخگوکردن مسئولان همت می‌کنند و از جانب دیگر بااطلاع رسانی اخلاق‌مدارانه، خدمتگزاران ملت را تأیید و یاری می‌کنند.

در طرف مقابل انعکاس انتظارات و خواسته‌های مردم به مسئولان، از دیگر اقدامات اصحاب رسانه و خبرنگاران است که ضمن آگاه‌کردن آنها نسبت به وضعیت جامعه و خواسته‌های عموم، مسیری مناسب را برای خدمت بهتر و تأثیرگذارتر از طرف دولتمردان فراهم می‌کند.

خبرنگاری یعنی بدون درنظرگرفتن علایق و سلایق و به‌دوراز هرگونه تعصب، اخبار واقعی را به مردم منتقل‌کردن و به‌نوعی علاوه بر شفاف‌سازی، اقدامات مثبت و خدمات نظام را نیز برای عموم نمایان کردن است.

باتوجه‌به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و رئیس‌جمهور مبنی بر جهاد تبیین و انعکاس عملکرد امیدبخش دولت به مردم، نقش خبرنگاران به‌عنوان همراهان و همیاران دولت در این مسیر مهم‌تر از هر زمان دیگر است.

در شرایطی که دشمنان و معاندان ملت ایران، با سیاه‌نمایی وسیع و دامنه‌دار و جنگ عظیم رسانه‌ای، تلاش دارند که حس ناامیدی و یأس را در اذهان مردم به‌ویژه جوانان رسوخ دهند، انعکاس اخبار امید افزا به‌ویژه در حوزه اقدامات و خدمات روزافزون نظام و دولت به مردم سدی فولادین در برابر این توطئه و فتنه است و در این‌گونه خبرنگاران، جان‌برکفان و مجاهدان و بسیجیان ملت محسوب می‌شوند.

اینجانب فرارسیدن روز خبرنگار را به محضر تمامی اصحاب رسانه در استان لرستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امید است در پرتو عنایات الهی، همراهان رسانه‌ای مانند همیشه، خستگی‌ناپذیر در مسیر رسالت عظیم خود ثابت‌قدم باشند انشا الله.