استان ها

نمایشگاه ایران‌نوشت از ۶ شهریور تا ۱۰ آنلاین در مشهد برگزار می‌شود

سرگرمی برای همه/خراسان رضوی دبیر مجمع ایران‌نوشت در مشهد گفت: نمایشگاه ایران‌نوشت با همکاری آستان قدس از ۶ شهریور تا ۱۰ آنلاین از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در مشهد برگزار می‌شود.

حسین ارجمندپور، امروز ۴ شهریورماه، در نشست خبری نخستین نمایشگاه ایران‌نوشت مشهد، ویژه فروش مستقیم نوشت‌افزارهای با کیفیت ایرانی و اسلامی که در مرکز همایش و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ایران‌نوشت از سال ۹۱ با ۲ تولیدکننده با این دغدغه آغاز شد که ۸۰ درصد تولیدات و مواد مصرفی دانش‌آموزان و سبد خرید آن‌ها اجناس خارجی و با رویکردهای غیر فرهنگی و ناهنجار است.

وی بیان کرد: مجمع ایران‌نوشت با فراز و نشیب‌های زیاد و سختی‌های فراوان توانست بالغ بر ۱۲۰ تولیدکننده را گرد هم بیاورد و این مجمع را ایجاد و نمایشگاه برگزار کند. در حال حاضر ۸۰ درصد تولید و لوازم مصرفی دانش‌آموزان ایرانی و ۲۰ درصد خارجی است. مجمع متشکل از تولیدکننده‌های استان‌ها و شهرهای مختلف است که خراسان رضوی ۹ تولیدکننده در آن دارد. تولیدکننده‌های عضو مجمع از حیث تولید ایرانی و فرهنگی هستند و بالغ بر ۸۰ درصد تولیدکنندگان در این نمایشگاه حضور دارند.

ارجمندپور گفت: مرکز اصلی برگزاری نمایشگاه تهران است که امسال نهمین نمایشگاه برگزار می‌شود. امسال مجمع ایران‌نوشت تصمیم گرفت این نمایشگاه‌ها را به صورت همزمان در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها برگزار کند. این نمایشگاه همزمان در تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، یزد، قم و اصفهان در شهریور برگزار می‌شود. با همکاری آستان قدس این نمایشگاه از ۶ شهریور تا ۱۰ آنلاین از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در مشهد برگزار می‌شود.

دبیر مجمع ایران‌نوشت در مشهد با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های نمایشگاه‌های ایران‌نوشت برگزاری به صورت هایپرمارکتی است، عنوان کرد: در این نمایشگاه‌ها غرفه وجود ندارد و نمایشگاه در واقع یک فروشگاه متمرکز یکپارچه متشکل از تولیدات تمام تولیدکنندگان ایرانی و اسلامی است، البته اطلاعات تولیدکنندگان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ تولیدکننده در رسته‌های مختلف حضور خواهند داشت.

وی افزود: از نظر قیمت به این دلیل که فروش بدون واسطه اتفاق می‌افتد بسیار قابل رقابت با بازار است و مخاطبان نیز می‌توانند محصولات را با ۱۰ درصد تخفیف خریداری کنند. قیمت محصولات از کلی‌فروشی ۱۰ درصد و از بازار ۲۵ تا ۳۰ درصد پایین‌تر است. از هزینه تمام شده تولید تا مصرف ۶۰ درصد فاصله قیمت وجود دارد که ما واسطه‌هایی که باعث این اختلاف می‌شوند را حذف کردیم.

ارجمندپور با اشاره به اینکه مشارکت‌کنندگان مهم این نمایشگاه آستان قدس، سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، آموزش‌وپرورش و معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع) هستند، تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های اساسی ایران‌نوشت در ارتباط با تولیدکننده‌ها کیفیت محصولات است. در این نمایشگاه کالای باکیفیت عرضه خواهد شد. 

دبیر مجمع ایران‌نوشت در مشهد ادامه داد: پویشی به نام «همه حاضر» نیز در نمایشگاه برگزار می‌کنیم که غرفه‌ای وجود دارد و مخاطبان می‌توانند کالاهایی که خریداری کردند را در این پویش به نیازمندان تقدیم کنند. برنامه‌های جانبی در نمایشگاه به طور رایگان در نظر گرفته شده که کانون پرورش فکری نظارت و انجام آن را برعهده دارد.

انتهای پیام