عمومی

مخمصه مسی – سرگرمی برای همه

شاید مهم ترین اتفاقی که این روزها باید منتظر آن باشیم، بازگشت لیونل مسی به فرانسه باشد. همان جایی که تیر تیز خود را پرتاب کرد و مردم این کشور را از تجربه قهرمانی جام جهانی برای دومین بار متوالی باز داشت.

روزنامه سرگرمی برای همه گزارش می دهد دنیای اقتصاد او نوشت: دقیقا شش روز دیگر، لیگ 1 فرانسه از سر گرفته می شود تا مانند سایر لیگ های معتبر اروپایی، فوتبال بار دیگر به تیم باشگاهی خود بازگردد. پس از یک ماه هیجان انگیز در قطر که به شکلی خاطره انگیز به پایان رسید، حالا ستاره ها باید مهارت های فوتبالی خود را در قالب باشگاهی به رخ بکشند. اما این انتقال چندان آسان نیست. شاید مهم ترین اتفاقی که این روزها باید منتظر آن باشیم، بازگشت لیونل مسی به فرانسه باشد. همان جایی که تیر تیز خود را پرتاب کرد و مردم این کشور را از تجربه قهرمانی جام جهانی برای دومین بار متوالی باز داشت. مسی که جان خود را برای قهرمانی در جام جهانی فدا کرد، به عنوان بهترین بازیکن تاریخ به پاریس باز می گردد که شاید خیلی ها در آنجا انتظارش را نداشته باشند. به خصوص با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است.

آرژانتینی ها از کسب سومین قهرمانی در مسابقات جهانی چنان سرمست شده بودند که فراموش کردند در فوتبال اصول اخلاقی و حرفه ای وجود دارد. امیلیانو مارتینز، برجسته ترین مدافع این تیم و یکی از ستاره های فینال که کیلیان امباپه را مسخره می کرد، بلافاصله پس از قهرمانی و در حالی که همه بازیکنان در رختکن آلبی سلسته پا به پا می کردند، از هم تیمی هایش خواست ساکت باشند. برای یک دقیقه. مهاجم فرانسوی! اما مارتینز امباپه را رها نکرد. مطمئناً او در فینال چهار بار به امباپه امتیاز داد، از جمله ضربات پنالتی، اما همچنان از هر فرصتی برای طعنه زدن به ستاره خروس ها استفاده می کند. نمونه آن نمایش عروسکی کوچک با عکس امباپه به جای سر است که دروازه بان آرژانتینی آن را در خیابان های بوئنوس آیرس برای تمسخر این ستاره جوان حمل کرد.

همه این اتفاقات در حالی رخ داد که مسی در کنار مارتینز هم تیمی امباپه در پاری سن ژرمن بود و شاهد نابودی خط حمله تیمش بود. پس از این اتفاق بسیاری از هواداران پی اس جی انتقادات تندی را به لئو ارسال کردند که نباید به هموطنان خود اجازه چنین کاری را می داد. کار به جایی رسیده است که یک پیراهن برنجی به شکل کشیش روی کف کافه ای در فرانسه کشیده شده است و از مشتریان خواسته می شود قبل از ورود کفش های خود را با آن تمیز کنند. اتفاقی که انزجار ستاره آرژانتینی را به اوج رساند. البته برخی این تصویر منتقل شده را قبل از فینال می دانند و خاستگاه آن نیز هواداران مارسی هستند. عکس بالا مربوط به پیراهن باشگاه مسی است در حالی که مارسی دشمن قسم خورده پی اس جی است.

با این حال حتی اگر همه اینها باج گیری رسانه ای یا مربوط به گذشته باشد، مسی اکنون با معضل عجیب بازگشت به باشگاهش مواجه شده است. البته او در بازی هفتگی پاری سن ژرمن مقابل استراسبورگ حضور نخواهد داشت و در حال حاضر از این باشگاه به مرخصی می رود، اما دیدار و تیم مجدد او با امباپه اجتناب ناپذیر است. گفته می شود ستاره جوان باشگاه از اینکه مسی بیشتر از او مورد توجه قرار می گیرد راضی نیست و این دو رابطه خوبی با هم ندارند. در هر صورت هواداران بومی پاری سن ژرمن هم اکنون پشت امباپه هستند و باید دید لئو چگونه این چالش را مدیریت خواهد کرد.

انتهای پیام