علمی و پزشکی

عکس | این موشک آمریکایی در بین برترین اختراعات 2022 قرار گرفت!

مجله معتبر تایم تلسکوپ فضایی جیمز وب و موشک SLS (سیستم پرتاب فضایی) را بهترین اختراعات سال 2022 معرفی کرد. ناسا با آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا در پروژه تلسکوپ جیمز وب همکاری کرد. موشک SLS ناسا، قدرتمندترین موشک جهان، برای فرستادن انسان به ماه به عنوان بخشی از ماموریت آرتمیس طراحی شده است.

به گزارش SciTechDaily، مجله تایم تلسکوپ جیمز وب را به عنوان بهترین اختراع در رده “طراحی” شناخته است. ناسا می گوید تلسکوپ جیمز وب برای دیدن اولین نورهایی که جهان ما را روشن کردند ساخته شد. یکی از مهندسان ناسا می گوید: “وقتی اولین عکس ها را دیدم، گیر کردم. اما در عین حال احساس رضایت می کردم. چون می‌دانستم که هر چه باشد با جیمز وب دیده می‌شود.»

عکس این موشک آمریکایی جزو بهترین اختراعات سال 2022 بود.

تلسکوپ فضایی جیمز وب که در اواخر سال 2021 به فضا پرتاب شد، تاکنون تصاویر خارق‌العاده‌ای از کیهان دوردست گرفته است. وب توانست اولین کهکشان ها را ببیند، تصاویر جدیدی از سیارات منظومه شمسی را نشان دهد و نحوه تشکیل ستاره ها را ثبت کند.

موشک SLS به تازگی فضاپیمای بدون سرنشین Urine را به عنوان بخشی از ماموریت Artemis 1 به ماه فرستاده است. SLS تنها موشکی است که قادر به انتقال افراد و منابع از طریق فضاپیما است البته آن را به ماه و فراتر از آن ببرید. مجله تایم موشک SLS را به عنوان بهترین اختراع در رده “تجربی” انتخاب کرد.

عکس این موشک آمریکایی جزو بهترین اختراعات سال 2022 بود.

سامانه پرتاب فضایی بزرگترین موشک ساخته شده توسط ناسا از زمان Saturn 5 است و به گفته آژانس فضایی آمریکا، توانایی های آن در طول ماموریت Artemis 1 به نمایش گذاشته شده است. اگرچه تایم موشک جدید ناسا را ​​یک اختراع بزرگ نامید، اما بسیاری از کارشناسان فضایی آن را یک پرتابگر قدیمی و بسیار گران قیمت می دانند. بر اساس گزارش ها، ناسا 20 میلیارد دلار برای طراحی و ساخت سامانه پرتاب فضایی هزینه کرده است و بر اساس برخی منابع، هزینه هر پرتاب این موشک تقریبا 4 میلیارد دلار خواهد بود.

227227