بین الملل

سید عمار حکیم: حشد الشعبی نهادی ملی و موجب افتخار است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنرانی اولین روز محرم الحرام در میدان خالانی بغداد با بیان اینکه در هفته های گذشته گفت: وی گفت: شاهد تلاش های زیادی برای ایجاد شورش در طیف های مختلف ملت عراق و همچنین در بزرگترین طیف اجتماعی، در عراق بودیم.

او ادامه داد. من از همه نیروهای ملی و بشردوستانه می خواهم که حساسیت ها و درگیری های گذشته را کنار بگذارند و با روحیه مسئولیت پذیری که عراق و موقعیت آن شایسته آن است، وارد گفت و گوی همه جانبه شوند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر پایبندی به قانون و اقتدار دولت و نهادهای آن، از قهرمانان حشد الشعبی یاد کرد و گفت: مایه افتخار ما بار دیگر سالگرد تأسیس آن را گرامی می داریم و به نیروهای حشد الشعبی که آن رژه قدرتمند، غرور آفرین و پرافتخار را انجام دادند، درود می فرستیم که همه اینها بر لزوم ادامه روند تقویت و تقویت نهاد حشد الشعبی تاکید می کند. توسعه آن برای تبدیل شدن به یک پشتیبان قدرتمند که می شناسیم.

حکیم بر لزوم عبور از بن بست سیاسی با هوشمندی و فداکاری و ادامه آن تاکید کرد. باید مکانیزم باز و علنی برای انتخاب رئیس جمهور توسط ملت ایجاد شود و موضوع پشت درهای بسته بماند تا مسائل شخصی و شخصی نشود. به بحران نمی رسد برادران، کردهای ما یا باید بر سر نامزد نهایی ریاست جمهوری به توافق برسند یا با دو نامزد به مجلس بروند و انتخاب نهایی را به نمایندگان ملت بسپارند و همه اینها باید باشد. در یک برنامه زمانی روشن و کوتاه انجام شود.

وی تاکید کرد: دولت آینده فرصت بسیار خوبی برای دستیابی به موفقیت های خدماتی و عمرانی دارد و امیدواریم رئیس دولت در انتخاب کابینه و خدمات کارآمد در این حوزه که تنها دغدغه آن موفقیت و موفقیت و شفافیت است، این نکته را مد نظر قرار دهد. ; و یک برنامه قابل قبول بر اساس یک برنامه زمانی معقول تنظیم شده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت تقویت نهادهای امنیتی و نظامی ارتش، پلیس، حشد، پیشمرگه، تقویت مبارزه با تروریسم و ​​سایر سازمان ها مطابق با استانداردهای حرفه ای و ملی و موارد مربوطه تاکید کرد. دکترین نظامی سلاح و آموزش، و گفت. «همه اینها اقتدار دولت، قانون و جامعه را بالا می برد.

حکیم با بیان اینکه همچنان شاهد نقض آشکار حاکمیت ارضی کشور هستیم، گفت. ما بارها گفته‌ایم که عراق به همسایگان خود آسیبی نمی‌رساند و به دنبال برهم زدن روابط حسنه با همسایگان خود نیست، به ویژه که این روابط دارای روابط تاریخی و فرهنگی است. و ابعاد اقتصادی و مبانی دینی و کشور ما اجازه آن را نمی دهد.

او اضافه کرد: ما خواهان صلح و امنیت با همه هستیم، مشروط بر اینکه این آرامش و امنیت به قیمت تمام شدن عزت ملت عراق نباشد، زندگی بدون عزت ارزشی ندارد.

رهبر عقل ملی عراق با اشاره به حمله اخیر ترکیه به دهوک تصریح کرد: جنایت بزرگی که چند روز پیش در دهوک رخ داد قابل چشم پوشی نیست و بخشی از زنجیره حملات ترکیه و نقض حاکمیت ارضی عراق است. واضح است که هیچ یادداشت تفاهمی با ترکیه وجود ندارد که به ارتش ترکیه اجازه ورود به عراق را بدهد. علاوه بر این، وجود ده ها پایگاه و اردوگاه نظامی ترکیه در عراق به بهانه مبارزه با تروریسم مجوز قانونی ندارد.

حکیم ادامه داد: تحولات بسیاری در عرصه سیاسی منطقه با سرعت زیاد در حال رخ دادن است و عراق در مرکز این تحولات قرار دارد، گفت:

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه روابط خوب عراق با سایر کشورها و موقعیت تاریخی-جغرافیایی آن فرصت مهمی برای ایفای نقش تاثیرگذار در منطقه است، گفت:

حکیم تصریح کرد: عراق می تواند منطق مناقشه در منطقه را به منطق رقابت و همکاری، تقویت کانال های گفتگو و کاهش مشکلات و اختلافات و بهره برداری از ثروت منطقه به نفع ملت ها تبدیل کند.

او ادامه داد. همه اینها با وجود توافقات منطقه ای یکجانبه و غیر مرتبط با مسائل منطقه ای و انگیزه های خارجی قابل انجام نیست، مردم منطقه بهتر می توانند منافع خود را بشناسند و به قیمومیت کسی نیاز ندارند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه ما با تعرض و تجاوز به سرزمین و ملت خود مخالفیم و نسبت به عواقب وخیم آن هشدار می دهیم، تاکید کرد: اجازه نمی دهیم امنیت همسایگانمان یعنی ترکیه یا سایر کشورها به خطر بیفتد. . از طریق گروه هایی که امنیت همسایگان در خاک عراق را تضعیف می کنند. قانون اساسی عراق این کشور را از تبدیل شدن به مرکز یا گذرگاه تروریسم علیه همسایگان خود منع می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید