اجتماعی

زاکانی: مسیر «محور مقاومت و شهدای مقاومت» بزرگترین دارایی ما هستند

شهردار تهران گفت: همایش مدیران گلزارهای شهداء کشورهای محور مقاومت بستر مناسبی برای انتقال تجربیات است.

به گزارش سرگرمی برای همه، دکتر علیرضا زاکانی در آیین اختتامیه اولین همایش مدیران گلزارهای شهداء کشورهای جبهه مقاومت که به میزبانی سازمان بهشت زهرا (س) و با حضور مدیران گلزارهای شهدای کشورهای  ایران، عراق، سوریه، فلسطین، لبنان و یمن در سالن همایش های خانه شهید بهشت زهرا (س) برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت. 

شهردار تهران در این مراسم گفت: ما یاد و نام شهدا را به واسطه وظیفه ای که بر عهده داریم زنده نگه می داریم چرا که بازخوانی تاریخ بر مدار شهدا می تواند سره را از ناسره جدا کند. 

وی افزود:‌ امروز جامعه مسلمین نیاز به اسوه و تکیه گاه دارد و این شهدا هستند که به عنوان یک تکیه گاه بزرگ می‌توانند جامعه اسلامی را در مسیر تحول در مسیر اهداف عالی اسلامی مصمم کنند و الگوهای جعلی را از جلوی چشم جهان اسلام بردارند. 

شهردار تهران گفت: ‌ما امروز در مقابل همه دشمنان اسلام قد برافراشته ایم و همت خود را در جهت اعتلای کلمه حق و برافراشتن پرچم محمد رسول الله با تکیه بر یگانگی خداوند بزرگ و توجه به حضرات معصومین و همچنین حرکت در مسیر تحقق اهداف عالیه اسلامی و همبستگی سایر مسلمانان چه شیعه و سنی در سراسر جهان مصروف داشته ایم، لذا دشمن با همه سرمایه های خود به جنگ ما آمده و هر لحظه را برای خود به عنوان یک لحظه طلائی می داند. با این اوصاف ما هم باید با تمام سرمایه های خود به نبرد با دشمن بپردازیم. 

وی بیان کرد: شهدا در هر لحظه و در هر نقطه‌ای از جهان حی و حاضر هستند و به ما مدد می رسانند و این یک پیام قرآنی است.

زاکانی با اشاره به اینکه مسیر محور مقاومت و شهدای مقاومت بزرگترین دارایی ما هستند و ما باید از این دارایی استفاده کنیم، افزود:‌ ما گرد هم آمده ایم تا درباره بوستان‌ها، گلستان ها و گلزارهای مملو از شهدا و پرچم داران راه حق و حقیقت و آزادی در کشورهای اسلامی بیندیشیم و ببینیم که چگونه می توانیم در این بستر از تجربیات هم بهره بگیریم و با تمسک به شهدا راه و درک چگونه زیستن درست را بیاموزیم. 

وی تصریح کرد: ‌به تعبیر امام راحل مزارهای شهدا قبله گاه عاشقان، عارفان و دلدادگان هستند. بنابراین باید نسبت به انتقال اهدافی که شهدا به خاطر آنها به شهادت رسیده اند توجه ویژه ای داشته باشیم و این نگاهی است که با توجه به برگزاری این همایش خوب و موثر می توانیم آن را به عنوان ید واحده ایجاد کنیم و از طرفی بتوانیم با احیاء راه و منش شهدا و حرکت در مسیر پیوستگی قابلیت های بزرگی که داریم در سراسر جهان با اتحاد و همبستگی در مسیر اهداف عالیه اسلامی حرکت نماییم. 

شهردار تهران همبستگی اعتقادی را مهمترین بخش همبستگی بین کشورهای محور مقاومت عنوان کرد و گفت:‌ شهدا پرچمداران و قهرمانان همبستگی اعتقادی در بین کشورهای محور مقاومت هستند، لذا ما باید به شهدا تمسک بجوییم، در غیر اینصورت با مشکل مواجه می شویم. 

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، زاکانی با بیان اینکه ما هر چه برای رونق راه شهید و شهادت کوشش کنیم هم خودمان نجات می یابیم و هم شهدا دیگران را دستگیری خواهند کرد، اظهار کرد:‌ ما به شهیدان به عنوان شافعان روز جزا چشم امید داریم و امیدواریم در نزد خداوند شفاعت ما را کنند.

انتهای پیام 

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.