اجتماعی

رییس جمعیت هلال احمر: آماده واردات ۳۰ میلیون دُز واکسن کرونا هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح اقدامات انجام شده تاکنون برای واردات واکسن بیماری کرونا به کشور ، آمادگی خود را برای واردات “30 میلیون دوز واکسن” اعلام کرد.

به گزارش سرگرمی برای همه ، رئیس جمعیت هلال احمر ، دکتر کریم همتی که به عنوان یکی از اعضای مرتبط با تهیه واکسن تاج در جلسه با رئیس جمهور منتخب حضور داشت ، گفت: “در این جلسه وی به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر فعالیت های مهم این سازمان را توضیح داد. “من کردم. اولین گزارشی که به رئیس جمهور منتخب دادم در مورد روند واردات واکسن تاج بود. چند ماه قبل از پایان سال گذشته ، ما به وزارت بهداشت اطلاع دادیم که هلال احمر آماده واردات واکسن از منابع معتبر است ، اما اجازه رسمی ما برای واردات واکسن کرونا در 4 آوریل 1400 صادر شد. در کمتر از سه هفته ، ما اولین محموله واکسن را حمل کردیم ، از آن زمان تاکنون بیش از 7 میلیون واکسن وارد شده و به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

دکتر همت افزود: “در این جلسه ، پس از روشن كردن مراحل قبلی در زمینه واردات واكسن ، من اعلام كردم كه این جمعیت آماده واردات” 30 میلیون دوز قبل از تهیه واكسن داخلی در صورت تأیید تاج گل ملی است. ” ستاد کل وزیر وزارت بهداشت. “با توجه به روابط بین المللی قوی ما با سایر کشورها ، به ویژه کمیته بین المللی صلیب سرخ ، ما می توانیم به سرعت برای رفع نیازهای کشور اقدام کنیم.

وی گفت: تهیه واکسن در کشور برای شهروندان از دیگر موارد مطرح شده توسط رئیس جمعیت هلال احمر بود. فدراسیون و مراکز بین المللی 2 میلیون دلار برای هلال احمر. جامعه ای برای واکسیناسیون شهروندان و پناهندگان در کشور. با توجه به اینکه عدم واکسیناسیون برای این افراد می تواند شیوع بیماری را در کشور افزایش دهد ، در این جلسه همچنین بر آمادگی هلال احمر در این زمینه تأکید شد.

دکتر همتی موضوع دیگری از این نشست را برای کمک به تسریع در واکسیناسیون در کشور اعلام کرد و افزود: جمعیت هلال احمر 160 مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور دارد که تجربه ارزشمند واکسن زدن به ویژه برای زائران را دارد. در طی این جلسه ، من تأکید کردم که ما می توانیم تعداد مراکز را به 500 و برای کمک به تسریع این منطقه به دلیل تعداد زیادی واکسیناسیون افزایش دهیم.

ما قصد داریم نتایج جلسه را اجرا کنیم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ، وی از نتایج مفید جلسه استفاده کرد و اعتراف کرد: رئیس جمهور منتخب با قدردانی از تلاش های انجام شده در این جلسه بر اولویت حمایت از متخصصان داخلی در تولید واکسن تأکید کرد ، اما واردات واکسن را تا زمان تأمین نیازها از داخل کشور دنبال کرد. علاوه بر این ، وی بر توانایی همه نهادها ، از جمله جمعیت هلال احمر ، برای کمک به تسریع واکسیناسیون در کشور تأکید کرد و تصمیم گرفت که هماهنگی های بیشتر توسط وزارت بهداشت انجام شود.

وی افزود: رئیس جمعیت هلال احمر از برنامه ریزی این نهاد برای اجرای سیاست ها و تصمیمات اتخاذ شده استفاده کرد. . “

انتهای پیام: