استان ها

راهی جز اداره دولت به شکل هوشمند وجود ندارد

سرگرمی برای همه/ مرکز رئیس سازمان استخدامی اداری کشور گفت. راهی جز رهبری عاقلانه دولت وجود ندارد.

دکتر. جرقه ها، و اگر قدردان این اعتماد مردم باشیم، بار آینده خود را پس انداز می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر قیام برای خدا باشد شاهد برکت آن خواهیم بود، به سالروز شهادت دکتر چمران اشاره کرد و گفت: اگر قیام برای خدا باشد شاهد برکت آن خواهیم بود. درد نیست به دنبال منبع مناسب برای تغییر است.» در لبنان جدی شد، ما مدیون این شهید هستیم، امیدواریم که اخلاص این شهید را در وجودمان داشته باشیم.

لطیفی گفت. «دولت سازی کار بسیار سختی است، همه ارکان دولت باید جهاد اداری را درک کنند. یکی از ویژگی های جهاد این است که ما سخت کار می کنیم تا تنبل باشیم، زنجیر کنیم، پشت میز بنشینیم».

وی افزود: اگر در زندگی صراحت داشته باشیم، جهاد و ملاحظات ملی بر ملاحظات شخصی غلبه کند، قطعا اتفاق مثبتی رخ می دهد وگرنه این وضعیت مطابق با جامعه اسلامی ادامه خواهد داشت. در عرصه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… با آنچه شهدا از ما خواسته اند فاصله داریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت ایرانی اسلامی باید ترسیم شود و از تجربیات موفق استفاده کرد، افزود: این دولت سه رکن عدالت دارد، بهره وری، رضایت مردم، عدالت باید توسط مردم تامین شود، ما مسئولان باید: تا زمینه ای برای آن فراهم شود.» اگر عدالت پیروز شود قطعا رشد فردی، اجتماعی، دینی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی خواهد بود، مردم در این دولت اولویت دارند.

لطیفی با تأکید بر اینکه در این دوره از دولت در فعالیت های ساماندهی اشتغال «اداری» هوشمندسازی دولت مد نظر است، افزود. راهی جز حکومت عاقلانه نیست، اما امروز حکومت به صورت شهودی اداره می شود.

او اعلام کرد. ما هنوز اطلاعات نرمی در مورد کارکنان دولتی – منابع انسانی از جمله میزان انگیزه کارکنان، فرهنگ سازمانی و غیره – نداریم، باید به سمت دریافت آن اطلاعات حرکت کنیم.

لطیفی راه حل تهیه و جمع آوری این اطلاعات را انتقال به سیستم های یکپارچه جدید عنوان کرد. جریان اطلاعات از شهرها به منطقه آغاز می شود، اگر صحت اطلاعات بیشتر شود، کارایی و توزیع بودجه ها دقیق تر و دقیق تر می شود. کشور با دقت بیشتری ارزیابی خواهد شد، خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دولت باید به اندازه یک نماد تلفن همراه برای مردم باشد، گفت: با این کار می توانند هر خدمتی را دریافت کنند. «در حال حاضر 6300 خدمت توسط دولت ارائه می شود که بخشی از خدمات باید دریافت شود. حضور داشته باشد ولی حضور برخی خدمات در دفاتر الزامی نیست. برخی از بانک ها تعداد شعب خود را در مناطق، شهرها کاهش داده اند، رویکردهای جدید بانکداری، برای ارائه خدمات حضوری.

رئیس سازمان استخدامی اداری کشور گفت. سازمان باید مجوزها را در دستگاه های اجرایی بر اساس سند برنامه ریزی کار ساماندهی کند، سعی می کنیم طبق این توافقنامه عمل کنیم، باید مراقب تبعات تصمیمات باشیم.

او گفت. قوه مجریه موظف است فهرست پرکاربردترین خدمات را تا پایان خردادماه منتشر کند تا بررسی های لازم انجام شود و سپس وارد حوزه اطلاعاتی شود، در این راستا سازمان موظف به همکاری با AAA است. وزارت ارتباطات مردم در حال جابجایی هستند و ظرف سه سال خدمات قابل ارائه در فضای مجازی در قالب پنجره واحد در اختیار عموم قرار می گیرد.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد. کمیسیون های بهره وری دستگاه های اجرایی موظفند کاهش بهره وری منطقه ای را اعلام کنند. پیش بینی می شود بهره وری 3.5 درصد رشد کند. متأسفانه میانگین بهره وری 10 سال گذشته منفی ارزیابی شده است و کاری که یک نفر 30 سال پیش انجام می داد، امروز دو نفر در ادارات انجام می دهند، آن شاخص ها خطرناک است، باید اصلاح شود.

وی در خصوص مجوزهای کاری نیز گفت. «طبق سند باید جابه جا شویم یا گاهی بر اساس نیاز دستگاه ها مجوز می دهند اما در مرکز این مجوز استفاده می شود. در قالب یک الگو قصد داریم از آن مجوزها در مناطق استفاده کنیم، در مناطق اگر مجوز لازم باشد برای شهرستان ها صادر می شود.

لطیفی افزود. وی ادامه داد: در سال گذشته دولت بیش از 80 هزار ایثارگر را از نظر جذب ایثارگر تغییر داد، این در حالی است که سال گذشته مجموع جذب نیرو در دولت کمتر از 60 هزار نفر بود و برخی از دستگاه ها محدودیت بودجه یا پستی دارند. سعی کنید در فرآیند استخدام از تخصص دستگاه ها کاسته نشود زیرا بهره وری بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نظم خودگردانی محلی مبهم است، افزود. آیا لازم است هر دستگاهی در مرکز در مناطق و شهرستان ها مدیریت کلی داشته باشد؟ این موضوع نیاز به بازنگری و اصلاح دارد؛ در واقع این سفرها با هدف بهبود ساختار ادارات است.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور خواستار توجه به ارتباط دانشگاه ها با شرکت های دانش بنیان شد و گفت: جوانان انقلابی و خلاقی در کشور هستند که در شرکت های دانش بنیان اقدامات ارزنده ای انجام می دهند. باید در مدیریت به جوانان توجه شود و به جوانان میدان داد. جوانان انقلابی، متعهد، متخصص در کشور کم نیستند که باید از این فرصت استفاده کنند. گزارش هفتگی، و قطعا چنین است، از مقررات رفتار شخصی و اجتماعی پیروی خواهد کرد.

انتهای پیام: