ورزشی

در مورد جودو جاسوسی کردند/ دو هفته دیگر رای صادر می‌شود

به گزارش شفاف، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو درباره حواشی پیش آمده در این دیدار در چارچوب کمیته ملی المپیک گفت. شیرینی این مجالس همین است». شاید درد دل و تنش های نوظهور رئیس فدراسیون ها برای کنگره و ورزش مفید باشد. جلسه پرتنشی بود، اما خسته نباشید آقای صالحی امیر، همکاران ایشان در هیئت اجرایی و خدا خیرتان دهد. هر مدیری سعی می کند بهترین نتیجه را داشته باشد. برخی نادرستی ها و برخی کاستی ها ممکن است.

او اضافه کرد. من هم انتقاد می کردم چون 50 درصد بودجه جودو تخصیص نمی یافت اما با صحبت و رایزنی 100 درصد بودجه خود را دریافت کردیم. خدا را شاکرم که آقای صالحی امیر و دوستان شورای اجرایی همکاری کردند.

میراسماعیلی ادامه داد: ورزش یعنی اخلاق، معرفت و قهرمان، ورزشکار، مدیر باید به یکدیگر احترام بگذارند.

وی در خصوص حمایت های علیرضا دبیر در مجمع کمیته المپیک گفت: “من همیشه صحبت می کنم.” من سعی می کنم از رشته خود محافظت کنم و سعی می کنم برای رشته خود دلسوزی داشته باشم. در مورد دوستان عزیزمان جناب دبیر، این دلسوزی و تورم رگ گردن هرگز نمی تواند به نفع شخصی باشد، اما نباید از تلاش یکدیگر غافل شویم.

میراسماعیل ادامه داد. باید بپذیریم که کشتی ورزش اول کشور است اما عدالت باید در همه زمینه ها باشد. شاید فوتبال آنقدر صنعتی شده که اگر کل قراردادهای کل لیگ جودو را حساب کنیم نصف قرارداد بازیکن نمی شود. ما عدالت می خواهیم. من، دبیر، سایر دوستان فدراسیون ها برای ما عدالت می خواهیم. شاید باید به گردن والدینی افتاد که عملکرد خوبی در ورزش نداشتند.

رئیس فدراسیون جودو گفت: ورزش سیاسی است، هرکس برعکس می گوید دروغ می گوید. قبلاً دیده اید که یکی پوتین را از ریاست فدراسیون جهانی برکنار می کند، دیگری او را محروم می کند و غیره. امروز اگر وقتی فدراسیونم تعلیق می شود سرم را بلند می کنم به خاطر کار سیاسی نیست. ما سیاست نکرده ایم، اما همین آقایان در کمیته بین المللی المپیک و در حوزه های مختلف آن را سیاسی می کنند.

وی در خصوص روند پیگیری پرونده جودو گفت: «ما پرونده حقوقی را انجام داده ایم، از همان روز اول همین را گفته ایم. وقتی یکی می آید جلوی من می نشیند و می گوید ایران ورزش را سیاسی می کند، امروز مشخص شد که چه کسی سیاسی می کند. ما انتظار عدالت را در همه جای دنیا داریم. اگر من به عنوان رئیس یک فدراسیون دو سال و نیم محروم سرم را بلند کنم، از حقانیتی دفاع کرده ایم که امروز در تمام دنیا ثابت شده است. امیدوارم ورزش جهانی بدون سیاست باشد.

میراسماعیلی در پاسخ به این سوال که در فضای مجازی گفتید در حال کشف افرادی هستید که از جودو محروم می شوند که آن افراد چه کسانی هستند؟ «در بسیاری از رشته‌ها، در رشته جودو، افرادی هستند که: وقتی آمدم منافعم به خطر افتاد، جودو را ندیدند، به او چسبیدند، احساس خطر کردند که قهرمان من شوند، من شهرت بین المللی دارم، ارتباط برقرار کردم.

او ادامه داد. دلم می سوزد، دلم درد می کند. من اسنادی دارم که به دوستان امنیتی و حقوقی خود ارائه می کنم، صمیمانه می گویم که ایرانی ها از این کار خجالت بکشند. شما با آرش میراسماعیلی دشمنی دارید اما این خیانت به پرچم ایران است که جاسوس خالص نیست. چرا باید با مقامات جهانی و مخالفان ایران صحبت کنیم، فیلمنامه بنویسیم و همکاری کنیم؟

رئیس فدراسیون جودو افزود: مدارک ما کاملا قابل اعتماد است. من نمی گویم آنها چه کسانی هستند، بگذار دادگاه در این مورد تصمیم بگیرد. امیدوارم ریشه چنین افرادی که ورزش نمی کنند در ورزش لانه کنند و برای خود سود کنند.

میراسماعیلی درباره برنامه های خود در جودو گفت: ما داریم کارمان را انجام می دهیم. ما به رای گیری چهار ساله اعتراض داشتیم که دو ماه تمدید شد و بعد یک ماه دیگر تمدید شد. تیم حمایت ما به خوبی کار کرد، حساسیت و حساسیت رای دادن بسیار بالا بود. دو برنامه داریم که در صورت حفظ تعلیق تلاش می کنیم تا یک سال و پنج ماه باقیمانده تا رفع تعلیق اردوهای مشترک درون اردویی را ادامه دهیم. رای گیری دو هفته دیگر انجام می شود، اگر رای گیری مختل شود طبیعتا به زندگی عادی برمی گردیم، در مسابقات بین المللی شرکت می کنیم، باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم، باید تلاش بیشتری کنیم، زیرا بازی های آسیایی در انتظار ما است. ، سهمیه المپیک. در غیر این صورت در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کنیم. اردوهای مشترکی خواهیم داشت، در مسابقاتی شرکت می کنیم که زیر نظر فدراسیون جهانی نیست.