عمومی

در قم چه خبر است؟

خبر اینگونه بود. هفته گذشته 3000 کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه مراجعه کردند. تاکنون هیچ یک از کودکان بیمار و این شش کودک فوت شده به ویروس کرونا مثبت نشده اند.
آمار قطعی از اینکه چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و مطب های دیگر مراجعه کرده اند وجود ندارد. اما شکی نیست که این آمار چیزی فراتر از آمار ویزیت تنها کودکان بیا در بیمارستان است. اگر جمع شود، عمق فاجعه واضح تر می شود.
مجید محبی با اشاره به مرگ شش کودک در قم در هفته گذشته گفت: ️
او افزود: وی افزود: این متوفیان دارای بیماری هایی با علائم همراه تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک و دو نفر دارای علائم تنفسی بودند.
معاون درمان علوم پزشکی قم نوع بیماری و ویروسی که کودکان قمی را مبتلا کرده است، مشخص نکرد.
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان دخترانه نور به دلیل مسمومیت تنفسی راهی بیمارستان شدند که هنوز دلایل این حادثه مشخص نیست. این مسمومیت تنفسی در چندین مرکز مطالعاتی دیگر نیز رخ داده است
از سوی دیگر در خبرها آمده بود که فردی ناشناس به دو دانش آموز سوار بر موتورسیکلت شلیک کرده و متواری شده است. آیت الله اعرافی، مدیر مدارس با سردار میرفیضی، فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و موضوع را با این دو دانش آموز پیگیری کرد.
ششم آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که پیش از ظهر امروز چهار روحانی با شی تیز توسط افراد ناشناس مجروح شدند.
در هفته های اخیر برخی شبکه های اجتماعی و محافل خبری به تغییر فرماندار کومی اشاره کردند.

# سرمقاله روزنامه 28 آذر 19 دی