عمومی

بزرگداشت ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم

به گزارش پایگاه شبکه اطلاع رسانی :

پس از بیان چند بیت از کلام الله مجید در این آیین، پس از ذکر مصیبت، به نام این وارسته «وکیل متقی» ادای احترام شد.

حضرات آیات حسین نوری همدانی، عبدالله جواد آملی از مرجع تقلید. مقتدا – رئیس شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران، محمدجواد فاضل لنکرانی – مرکز حقوقی امام (ع)؛ به محمدی گلپایگان.

عضو هیئت آموزشی شرکت «المصطفی العالمیه» در سخنانی با اشاره به برخی از نظرات آیت الله صافی گفت: شجاعت و حافظه قوی کار مورد استفاده برای توصیف این پیوند فوق العاده است.

حجت الاسلام ناصر رفیع دفاع پیگیرانه از حریم اهل بیت را از ویژگی های بارز آیت الله صافی خواند. در دفاع و از این نظر از کسی تعریف و تمجید نکرد و دید وسیعی داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آیت الله صافی در کجای عرصه حضور داشته باشد، اخلاص و غافل بود، افزود: «او خیلی طرفدار تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بود و می گفت حتی اگر هزینه زیادی داشته باشد، دانشجو باید باشد. تفکیک شد و خود ایشان این درخواست را به دولت وقت رساندند که بنا به سلیقه رد شد اما امروز از دولت جدید می خواهیم این موضوع را پیگیری کند.

رفیع گفت. آیت الله صافی در تمام ادبیات خود با احترام با جریاناتی که منادی عرفان در حال توسعه بودند مخالف بود، اما از اصل عرفان پیروی می کرد که امام خمینی (بنیانگذار کبیر انقلاب …

وی یکی دیگر از ویژگی های آیت الله صافی را هماهنگی با انقلاب برشمرد. ایشان در همه انتخابات شرکت کردند، مسئولین رفتند خدمت، ایشان تذکر دادند و رهبر انقلاب فرمودند گاهی در مشورت سؤالاتی را به من یادآوری می کردند. .

آیت الله صافی گلپایگان، شیخ المرجع، سال ها در حوزه علمیه کمی به تدریس، تحقیق و تألیف آثار مختلف فقهی، کلامی و حدیثی پرداخته است.