بین الملل

ایجاد ۲۰ رشته مهارتی در دانشگاه آزاد ایرانشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر گفت: این دانشگاه با ایجاد بیش از ۲۰ رشته مهارتی آماده پذیرش دانشجو در این عرصه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدغلامرضا حسینی‌پور در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ایرانشهر، مهارت‌آموزی را یکی از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و بیان کرد: مهارت‌‌آموزی و داشتن کسب و کار باعث ایجاد رشد اقتصادی خانواده و جامعه می‌شود و به همیین منظور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر با ایجاد بیش از ۲۰ رشته مهارتی آماده پذیرش دانشجو در این عرصه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر افزود: یکی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی، تسهیل در روند سوادآموزی و ایجاد مراکز دانشگاهی، به‌خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته است و امروز افتخار این را داریم که واحد ایرانشهر با بیش از ۶ هزار دانشجو، یکی از مراکز بزرگ دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان با بیش از ۶۰ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کادانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار گفت: امروز رسانه چه نوشتاری و چه دیداری نقش بسزایی در جامعه دارد و رسالت خبرنگاران بسیار سنگین و مهم است. به‌خصوص در این برهه از زمان که دشمنان با تمام توان قصد دارند با جنگ رسانه، تمامی خدمات نظام را کمرنگ جلوه دهند.

حسینی‌پور ادامه داد: انعکاس اخبار توسط خبرنگاران رسمی بین عامه مردم، که امروزه به فضای مجازی و رسانه‌ها دسترسی دارند، منجر به اثرات مثبتی خواهد شد.

خبرنگاران هم در این نشست، خواستار تعامل هرچه بیشتر دانشگاه با رسانه شده و ایجاد رشته خبرنگاری و فیلم سازی با توجه به ظرفیت شهرستان ایرانشهر، یکی از خواسته‌های اصحاب رسانه بود.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.