امام خمینی (ره) به‌جد اعتقاد داشت که «میزان رأی ملت است»

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: امام امت معیارهایی چون مومن بودن، کاردان بودن، تعهد داشتن، تدبیرگری و شایستگی‌های مورد نیاز اداره کشور را برای انتخاب افراد اصلح در مقطع انتخابات تبیین می‌کردند و به جد اعتقاد داشتند «میزان رای ملت است» و مردم هم آزاد بودندT براساس رای و نظر و میزان تشخیص خود از معیارها، افراد تایید صلاحیت شده را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، گفت: استقامت بر احکام اسلام و احیای فرهنگ اسلامی در همه ابعاد زندگی مهمترین رکن اندیشه امام خمینی (ره) بود.

وی ادامه داد: شناخت امام(ره) از اسلام و استقامت ایشان در راه تحقق بخشیدن به نظام اسلامی در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، دفاعی، خدمت‌گذاری و مردم‌داری از مهمترین ارکان فکری و اندیشه امام خمینی (ره) بود. در دوران ستم‌شاهی و حمایت غربی و اسرائیلی از رژیم پهلوی، امام(ره) تا سر حد جان ایستاد و اسلام و نظام سیاسی برگرفته از آن را طی سال‌های مبارزه و بعد در دوران نظام جمهوری اسلامی پیاده کرد.

در شرایط جاری که مشکلات معیشتی مردم را گرفتار کرده و دلیلش کم‌کاری‌های داخلی و فشارهای بیگانگان است، باز شاهد حضور باشکوه ملت در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت هستیمعضو جامعه روحانیت مبارز با تبیین میزان اجرایی شدن اندیشه سیاسی امام (ره) طی بیش از چهار دهه گذشته، گفت: در این که نظام اسلامی در این مدت استقرار یافته است و جمهوریت و سپردن حق انتخاب به مردم پیاده شد، بر کسی پوشیده نیست. در شرایط جاری کشور که مشکلات معیشتی مردم را گرفتار کرده است ، باز شاهد حضور باشکوه ملت در مراسم  تشییع پیکر شهدای خدمت و مراسم‌های گرامیداشت بعدی در شهرهای مختلف کشور بوده ایم.

وی با اشاره به سیره رفتار امام خمینی(ره) در زمان انتخابات، گفت: امام(ره) امت معیارهایی چون مومن بودن، کاردان بودن، تعهد داشتن، تدبیرگری و شایستگی‌های مورد نیاز اداره کشور را برای انتخاب افراد اصلح در مقطع انتخابات تبیین می‌کردند و به جد اعتقاد داشتند «میزان رای ملت است» و مردم هم آزاد بودند بر اساس رای و نظر خود و میزان تشخیص خود از معیارها، افراد تایید صلاحیت شده را انتخاب کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز بالاترین رای ملت به حکومت دینی امام خمینی (ره) را رای ۹۸.۲ درصدی مردم به نظام جدید سیاسی ایران اعلام کرد و گفت: بیش از ۹۸ درصد مردم در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ پای صندوق‌های رای آمدند و به «جمهوری اسلامی» رای آری دادند و در سایر انتخابات نیز همین سیره بوده و امروز هم راهی که مقام معظم رهبری دنبال می‌کنند، همان راه است. پایبندی به قانون اساسی و راهی که مردم به آن رای داده‌اند، امروز هم باید ادامه یابد.

معتقدم با آنچه امام در گذشته می‌خواستند و امروز رهبری می‌خواهند، راه زیادی در پیش داریم

حجت‌الاسلام رهبر خاطرنشان کرد: در اندیشه سیاسی و اجتماعی امام امت آنچه مورد تاکید بود، تحقق عدالت اجتماعی و خدمت همیشگی به محرومان بود که تا حدودی اتفاق افتاده است، اما معتقدم با آنچه امام(ره) در گذشته می‌خواستند و امروز رهبری می‌خواهند، راه زیادی در پیش رو داریم و عدالت اسلامی باید با همه شاخصه‌های آن تحقق یابد. با وجود فشارهای بین‌المللی باید فرهنگ، معیشت، مسکن و نیازهای اساسی جامعه تامین شود.

وی با بیان اینکه «قطعا بهتر از وضعیت جاری می‌توان کشور را اداره کرد» گفت: امام امت فرمودند «بهترین عبادات، خدمت به این ملت است». هر دولت و مجلسی که بر سر کار آمدند به روش خود کشور را اداره کردند؛ اما به طور حتم بهتر از شیوه‌های مرسوم دولت‌ها می‌توان کشور را اداره کرد تا حق به تمام حق‌داران در توده‌های ملت برسد. دولت رئیسی تا جایی که در توان داشت به مردم خدمت کرد و آخر هم قربانی همین خدمت‌گزاری شد، روحش شاد.

مسوولان کشور و هر دولتی در این کشور بر سر کار آید باید قدردان و خدمتگذار مردم باشد و خودش را قربانی ملت کند

عضو جامعه روحانیت مبارز متذکر شد: مردم در متعادل کردن درآمد و هزینه‌های زندگی و اداره کردن خود، مشکلاتی دارند که اقتصادیون و مدیران کشور باید اهتمام بیشتری برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه داشته باشند. مسوولان کشور و هر دولتی در این کشور بر سر کار آید باید قدردان و خدمتگذار مردم باشد و خودش را قربانی ملت کند، همانطور که رئیس‌جمهور عزیزمان این چنین کرد.

حجت‌الاسلام رهبر در پایان تاکید کرد: قسط و عدل امیدبخش و اطمینان‌بخش ملت و بیش از بیش موجب پشتیبانی ملت از نظام می‌شود.

انتهای پیام