عمومیکسب و کار ایرانیان

چرا تلگرام صدا نداره؟

مشکل نداشتن صدا در ویس های تلگرام را چطور حل کنیم

تلگرام و facebook smm panel محبوب ترین پیام رسان چند سال اخیر میان کاربران است و این امکان را در اختیارتان می گذارد که علاوه بر ارسال و دریافت پیام متنی، با دوستان خود از طریق پیام صوتی تلگرام در ارتباط باشید. همانطور که می دانید با لمس کردن قسمت میکروفن در صفحه چت های خود می توانید صدای ضبط شده خود را برای دیگران ارسال کنید. اما در این میان بعضی از کاربران با مشکل نداشتن صدا در ویس تلگرام telegram smm panel مواجه هستند که این مشکل دو عامل نرم افزاری و یا سخت افزاری دارد. در ادامه ما همراه باشید تا مشکل نداشتن صدا در ویس های ارسالی تلگرام را برطرف کنید.

آیکون میکروفون در تلگرام | تنظیمات پخش موزیک در تلگرام | تنظیمات ویس در تلگرام

بررسی تنظیمات گوشی برای حل نداشتن صدا در ویس تلگرام

یکی از دلایل برزو مشکل نداشتن صدا در ویس های تلگرام ، غیر فعال بودن بخش میکروفن تلگرام است. نحوه دسترسی به بخش میکروفن در گوشی های اندروید و آیفون را ادامه توضیح می دهیم.

حل مشکل نداشتن صدا در ویس تلگرام در گوشی های آیفون :

1-  وارد بخش Settings شوید.

2-  در صفحه تنظیمات به سمت پایین اسکرول کنید تا در پایین صفحه لیستی از نرم افزار های نصب شده روی گوشی را ببینید. از میان آن ها تلگرام را انتخاب کنید.

3-  همانطور که می بینید در این بخش می توانید برای تلگرام خود محدودیت هایی نظیر موقعیت مکانی ، عکس گرفتن ، مخاطبین و.. را اعمال کنید. از میان آن ها گزینه ای با عنوان Microphone این امکان را  به شما می دهد تا با فعال و غیر فعال کردن آن اجازه دسترسی به میکروفن را و ضبط صدا را به تلگرام بدهید.

4-  این گزینه را فعال کنید تا ویس هایتان در تلگرام با صدا ضبط شوند.

حل مشکل نداشتن صدا در ویس تلگرام در گوشی اندروید :

1-  وارد بخش Settings گوشی خود شوید.

2-  در بخش Applications manager یا Apps گوشی ، تلگرام را انتخاب کنید. ( ممکن است در گوشی های اندروید نحوه دسترسی به این بخش متفاوت باشد. به طور کلی در بخش تنظیمات ، وارد لیستی شوید که اپلیکیشن های روی گوشی در آن قسمت وجود دارد. از میان آن ها تلگرام را انتخاب کنید. )

3-  با انتخاب تلگرام از میان اپلیکیشن ها صفحه ای مطابق صفحه زیر را مشاهده می کنید.

4-  در این بخش گزینه Permissions را انتخاب کنید.

5-  اکنون مانند روش قبل گزینه میکروفن را فعال کنید تا مشکل نداشتن صدا در ویس های ارسالی تلگرام شما رفع شود.

مشکلات سخت افزاری

اگر مراحل بالا را طی کردید و باز هم در ویس های خود در تلگرام مشکل داشتید ، این مشکل سخت افزاری بوده و به بخش بلندگو گوشی شما آسیب وارد شده است. یکی از اصلی ترین دلایل این آسیب های سخت افزاری آب رفتن در میکروفن گوشی است که باید با مراجعه به مراکز تعمیر موبایل این مشکل را حل کنید.

رفع مشکل صدای تلگرام

تلگرام در مواقعی که پیامی برای شما ارسال می شود یک هشدار صوتی دارد. از طرف دیگر هم زمانی که قصد پخش صوت یا را دارید باز هم نیاز است که از آن صدایی شنیده شود. در هر کدام از این دو حالت اگر صدایی شنیده نمی شود، باید موارد را بررسی کنید.

بسته به اینکه تلگرام را روی خود نصب کردید و یا روی کامپیوتر، روش حل مشکل فرق می کند. ولی به طور کلی این مشکل را بیشتر کسانی دارند که با رایانه شخصی کار می کنند.

مشکل صدای تلگرام روی کامپیوتر

غیر فعال کردن صدای هشدارهای تلگرام زمانی می تواند مفید باشد که نمی خواهید حین کار کردن با دیگر نرم افزارها، صدای پیام ها مزاحم کار شما باشد.

اما در صورتی هم وجود دارد که شما صدای ویدیوها یا صوت های موجود در صفحات گفتگوها یا کانال ها را نمی توانید بشنوید. در این حالت هم چندین راه حل می تواند وجود داشته باشد. اول از همه مطمئن شوید که دیگر نرم افزارها هم می توانند صدا داشته باشند. اگر این طور نبود، شما صدای ویندوز را بستید. یا کارت صدای رایانه شما مشکل دارد. که باید مثلاً درایور آن را نصب کنید.

پس از آن مطمئن شوید که صدای تلگرام توسط ویندوز بسته نشده باشد. ویندوز می تواند صدای یک نرم افزار خاص را ببندد یا کم و زیاد کند. روی نماد بلندگو در نوار وضعیت ویندوز راست کلیک کنید و دستور Open volume mixer را انتخاب کنید. یک پنجره برای شما باز خواهد شد که باید دنبال نرم افزار تلگرام بگردید و اگر صدای آن بسته شده بود بازش کنید.

در پاره ای از موارد هم ممکن است تلگرام شما به صورت قابل حمل باشد. یعنی مثل دیگر نرم افزارها نصب شده نباشد. اگر سیستم را یک بار راه اندازی مجدد کنید باید مشکل برطرف گردد.

مشکل صدای تلگرام روی گوشی هوشمند

در پاره ای از موارد هم ممکن است شما نرم افزارهایی روی گوشی خود نصب کرده باشید که سبب مسدود کردن صدای تلگرام شما شده باشند. آنها را هم بررسی کنید. اینها همگی زمانی صدق می کند که شما مطمئن هستید دیگر نرم افزارها در این باره مشکلی ندارند و مشکل صدا از خودِ دستگاه شما نیست.

حل مشکل نداشتن صدا در ویس های تلگرام

نداشتن صدا در ویس های تلگرام یکی از مشکلات معمولی برای کاربران تلگرام به شمار میرود ، نرم افزار تلگرام همانطور که میدانید این سالهای اخیر در میان کاربران محبوبیت بسیاری را توانسته است ، کسب کند چرا که یکی از اولویت های تلگرام رضایت کاربران است و دائما در حال ارائه آپدیت هایی برای این اپلیکیشن محبوب است تا بتواند رضایت کامل مشتریان خود را جلب کند

شما در نرم افزار تلگرام علاوه بر اینکه میتوانید برای دوستان خود پیام متنی ارسال کنید قابلیت ارسال پیام صوتی تلگرام نیز در اختیار شما قرار گرفته است ، اما گاها پیش میآید که در استفاده کردن از ویس تلگرام با مشکلاتی رو به رو شوید ، بنابراین امروز در رایانه کمک با کمک مشاورین نرم افزار موبایل این شرکت تصمیم گرفتیم مشکل نداشتن صدا در ویس تلگرام را بررسی کنیم و تمامی راه حل های موجود را برای شما عزیزان بنویسم پس همراه رایانه کمک باشید.

چرا صدا در تلگرام پخش نمیشود ؟

یکی از دلایلی که میتواند منجر به عدم پخش صدا در تلگرام شود این است که نرم افزار تلگرام به میکروفن گوشی شما دسترسی ندارد و لازم است در مرحله اول این مشکل را برطرف کنیم ، همه ما میدانیم که تایپ کردم میتواند وقت گیر باشد و در بسیاری از مواقع نیاز به ارسال پیام صوتی خواهیم داشت به همین دلیل است که ویژگی ارسال ویس به یک قابلیت بسیار محبوب تبدیل شده است.

 نرم افزار تگرام تنظیمات ویس خاص خود را دارد که در اختیار کاربران خود قرار داده است، در بسیاری از مواقع کاربران یا به میکروفن خود دسترسی ندارند و یا تنظیمات ویس تلگرام را به طریقی تغییر داده اند که نرم افزار دیگر قادر به دریافت و پخش ویس ها به درستی نیست در ادامه با هم این مشکلات را بررسی میکنیم .

ایجاد دسترسی برای ویس تگلرام در آیفون

1-در گوشی های آیفون در مرحله اول به تنظیمات گوشی setting وارد میشویم

2-در صفحه تنظیمات به سمت پایین اسکرول کنید تا در قسمت پایین لیستی از نرم افزار ها را مشاهد کنید در این قسمت به دنبال نرم افزار تلگرام بگردین و آن را بیآبید.

3-در این بخش ما قادر هستیم برای نرم افزار تلگرام خود محدودیت هایی را تعیین کنیم مانند اینه این نرم افزار به موقعیت مکانی ما دسترسی نداشته باشد ، و یا به دوربین گوشی دسترسی نداشته باشد از بین گزینه هایی که مشاهده میکنید گزینه ای با عنوان Microphone   دارید که با فعال کردن و غیر فعال کردن آن اجازه دسترسی و عدم دسترسی نرم افزار تلگرام به میکروفن گوشی را مشخص میکنید.

ایجاد دسترسی برای ویس تلگرام در اندروید

برای فعالسازی صدای تلگرام در گوشی های اندروید ابتداوارد تنظیمات گوشی خود میشویم و سپس به دنبال بخش Applications manager یا Apps باشد در این قسمت تمامی نرم افزار های خود را مشاهده میکند در میان این نرم افزار ها به دنبال تلگرام بگردین و آن را باز کنید ، در تنظیمات تلگرام گزینه ای تحت عنوان permission مشاهده میکنید این گزینه را باز کنید و قسمت microphone را فعال کنید تا تلگرام به صدا در گوشی شما دسترسی داشته باشید.

حل مشکل تند شدن ویس در تلگرام چیست؟

همه ما میدانیم که تلگرام قابلیت بسیار فوق العاده ای را به نرم فزار خود اضافه کرده بابت اینکه بتوانید سرعت پخش ویس را در تلگرام افزایش دهید گزینه ای تحت عنوان  در بالای صفحه کنار نام ویس ارسال شده قرار دارد که با فشردن این گزینه شما قادر هستید سرعت ویس را افزایش دهید حالا اگر تمامی ویس ها با سرعت بالا پخش میشوند فقط کافیه دوباره بر روی این گزینه تب کنید تا مشکل کاملا برطرف شود.

حل مشکل استاپ شدن و کم شدن صدا در تلگرام

یکی از مواردی که کاربران گزارش داده اند کم شدن ناگهانی صدایی است که درحال پخش است این مشکل به دلیل هنگ کردن ناگهانی نرم افزار است و با بسته شدن و باز شدن مجدد نرم افزار مشکل کاملا برطرف میشود.

بررسی اتصال اینترنت برای حل مشکل ویس تلگرام

یکی از مورادی که لازم است به آن توجه داشته باشیم این است که دریافت و ارسال ویس در تلگرام نیاز به یک سرعت متناسب از اینترنت را دارد ، علاوه بر  اینکه در ایران شما برای استفاده از این نرم افزار از اپلیکیشن های تغییر آی پی استفاده میکنید بنابراین امکان دارد اینترنت پایداری نداشته باشید ، بنابراین در وهله اول نرم افزار فیلتر شکن خود را خاموش و یا تغییر دهید و در قدم دوم اینترنت خود را تغییر دهید تا مشکل برطرف شود.

رفع مشکل تغییر صدای ویس در تلگرام با ریستارت

در مرحله بعد میتوانید با ری استارت کردن گوشی تمامی نرم افزار هایی که به احتمال در حال استفاده از میکروفن و اسپیکر گوشی هستند را غیر فعال کنید تا تلگرام بتواند از اسپیکر گوشی شما به راحتی استفاده کند، چرا که برخی مواقع استفاده همزمان دو نرم افزار این اختلال را به وجود میآورد.

حل مشکل کار نکردن ویس در تلگرام با حذف کش

یکی دیگر از مواردی که منجر به کار نکردن صدا در تلگرام میشود این است که حافظه کش اختلالاتی دارد، با استفاده از آموزش حذف کش در گوشی میتوانید مشکل خود رابه صورت کامل بطرف کنید.

حل مشکل صدا در تلگرام با آپدیت

یکی دیگر از مواردی که میتواند مشکل ساز شود این است که شما نسخه تلگرام خود را آپدیت نکرده باشید ، از آنجایی که نسخه های قدیمی تر نرم افزار ممکن است با اختلال رو به رو شوند بنابراین حتما آپدیت تلگرام را برای حل مشکل صدای آن انجام دهید

چرا ویس در تلگرام ارسال نمیشود؟

یکی از دلایلی که ویس تلگرام شما ارسال نمیشود کمبود حافظه گوشی است ، دستگاه های اندروید معمولا از دو حافظه اس دی کارت و یک حافظه داخلی استفاده میکنند، نکته ای که لازم است در نظر داشته باشید این  است که باید حافظه داخلی گوشی شما خالی باشد، برای اینکه نرم افزار ما بتواند به درستی عمل کند نیاز است  که حافظه کافی داشته باشید ، در غیر این صورت با مشکل رو به رو میشویم بنابراین حتما حافظه گوشی خود را خالی کنید

مشکل صدای تلگرام به دلیل پوشش بالای گوشی

برخی مواقع گلسی که روی گوشی نصب میکنید کمی جا به جاس ، حتی یک میل جا به جا بودن این گلس میتواند مشکل در پخش صدای تلگرام ایجاد کند چرا که نرم افزار تلگرام، اگر پوشش سنسور های بالای گوشی شما به نوعی بسته باشد ، از آنجایی که فرض میکند گوشی خاموش است و یا گوشی را در کنار گوشی خود گرفته اید نحوه پخش صدا را تغییر میدهد ، بنابراین در نظر داشته باشید که از محافظ صفحه مناسب برای گوشی خود استفاده کنید تا این سنسور را نپوشانید و با مشکلی رو به رو نشوید.

عناوین محتوای این مطلب پنهان سازی