عمومیکسب و کار ایرانیان

علت جمع شدن آب کف یخچال گلداستار

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است در یخچال گلداستار رخ دهد، جمع شدن آب کف یخچال گلداستار است. معمولاً هنگامی که درب یخچال را باز می‌گذارید، مشاهده می‌کنید که مقدار زیادی آب در کف یخچال شما جمع شده است. هنگامی که مصرف‌کنندگان با این مشکل مواجه می‌شوند، ممکن است برای آن‌ها بسیار ناخوشایند باشد و سعی کنند که دراسرع‌وقت راهی برای رفع این مشکل پیدا کنند.

البته توجه داشته باشید که مشکل چندان حاد نیست؛ ولی اگر به آن توجه نکنید و دنبال تعمیر یخچال گلداستار نباشید، ممکن است این تجمع آب مشکلات جدی‌تری را در یخچال شما به وجود بیاورد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتر در مورد این مشکل بپردازیم.

 دلایل جمع شدن آب کف یخچال گلداستار

یخچال گلداستار مانند سایر یخچال‌های دیگر ممکن است در اثر دلایل مختلف با اختلال مواجه شود. گاهی اوقات اختلالات موجود در یخچال شما به‌صورت جمع شدن آب در کف یخچال ظاهر می‌شود. در این صورت بهتر است در قدم اول با دلایل ایجاد این مشکل آشنایی پیدا کنید و در قدم بعد برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 گاهی اوقات مشکل شما در کمترین زمان ممکن و با کوچک‌ترین اقدامات رفع می‌شود؛ اما ممکن است در مواقع حاد به تعمیر یخچال گلداستار نیاز داشته باشید. برخی از دلایل جمع شدن آب کف یخچال گلداستار، عبارت است از:

 وجود رطوبت

 معمولاً در یخچال‌های مدل جدید گلداستار نباید یخ‌زدگی را مشاهده کنید. اما گاهی اوقات ممکن است که آب در زیر یخچال شما جمع شود که این مشکل امکان دارد به دلیل وجود رطوبت در برخی از فصل‌های سال رخ دهد. همچنین گاهی اوقات که میزان رطوبت هوا زیاد است، درب یخچال برای مدت‌زمان زیادی باز بماند یا اینکه به دفعات زیاد آن را باز و بسته کنید، ممکن است با مشکل جمع شدن آب کف یخچال گلداستار مواجه شوید.

جمع شدن آب کف یخچال گلداستار

مشکل در لاستیک دور درب یخچال

گاهی اوقات ممکن است رطوبت و آب را در دیواره‌های داخل یخچال خود مشاهده کنید که امکان دارد، این مشکل به دلیل وجود اختلالی در لاستیک دور درب یخچال شما باشد. هنگامی که هوای گرم از خارج به درون یخچال وارد می‌شود، در این صورت چگالش رخ می‌دهد و در نهایت رطوبت به حالت قطرات آب درون یخچال مشاهده می‌شود. در نهایت قطرات آب در قسمت پایین یخچال جمع می‌شود و ممکن است نگران‌کننده باشد. اما با تعویض لاستیک دور درب یخچال می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

 انسداد مجرای تخلیه آب

درصورتی‌که در ناحیه پایین یخچال خود با مشکل جمع شدن آب مواجه شدید، امکان دارد که لوله تخلیه در یخچال مسدود شده باشد. درون یخچال گلداستار لوله تخلیه وجود دارد که برفک‌های آب را خارج می‌کند. گاهی اوقات جمع شدن آب کف یخچال گلداستار به دلیل گرفتگی این مجرا رخ می‌دهد.

این لوله‌ها ممکن است در اثر تجمع مواد غذایی یا گردوغبار مسدود شده باشد. درصورتی‌که با این مشکل مواجه شدید، برای رفع این مشکل در قدم اول باید شیر تخلیه را جدا کنید. در قدم دوم تمامی مواد غذایی را از درون یخچال خارج کرده و برای پاک‌سازی آن اقدامات لازم را انجام دهید.

پر شدن دستگاه دیسپنسر

در یخچال‌های گلداستار که سیستم یخ‌ساز و آب‌سردکن دارند، ممکن است جمع شدن آب به دلیل پر شدن بیش از حد مخزن دستگاه باشد. هنگامی که مخزن پر از آب می‌شود و دیگر جا ندارد، آب از داخل مخزن خارج می‌شود و ممکن است در قسمت اواپراتور برفک هم بزند.

اختلال در اتصالات

هنگامی که اتصالات شلنگ مربوط به آب سردکن مشکل داشته باشد، ممکن است آب نشت پیدا کند. همچنین درصورتی‌که اتصالات لوله به‌درستی به مخزن متصل نشده باشند، آب نشت می‌کند و در نتیجه شما شاهد جمع شدن آب کف یخچال گلداستار می‌شوید. در این مواقع شما باید شیر را مورد بررسی قرار دهید و تا حد امکان سعی کنید که از نشتی آب پیشگیری کنید. همچنین گاهی اوقات برای رفع این مشکل لازم است که شیر و اتصالات آن تعویض شود.

نحوه رفع مشکل جمع شدن آب کف یخچال گلداستار

برای رفع مشکلات مربوط به جمع شدن آب کف یخچال گلداستار، باید دلیل اصلی ایجاد این مشکل را پیدا کنید. درصورتی‌که مسیر تخلیه آب مسدود شده باشد، باید ناودانی که در قسمت پشت جا میوه قرار دارد را بررسی کنید. همچنین اگر گرفتگی به دلیل یخ‌زدگی است، می‌توانید آب گرم را بر روی آن بریزید تا یخ‌زدگی باز شود. همچنین گاهی اوقات گرفتگی این مسیر به دلیل وجود آشغال و گردوغبار رخ می‌دهد که می‌توانید با استفاده از محلول جوش‌شیرین و آب مشکل گرفتگی را برطرف کنید.

در صورتی که در لاستیک دور درب یخچال شما پارگی و ترک ایجاد شده باشد، باید برای تعویض آن اقدام کنید. تا حد امکان از سالم بودن مخزن آب هم اطمینان داشته باشید و اگر و دچار سوراخ شده باشد، باید یک مخزن جدید را برای آن جایگزین کنید. گاهی اوقات این مشکل به طور مداوم رخ می‌دهد و چندین بار شاهد جمع شدن آب در کف یخچال خود خواهید بود که برای این رفع مشکل باید با تعمیرکاران حرفه‌ای در ارتباط باشید تا بتوانید قسمت‌های مهم یخچال مانند ترموفیوز، المنت و غیره را بررسی کنید.

البته شما باید رفع این مشکل را در اختیار افراد مجرب قرار دهید؛ زیرا گاهی اوقات به تعمیر یخچال گلداستار نیازی نیست و مشکل شما در اثر کمترین اقدامات به‌راحتی رفع می‌شود و به هزینه زیادی نیاز نخواهید داشت.

تعمیر یخچال گلداستار

سخن پایانی

یخچال جزو حیاتی‌ترین لوازم برقی در هر خانه‌ای است که هنگام بروز هرگونه مشکل در آن باید در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید. یخچال گلداستار یکی از باکیفیت‌ترین یخچال‌های موجود در بازار است؛ اما گاهی اوقات در اثر دلایل گوناگون ممکن است با مشکل مواجه شود.

جمع شدن آب کف یخچال گلداستار جزو مشکلاتی است که ممکن است نگران‌کننده باشد؛ اما نگران نباشید؛ زیرا شما می‌توانید با بررسی دلایل این مشکل می‌توانید با جزئی‌ترین اقدامات و در اسرع وقت مشکل موجود در یخچال خود را برطرف کنید.