اجتماعی

97.3درصد گلستانی‌ها دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند/ لزوم مشارکت در واکسیناسیون همگانی

سرگرمی برای همه/ گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر لزوم تکمیل فرآیند واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

سید علی مهاجر عصر امروز در نشست منطقه ای ستاد مبارزه با مفاسد کرونا اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام شده، تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در افراد واکسینه نشده 6 برابر بیشتر از افرادی است که واکسن کرونا دریافت کرده اند، بنابراین در شرایط فعلی. مراحل واکسیناسیون به پایان رسیده است.

بیش از 93 درصد گلستانی ها اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردند

وی از تمامی افراد ذیصلاح خواست تا در واکسیناسیون عمومی شرکت کنند. تا به امروز بیش از 97.3 درصد از واجدین شرایط در گلستان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، به طوری که 83 درصد گلستانی ها نوبت دوم و 26.6 درصد واکسن کرونا را دریافت کرده اند. آنها هر کدام سه دوز از واکسن را تزریق کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به اینکه وضعیت کرونای نارنجی در حال حاضر در منطقه رامیان – گنبدکاووس است، تصریح کرد. یک بیمارستان در مراکز درمانی استان گلستان وجود دارد که 104 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و 52 نفر نیز به کولر متصل هستند.

مهاجر با اشاره به همکاری کمیته‌های مختلف ستاد منطقه‌ای پیشگیری و کنترل کرونا خاطرنشان کرد. اطلاعات، روستایی، هماهنگی شهری، فناوری، بازرسی، امنیت، اقتصادی و طرح شهید سلیمانی مانند گذشته زیر نظر ستاد منطقه ای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فعالیت می کند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای ستاد مقابله با کرونا، مسئولان کمیته باید دغدغه حضور در جلسات، اجرای تصمیمات را داشته باشند، گفت. رهبران در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به اینکه ارائه گزارش کذب پذیرفته نمی شود، نقص محسوب می شود.

باید بگویم؛ در حال حاضر 541 بیمار ایسکمیک قلب در بیمارستان های استان گلستان بستری هستند که امروز تعداد بیماران ایسکمیک قلب در گلستان نسبت به روز گذشته رو به افزایش است. مراکز درمانی از 514 به 541 افزایش یافت.

انتهای پیام: