فرهنگ و هنر

کمک ۳میلیارد تومانی به مواکب مساجد بین راهی از ایلام تا مهران

سرگرمی برای همه/ایلام مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: امسال از محل اعتبار اربعین ۳ میلیارد تومان بین مساجد بین راهی که موکب داشتند، کمک شد و امسال سعی ما بر این بود که زیربناها را برای سال آینده تقویت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین “مرتضی عزیزی” در نشست خبری به مناسبت هفته وقف، با حضور اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: مردم ایلام در ایام اربعین با وجود بضاعت کم، سنگ تمام گذاشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به اینکه اربعین امسال خوب برگزار شد، تصریح کرد: مرز مهران از نظر امنیت و هزینه‌های مالی برای زائران بسیار بهتر نسبت به سایر مرزها است.

عزیزی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد زائران از مرز مهران عبور کردند، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه، استان‌های اصفهان، گیلان، سمنان، گلستان و خراسان شمالی را به عنوان استان معین انتخاب کرد.

وی افزود: در موکب اداره اوقاف و امور خیریه، خدمات فرهنگی، اسکان و پذیرایی در حوزه شمال و جنوب به زائران ارائه داده شد.

عزیزی تعداد مبلغین اعزامی را ۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: این مبلغین در حوزه مسائل فرهنگی فعالیت داشتند که عده‌ای از این مبلغین از قم و بقیه از ایلام بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: امسال از محل اعتبار اربعین ۳ میلیارد تومان بین مساجد بین راهی که موکب داشتند، کمک شد و امسال سعی ما بر این بود که زیربناها را برای سال آینده تقویت کنیم.

انتهای پیام 

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.