اقتصادی

واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

سرگرمی برای همه/ خراسان رضوی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقررات واردات خودرو درست است و به زودی اعلام خواهد شد.

در روزهایی که خبرهای مربوط به استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه دارد، فاطمی امین به دعوت نمایندگان استان خراسان شمالی در شورای اسلامی به این استان رفت تا فعالیت اجرایی 2 واحد صنعتی را آغاز کند. گیاهان و از چند شهر خراسان شمالی بازدید کرد اما پیش از آن صبح امروز در سفر یک ساعته خود به شهرستان کوچار از برخی واحدهای شهرک صنعتی شماره 2 و مجتمع آسک دوچرخ بازدید کرد.

سید رضا فاطمی امین در بازدید از مجتمع دوچرخه سازی آساک در جمع خبرنگاران گفت: پس از بازدید از شهرک صنعتی شماره 2 متوجه شدیم که مهمترین مشکل آنجا تامین پست های برق برای استقرار پروژه است. پست برق مذکور از سال گذشته به بهره برداری رسیده است، اما نیاز به تامین منابع دارد که مطمئناً در اسرع وقت پیگیر ایمن سازی و فعال سازی آن خواهیم بود.

او اضافه کرد: پس از بهره برداری از پست برق و سایر زیرساخت ها، می توان انتظار داشت که سرمایه گذاران تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در این مجموعه داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وضعیت کارخانه دوچرخه سازی آساک گوچان گفت: وضعیت این کارخانه دردناک است. با سرمایه گذاری این حجم، گروه می تواند در گام اول برای حداقل 100 نفر محل کار ایجاد کند و در بهترین حالت با 500 نفر فعالیت کند.

وی خاطرنشان کرد: برخی مسائل اساسی مانند مسائل مالیاتی و بدهی بانکی مجتمع دو چرخ آساک باید در ستاد تسهیل منطقه پیگیری شود تا بتوانیم در اسرع وقت در قانون بودجه یا وزارت سرمایه در گردش منابع آن را تامین کنیم.

فاطمی امین با تاکید بر اینکه محصولات این واحد صنعتی از بازار مناسبی برخوردار است، اظهار داشت:

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد راه اندازی مرکز تجارت تهران-عشق آباد اشاره کرد. «این مرکز شبیه شرکت‌های تجاری است و صرفاً یک اداره دولتی نیست و می‌تواند خدمات بازرگانی ایرانی مانند مشاوره حقوقی و بازاریابی را ارائه دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود. ایجاد این مرکز شرایط لازم برای فعالیت شرکت های ایرانی را تضمین می کند و با توجه به نزدیک بودن شهر کوچان به پایتخت ترکمنستان، عشق آباد، قابل اجراست. مزیت این مشکل

وی به سوالی مبنی بر جدایی وزارت صنعت، معدن و تجارت و جدایی بازرگانی از این وزارتخانه پاسخی نداد، اما در پاسخ به دستورات واردات خودرو، گفت: در حال حاضر این موضوع در حال بررسی است. در مورد خودرو، اما آیین نامه واردات خودرو در دستور کار است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام