اجتماعی

مطالبه ای که به فرجام رسید/ نمونه یک مطالبه گری درست در گرگان

سرگرمی برای همه/ گلستان حواشی «فقط با هم» المان که در گرگان برچیده شد، نشان داد که اگر مردم و رسانه ها برای فرهنگ ناب خود دست به دست هم دهند، می توانند به آنچه می خواهند برسند – تصمیم گیری درست برای مسئولان.

فرهنگ، هوایی است که جامعه تنفس می کند، اما گاهی اوقات غفلت و انفعال مسئولان به ویژه دستگاه های فرهنگی به این می انجامد که یا نفس جامعه سخت می شود و یا اوضاع آنقدر فاجعه آمیز می شود که دیگر نفسش بلند نمی شود.

اهمیت فرهنگ به حدی است که مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ تاکید کرده اند. من در راه کشته شدم، می گویم در راه خدا کشته شدم (1378/09/23)» علیرغم تأکیدات امام امت در عرصه فرهنگ، اما باید گفت که شرایط فعلی. در این حوزه چندان خوب نیست، برخی ابتذال های فرهنگی و برخی اقدامات ضدفرهنگی انجام شود. گرفته شده توسط برخی از مسئولان یا دستگاه های اجرایی که مزاحم احساسات پاک مردم متدین است و این موضوع را به روی رسانه های معاند باز می کند.

آلمان که خودش منادی بدحجابی است.

چندی پیش و در آستانه عید نوروز، یک آلمانی از سوی شهرداری گرگان در سفره خانه گرگان قرار گرفت که با اعتراض فعالان مجازی – مذهبی گرگان به دلیل ارتباط این عنصر با مناسبات فرهنگی و مذهبی قرن مواجه شد. المومنین پوشش اصلی زنان «تحصیل کرده» وطن دوست گرگان است. در این شهر وجود نداشت، نوعی مروج فرهنگی بود که با فرهنگ ناب اسلامی در تضاد بود. در این عنصر زنی که در فضای مجازی غرق شده بود کشف شد. و پوشش کافی نداشت. اما باید تاکید کرد که اولویت امروز کشور قطعا فقط بحث حجاب نیست و البته روایت این ماجرا به معنای اولویت دادن به این موضوع نیست و از طرفی حجاب است. نه تنها برای زنان و همانطور که قرآن دستور می دهد چشم ببندید حجاب برای آقایان سفارش شده است.

اما اگر بخواهیم به صورت ناظر ماجرا را بیان کنیم، باید بگوییم که پس از انتشار این المان، در پی اعتراض فعالان مذهبی، فرهنگی و مذهبی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان در توییتی نوشت که صدا: این شکایت به رسانه ها رسید، دستور دادستان این عنصر از گرگان حذف شد.

«دسته گل» شهرداری گرگان مقابل مسابقه به دست مسیح رسید/ دیگ های آتش رسانه های مخالف.

علاوه بر تاکید بر اینکه نمود این رفتار باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد، از زوایای مختلف بررسی شود، اما به نظر می رسد برچیده شدن این عنصر از شهر گرگان چندان خوشایند نبود تا اینکه رسانه های داخلی مجبور به شناسایی آن شوند. دارالمومنی از عدم توجه به ریشه های مذهبی و تاریخ این شهر گلایه کرد. آب کدر، بارگیری، مرزبندی، مرزبندی بین مردم – حجاب – بدحجابی با دو مفهوم.

رسانه های معاند چه می خواستند رسانه های معترض را به نهادهای خاصی پیوند بزنند تا از این آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند، بصیرت مردم دارالمومنی گرگان آنها را از فضای ملتهبی که ایجاد کردند قطع کرد، توطئه آنها را خنثی کرد.

همچنین این سوال خشم برخی از فعالان مذهبی و فرهنگی گرگان را برانگیخته است که می گویند چرا مسئولان شهری ناآگاهانه رسانه های معاند را راضی می کنند، جایگاه بیت المال در نزد مسئولان چیست؟ چرا باید بدون برنامه ریزی پول بیت المال را خرج کنند که بدون نتیجه گیری کارشناسی بیهوده و هدر می رود؟ البته می شد با مشورت برخی از فعالان فرهنگی و فرهنگی و هنری شهر، نقاشی های بهتری برای این مجسمه انتخاب کرد.

در همین راستا فعالان فرهنگی و مذهبی گرگان به مسئولان شهرستان پیشنهاد کردند تا با تشکیل کمیته ای فرهنگی از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنند تا از سلیقه ای که با فرهنگ اصیل مردم گرگان همخوانی ندارد جلوگیری شود.

جای خالی توجه به گردشگری مذهبی

پیش از این فعالان مذهبی این شهر به هتک حرمت شورای اسلامی شهر گرگان در شب شهادت حضرت رقیه (عج) اعتراض کردند و حتی این اعتراضات منجر به تجمع هیئت های مذهبی در مقابل شورای شهر گرگان شد. بسیاری از فعالان اجتماعی، رسانه ای، فرهنگی و مذهبی شهر در میان بانوان این مراسم اعتراض کردند که هدف آن ترویج فرهنگ اصیل گرگان نبود.

البته فعالیت های شهرداری گرگان به این دوره محدود نمی شود. گرگان: دیوار تا ثریا بالا می رود.

موضوع دیگری که فعالان رسانه ای در اعتراضات خود به آن اشاره کردند، عدم توجه به گردشگری مذهبی در گرگان به عنوان واکنش مثبت یا منفی به تهاجم ظلم فرهنگی غرب بود. با استقبال بسیاری از مسافرانی که برای زیارت امام مهربانی به گرگان می روند. اما متأسفانه نگاه به گردشگری گرگان در نگاه برخی مسئولان با گردشگری مذهبی مخالف است و حتی برخی از مسئولان به میدان آمده اند و گردشگری را تقویت کرده اند، مذهبی ها مانعی برای توسعه گردشگری در گرگان محسوب می شوند، نمونه ای از این نگاه. . مراسم و جشن های نوروزی را می توان با بی توجهی به اماکن مذهبی دید، هیچ اتفاقی نیفتاده است، حتی شهرداری خدمات نوروزی را در اماکن متبرکه مذهبی ارائه نمی کند.

چگونه می توان از گردشگری مذهبی صحبت کرد، اما این مکان ها از سرویس بهداشتی محروم هستند یا گذرگاه های منتهی به عتبات عالیات نور کافی ندارند، در حالی که این مکان ها در قلب گرگان، در بافت تاریخی گرگان، برای مراقبت ضعیف هستند؟ بهانه ای نیست

یکی از پایگاه های محلی استان گلستان در این باره نوشته است. «روزی گرگان عطر یوسف را استشمام کرد، نرو و به میخانه‌هایشان نرو، به دارالمومن که رنگ و درخشش این روزهای شهر است. تحت تأثیر ارگانیسم است. آخرین پرده گذار به مراقبت شهری با رونمایی از المان «فقط با هم» شهرداری گرگان باز شد، در حالی که مسئولان فرهنگی در عید فطر و زیارت و زیارت سفر می‌کنند، در حالی که سنگی از شهر می‌افتد. دارالمومنین».

تظاهرات فعالان فضای مجازی در شهر گرگان آلمان

برخی از فعالان فرهنگی و رسانه ای در قبال این حادثه سکوت نکردند و به آن واکنش نشان دادند.

این فعال فضای مجازی در این باره نوشت. عکسی منتشر شد که به عنوان مثال شهرداری انقلاب گرگان مجسمه زنی بدحجاب را ساخته که به مردم متدین اعتراض کرده و اعلام کرده مجسمه را تعمیر می کند. حالا دو تا سوالات شورای شهر و شهرداری گرگان 1. مثلا شورای بزرگان و شهرداری تا چه حد باید اشتباهات غیر عمدی ضد دینی داشته باشند؟ 2. شورای شهر ابتدا اعلام کرد که برای حفاظت از بیت المال آمده است، حال سوال اینجاست که آیا هزینه تعمیر مجسمه از جیب شخص مقصر پرداخت می شود یا بیت المال، شورا و شهرداری اعلام می کنند. . .

«دسته گل» شهرداری گرگان مقابل مسابقه به دست مسیح رسید/ دیگ های آتش رسانه های مخالف.

توضیحات شهردار گرگان درباره المان «فقط با هم».

در پیام مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان آمده است موج انتقادات و نارضایتی مردم و فعالان مذهبی و فرهنگی «محمدرضا سبطی» شهردار گرگان را مجبور به پاسخگویی کرد. از این حیث، اثری که در بستر فرهنگ جامعه شکل می گیرد، علاوه بر ساختار بصری، باید رویکردی مفهومی- ناآشنا داشته باشد.

این اثر (فقط با هم) به زبان مجازی این دیدگاه از زندگی مدرن را نشان می دهد که انسان در این عصر تبدیل به دایره کوچکتری به نام رسانه، روابط خانوادگی، پوشش و ظاهر شدن در انظار عمومی تحت تأثیر رسانه ها در حالتی غیراخلاقی شده است. جهت جامعه تمایل دارد. این اثر (فقط با هم) جایگاه فضای مجازی را در زندگی روزمره به چالش کشیده است. انتخاب قهرمانان از جوان ترین اقشار جامعه است که در معرض مخرب ترین تاثیرات فضای مجازی از جمله عید نوروز نماد همبستگی و اتحاد هستند که در این اثر تنهایی افراد را به دلیل فضای مجازی رسانه ها نشان می دهد. «(حتی زوجی که کنار هم نشسته اند) در نهایت تاکید می کنیم که این اثر این شیوه زندگی را رد می کند، نه تایید آن را که کاملاً در ساختار اثر منعکس شده است.

سابقه تلخ فعالیت‌های ضدفرهنگی نشان می‌دهد که اگر مسئولان فرهنگی-شهری بخواهند جلوی چنین حوادثی و پیامدهای شوم شهر را بگیرند، باید برای غیرت دینی تلاش کنند، همان‌طور که مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف از جمله در یک اجبار کشور را نجات دادند. جنگ و دفاع هشت سال ملت ایران را غیرت دینی دانست.

تقاضا به خوبی کار می کند

یکی از مصادیق غیرت دینی امروز سکوت مسئولان فرهنگی شهر در رسانه های گلستان است که مدعی اندیشه های دینی، مذهبی یا فرهنگی هستند. – اعتقادات و هویت اسلامی.

اما در میان این همه آشفتگی، مطالبه جناح راست به ویژه برای مردم و فعالان فرهنگی و اجتماعی برای شنیدن صدای آنها از مسئولان واضح بود که نشان می داد بدون بی احترامی سیاسی و گروهی می توان موضوع را مطالبه کرد. فرجام تعقیبشان کرد.

انتهای پیام: