ورزشی

فسخ قرارداد لوکادیا غیرقانونی است!

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه؛ باشگاه پرسپولیس امروز از فسخ قرارداد با یورگن لوکادیا خبر داد. امیر سعید وکیل وکیل دادگستری در صفحه اینستاگرام خود درباره تصمیم این مهاجم هلندی نوشت:

اقدام “لوکادیا” برای شکستن قرارداد با پرسپولیس غیرقانونی است.
اگرچه نمی توان در مورد متن دقیق قرارداد باشگاه با مهاجم هلندی اظهار نظر کرد، اما به چند دلیل عمده جدایی لوکادیا غیرقابل قبول است و باشگاه پرسپولیس باید سریعا به فیفا شکایت کند.
1- شرایط فعلی فوتبال ایران مصداق فورس ماژور نیست.
2- چارچوب کلی قراردادهای فوتبال در ایران به بازیکن اجازه فسخ قرارداد را به بهانه اعتراض یا مواضع سیاسی برخی کشورها نمی دهد.
3- بعید است رویه فیفا حق فسخ قرارداد بازیکن را به دلایل غیر مالی و غیر فوتبالی بپذیرد.
4- رویه فعلی در مورد بازیکنان ایرانی و سایر بازیکنان غیر ایرانی که به تعهدات قراردادی خود ادامه می دهند، نشانه روشنی بر بی اساس بودن توجیه فسخ لوکادیا است.
5- بهانه های شخصی و خانوادگی لوکادیا برای خروج از ایران و قول بازگشت او ثابت می کند که او در موقعیت قوی برای فسخ قرارداد نبوده است.
6- موضع برخی کشورها در توصیه به شهروندان خود برای خروج از کشور ممکن است انگیزه ای صرفا سیاسی داشته باشد که در عرصه فوتبال قابل استناد نیست. ثانیاً این تصمیم یکجانبه دولت است و علیه سایر دولت ها یا مقامات بین المللی مانند فیفا قابل اجرا نیست و سوم اینکه چنین مواضع سیاسی کشورهای خارجی وجود شرایط اضطراری را که مانع از انجام تعهدات بازیکن می شود را ثابت نمی کند.
7- باشگاه و فدراسیون فوتبال برای تامین آرامش بازیکنان تدابیری اتخاذ کرده اند تا بازیکن بهانه ای برای فرار از تعهدات خود نیاورد.
پرسپولیس فورا درخواست تجدیدنظر خواهد داد و امیدوارم این بار هم مثل استوکس یا چند پرونده دیگر فرصت هدر نرود. »

258 258