ورزشی

ظرفیت دانشگاه آزاد برای تأمین نیروی کار صنعت

رئیس دانشگاه آزاد یزد عنوان کرد؛

محمدرضا دهقانی اشکذری عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یزد دارای موقعیت استثنایی به‌عنوان نماد آموزش استان یزد است و ظرفیت خوبی برای تأمین نیروی کار صنعت در خود دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، محمدرضا دهقانی اشکذری در نشست کارگروه برگزاری نمایشگاه کار که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد، نماینده سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی استان و اداره کار و مدیران در سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد، اظهار کرد: نمایشگاه کار رویدادی است که در آن سازمان‌ها، صنایع و کارخانجات با موقعیت‌های شغلی خود حاضر شده و دانشجویان می‌توانند با مدیران جذب و استخدام صنایع و شرکت‌ها، بدون واسطه و به‌صورت رو در رو ملاقات کرده و شانس خود را برای استخدام در آن شرکت‌ها محک بزنند.

وی اضافه کرد: وظیفه ما در دانشگاه آزاد اسلامی یزد اشتغال‌آفرینی است و اکنون این دانشگاه ۱۶ هزار دانشجو و نزدیک به ۱۵۰ عضو هیئت علمی و دارای یک موقعیت استثنایی به‌عنوان نماد آموزش استان یزد به حساب می‌آید و ظرفیت خوبی برای تأمین نیروی کار صنعت در خود دارد.

استان یزد ظرفیت خوبی برای تأمین نیروی کار صنعت دارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که خود را مسئول و مأمور اشتغال دانشجویان بدانند، کم است، ادامه داد: برگزاری نخستین نمایشگاه کار و هدایت شغلی استان در دانشگاه آزاد اسلامی یزد می‌تواند در روند کارآموزی و آشنایی شغلی برای دانشجویان مؤثر باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد هم بیان کرد در کنار اخباری که در حوزه بیکاری وجود دارد، می‌بینیم که شرکت‌ها و کارفرمایان به سختی می‌توانند نیروی کار موردنیاز خود را پیدا کنند.

استان یزد ظرفیت خوبی برای تأمین نیروی کار صنعت دارد

محمدعلی شاه‌‌حسینی یادآور شد: استان یزد دارای سیستم آموزشی، مواد اولیه و دانشگاه‌ است، اما نیروی کار ماهر کم دارد.

وی با طرح این سؤال که چه عاملی موجب می‌شود که دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی به راحتی جذب صنعت شوند؟ گفت: یکی از دلایل آن فاصله بین دانشگاه و صنعت است، بنابراین راهکار توسعه کشور در ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و صنعت تعریف می‌شود، امیدوارم نمایشگاه کار بتواند در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان یزد نقش مهمی داشته باشد.

به گزارش آنا، در پایان این نشست مدیران شرکت‌ها، نماینده سازمان صمت و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر صاحب‌نظران نظرات خود را اعلام و درباره نحوه برگزاری، تبلیغات و مکان آن تصمیم‌گیری کردند.

انتهای پیام/