اجتماعی

تاکید شهردار تهران بر هوشمندسازی مدیریت بحران و جلب مشارکت مردمی

شهردار تهران بر لزوم مشارکت مردم در مدیریت بحران تاکید کرد.

به گزارش سرگرمی برای همه، علیرضا زاکانی در دومین جلسه ستاد ویژه مدیریت بحران استان تهران که عصر امروز در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در سال 1380 در محل سازمان مدیریت بحران استان تهران برگزار شد. حضور عزیزانمان.» فکر می کنم یکی از موضوعات اساسی که باید مورد توجه قرار گیرد، هماهنگی برای ایجاد ماموریت مشترک بین ادارات مختلف است که اولاً اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم، از آسیب جلوگیری کنیم و ثانیاً در صورت بروز خسارت، میزان آن به حداقل برسد.

وی گفت: باید مردم را در مدیریت بحران مشارکت دهیم. ما باید از بافت جامعه که در بطن جامعه است کمک بگیریم تا جلو برویم.» مردم رکن اصلی مدیریت بحران هستند، باید به مردم، نقش آنها در مدیریتشان توجه کنیم.

شهردار تهران همچنین بر لزوم هوشمندی در مدیریت بحران تاکید کرد. تأثیر هوشمندانه بحران‌های ریسک یک مشکل بالقوه است؛ ما می‌توانیم بیشترین تأثیر و اثربخشی را داشته باشیم.

زاکانی در این مراسم به خبرنگاران گفت: هدف ما ایجاد یک ماموریت مشترک بین دستگاه های مدیریت بحران است.

وی با بیان اینکه باید نتایج جلسات و مصوبات را در زمینه های مختلف ارزیابی کنیم، گفت: باید هر کاری انجام دهیم تا در مناسب ترین لحظه اگر اتفاقی افتاد، مناسب ترین رویکرد را نشان دهیم.

زاکانی روز چهارشنبه از تمهیدات شهرداری گفت. حدود 2500 آتش نشان در آماده باش هستند، علاوه بر این از تجهیزات 137 واحد دیگر شهرداری برای این شهر و تجهیزات و تجهیزات اورژانس این شهر استفاده شد.

انتهای پیام: