عمومی

اعضاء باند “سه وحشی خفن” هنوز دستگیر نشده اند،مراقب بچه هایتان باشید

بیش از یک ربع طول کشید تا چهره های نگران و پر استرس احسان و کریم به حالت عادی برگردند، اما این تغییر برای گفت و گوی عادی با دو پسر چهارده ساله درباره قتل، تجاوز و سابقه کیفری کافی نبود. . راز را فاش کنید و گره های پرونده جنایی را آزاد کنید. به ناچار به خاطر اعتمادی که به کارم داشتند، سعی کردم خاطرات دوران مدرسه، لذت دوران نوجوانی را بکاوندم، اما یخ را به گرمی گفتگوهای محبت آمیز آنها باز کنم، که اینطور هم شد.

در نهایت، همراهی من با احسان و کریم، به نقل از خاطرات دوران جوانی ام، باعث شد زبانم را باز کنم تا نقشه ای را کشف کنم که هر آدمی را آزار می دهد، هر کودکی را که آماده اجرای نقشه ای عجیب و خطرناک برای زیر پا گذاشتن است. خون دوستانشان

مهربانی. بچه ها از نظر مالی خوب نبودند، اما بعد از ظهر پنجشنبه مدرسه را به پایان رساندند. و خانواده های آنها یادم هست رسول می گفت پنج شنبه بازار با این همه پول فقط نان می خرند، اما شکم خواهر و مادر بزرگش با این نان خالی سیر می شود. چند هفته ای حالشان خوب بود؛ آنقدر از کارشان در پنجشنبه بازار راضی بودند که همه بچه ها را تشویق به کار کردند، اما دو سه هفته بعد بیشتر بچه های کلاس متوجه تغییر رفتارشان شدند. رضا ورسول و سیامک در حیاط مدرسه، جایی که چند کودک جمع شده بودند، مردان کوچولو نانوایی (نام مستعار را دانش‌آموزان به سه نفر دادند) گفتند: با هیچ یک از بچه ها صحبت نکرد. حتی من و کریم یکی دو بار به سراغشان رفتیم و علت دوری آنها را جویا شدیم، اما آنها از حرف زدن طفره رفتند و بالاخره برنامه ریزی آخر هفته را اعلام کردند و پنجشنبه رفتن به بازار را دلیلی برای دوری از جمعیت دانستند. ما متقاعد شده بودیم که آنها دروغ می گویند، اما تا زمانی که فکری به ذهنمان خطور کرد، دلیل این تغییر رفتار را متوجه نشدیم.

بچه‌ها تصمیم می‌گیرند دلیل ناراحتی و افسردگی دوستانشان را دریابند، شهر کسی را نداشت، او تنها زندگی می‌کرد تا از رضا ورسول و سیامک در مورد وضعیتش بپرسد، اما سعید حاضر به صحبت کردن برای رویارویی با بچه‌ها نشد.

مهربانی.سعید گوشه حیاط دور از همه بچه ها ایستاده بود و به نقطه ای نگاه می کرد، حتی وقتی از او درباره نبود بچه ها پرسیدیم، بی تفاوت گفت. جدا شده. ” و من نمی خواهم آنها را ببینم. من و کریم که از حرف و رفتار سعید تعجب کرده بودیم، گفتیم شما از همه مضطرب هستید و اصرار کردیم که بفهمیم مشکل بچه ها چیست. حالا چی شد که میگی؟ این چیزها باید با کمک تو مشکلشان را حل می کردیم، حالا تو بی خیال شدی، مثل آنها گوشه خلوت شدی. در حالی که بچه‌ها برای مدت طولانی دور بودند، یک روز بعد از تعطیلی مدرسه، سعید را در راه خانه متوقف کردیم و به او گفتیم که اگر چیزی می‌دانی به ما بگوید که ناگهان شروع به گریه کرد. او گفت روز پنج شنبه یه چیز بی معنی دیدم با این تفاوت که تو اینطوری که هستی نسبت به این سه نفر حس و حالت رو از دست میدی. ولی الان که اصرار میکنی بهت میگم. : ناگهان سه دوست را دیدم که به نظر می رسید مشکل دارند و ما نگران بودیم که آنها شروع به درآوردن لباس های خود کردند، آنچه دیدم آنقدر زشت بود که سریع از پله ها بالا رفتم. در راه متوجه شدم سه نفر با نقاب در حال پایین آمدن هستند. وقتی دیدمشون یه گوشه ترسیدم اونا هم وارد اتاق شدن…شنیدم به بچه ها میگن کار درستی کردی به کسی چیزی نگفتی خودت رفتی پایین یا نه فردا صبح . پلیس مجبور شد اجساد شما و پدربزرگ و مادربزرگتان را جمع کند.کریمه او ادامه داد. «وقتی سعید این حرف‌ها را زد، گفتم باید زودتر می‌گفتی که به پلیس خبر داده بودیم. سعید اشک ریخت و گفت. «شما فکر کردید من به این موضوع فکر نکردم، همان شب به پلیس رفتم، اما وقتی خواستم وارد کلانتری شوم، حرف هایی را که به بچه ها گفته می شود شنیدم.به ما می گویند سه وحشی باید هوشیار باشند. ترسیدم، فرض کن رفتم پلیس دلیلی نداشتم، بعد با خودم گفتم بچه ها می توانند حرف ها و حرف های مرجعشان، اهالی محل را انکار کنند. روزی که پلیس به مدرسه آمد، معلوم شد قاتلان بچه ها شناسایی نشده اند، سعید خیلی ناراحت شد، گفت مقصر کشتن بچه ها هستم، و اگر آن شب زودتر تلاش نکرده بودم، من تلاش می کرد رفتند پلیس، شاید رضا، رسول و سیامک الان که تصمیم گرفتیم کاری کنیم زنده بودند.

سعید و احسان و کریم طرحی را طراحی می‌کنند که اجرای آن به کمک سایر دانش‌آموزان نیاز دارد، بنابراین آنها شروع به جستجو و شناسایی کودکانی می‌کنند که فکر می‌کنند می‌توانند کمک کنند.مهربانیحدود پنج روز درگیر دوست یابی بودیم، طبق برنامه پس از شناسایی بچه ها رای دادیم سه نفر به اتفاق آرا مورد قبول ما قرار گرفتند (همان سه نفری که در موتورخانه دستگیر شدند). سه نفری در حیاط سعید قدم می زنند، ما پول جمع کردیم تا کیف و کمربند سعید را بخریم. ما در حال تلاش برای یافتن شرورانی هستیم که دوستان ما را به قتل رساندند، اما وقتی دیدیم خبری از آنها نیست. و هیچکس به بچه ها پیشنهاد رفتن به گاراژ را نداد، تصمیم گرفتیم در بین مردم شایعه کنیم که این سه کودک هر هفته کنار بچه ها هستند، کمربندها مشکل جنسی دارند، نپ هدف از آمدن به بازار یافتن مجرم است. . …. اما وقتی خبری نشد نقشه را عوض کردیم و برای واقعی نشان دادن نقشه قرار شد بچه ها وارد موتورخانه شوند و آنجا به بهانه … بیرون بیاورند. لباس، اما سه نفر باید از گاراژ محافظت کنند، و با دیدن بچه ها، آنها می خواهند این کار را انجام دهند. وقتی نقشه اجرا می شود، پلیس می آید و بچه ها را دستگیر می کند.

در پایان گفت و گو قرار شد فردا صبح پس از تشریح ماجرا به سراغ بازپرس بروم تا مدیر مدرسه و بچه های دیگر از ماجرا مطلع نشوند که با درخواستم موافقت شد. در فضایی دوستانه البته در فضایی غم انگیز برگزار شد.

این تحقیقات منجر به آزادی یک اقدام احتیاطی در روز دوشنبه * و آزادی سه نوجوان به همراه سعید شد. سعید به عنوان تنها شاهد حادثه در تاریکی شب کار آسانی نبود. وی از دور توانست چهره خود را ببیند به همین دلیل با دستور بازپرس پرونده قبل از مشخص شدن هویت وی و دستگیری وی باز شد.

در چنین مواردی طبق مقررات کیفری امکان برداشت دیه از بیت المال وجود دارد. هنوز برای شناسایی متهم باز است.

وکیل:

* در صورت عدم وجود دلیلی بر ارتکاب جرم از سوی متهم، بنا بر احتیاط از وی امضای عدم ترک اقدام می شود.

در 19 تیر 1378 دیوان عالی کشور در رای مشترک خود به شماره 790* مقرر کرد که علاوه بر دیه مقرر در ماده 487، قاتل شناسایی نمی شود مگر اینکه مرتکب: – حمله به قتل (هر نوع حمله عمدی) مجرم شناخته نشد (قربانی = شاکی) ممکن است از خزانه اعضای مجروح تقاضای باج کند.

* دیوان عالی کشور دارای ارگانی به نام هیأت عمومی است. این هیأت متشکل از قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور «در مواردی که اختلاف بین شعب مختلف دادگاه ها وجود دارد» نظر می دهد. رای وحدت رویه در مواردی که طبق قانون مقرر شده است الزامی است.