بین الملل

احمد مسعود: از کمک هر طرفی حتی اسرائیل استقبال می‌کنیم

رهبر «جبهه مقاومت مردمی افغانستان» در گفت‌گو با یک روزنامه عبری گفت «به کمک هر طرفی از جمله اسرائیل نیاز داریم».

به گزارش سرگرمی برای همه، احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با روزنامه عبری «معاریو» اظهار کرد: به کمک هر طرفی که بخواهد از ما حمایت کند از جمله اسرائیل نیاز داریم.

معاریو با اشاره به اینکه احمد مسعود، رئیس جبهه مقاومت مردمی افغانستان مخالف حاکمیت طالبان در این کشور است، به نقل از او نوشت: فکر می‌کنم همه ما باید با هم برای پیشرفت انسانیت در مقابله با تاریکی، تروریسم و نادانی تلاش کنیم.

این روزنامه عبری در ادامه به نقل از احمد مسعود نوشت: نمی‌خواهم خودم رئیس‌جمهور شوم، یک کابینه دموکرات ایجاد خواهد شد که در ادامه روابط بین‌المللی رسمی و حضور در برنامه‌های توسعه‌ای منطقه‌ای همراه با اسرائیل را تعیین خواهد کرد.

او در ادامه نیز گفت: غلبه بر درگیری‌های گذشته و همزیستی با هم در صلح ضروری خواهد بود، متاسفانه ما در جهانی به هم پیوسته زندگی می‌کنیم، درگیری‌هایی که میان فلسطین و اسرائیل و در دیگر مکان‌ها همانند آفریقا، یمن و همین افغانستان وجود دارد، به همه ما زیان خواهد زد.

رهبر جبهه مقاومت مردمی افغانستان چند ماه قبل نیز گفته بود، «پس از آنکه طالبان در سال ۲۰۲۱ قدرت را به دست گرفت، آمریکا توجه خود را از افغانستان به اوکراین و دیگر مناطق معطوف کرد.».

او همچنین گفته بود که «پس از خروج آمریکا از افغانستان در سال ۲۰۲۱ احساس می‌کنند به آنها خیانت شده و رها شده‌اند.»

جبهه مقاومت مردمی یک ائتلاف نظامی متشکل از چهره‌ها و گروه‌های مخالف طالبان است که توسط احمد شاه مسعود تاسیس شد.

این جبهه ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱ پس از حدود دو ماه از زمانی که طالبان قدرت را در افغانستان به دست گرفت، با صدور بیانیه رسمی دولت جدید در کابل را محکوم کرده و از اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان انتقاد کرد.

طالبان نیز اعلام کرد که «هرگونه حمایت آمریکا از جبهه مقاومت مردمی به منزله نقض توافق سال ۲۰۲۰ دوحه است.»

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.