اجتماعیکسب و کار ایرانیان

نکاتی که لازم است در مورد کاناپه های تختخواب شو بدانید

ترفندهای انتخاب کاناپه های تختخواب شو مناسب و کاربردی

یكی از انتخاب‌های شما برای رسیدن به این فضای ایده‌آل، استفاده از کاناپه تختخواب شو یا مبل‌ تخت‌خواب‌شو است. قبل از خريد اين كالا و کاناپه های تختخوابشو به نكات زير توجه كنيد. یكی از انتخاب‌های شما برای رسیدن به این فضای ایده‌آل، استفاده از مبل‌های تخت‌خوابشو است. در برخی از خانه‌ها، اتاق خواب‌ برای چند كاربرد متفاوت طراحی می‌شود. امروزه بسیاری از اتاق‌خواب‌ها علاوه بر داشتن فضایی برای استراحت كردن و خوابیدن، فضایی برای كار كردن نیز دارند. اگر خانه‌ای كوچك دارید كه اتاق خواب آن فضایی است برای خوابیدن و كاركردن، بهتر است آن را به گونه‌ای طراحی كنید كه در طول روز فضای كافی و مناسب برای به انجام رسانیدن كارهای روزمره‌تان هم داشته باشد.یكی از انتخاب‌های شما برای رسیدن به این فضای ایده‌آل، استفاده از مبل تختخوابشو است.

برای اینکه بتوانید از فضای محیط نهایت استفاده را ببرید بهتر است آن را طوری طراحی کنید و چیدمان به صورتی باشد که فضای مورد نیاز آن فراهم باشد. برای اینکه بتوانیم همچین محیط ایده‌آلی را برای منزل خود و همچنین اتاق خواب داشته باشیم می توانیم از مبل های تختخواب شو استفاده کنیم.

مبل های تخت خوابشو جزو مبل های راحتی هستند که می توانند چند کاربرد داشته باشد که هم برای نشیمن از آنها استفاده می کنیم و هم برای استراحت کردن و خوابیدن. مبل های تخت خواب شو انواع مختلفی دارند و قبل از اینکه مبل مورد نظر را خریداری کنید لازم است که نکات مهمی را در مورد آن بدانید تا با آگاهی بیشتری تصمیم به خریداری و انتخاب مناسب بگیرید.

نکته اول

یادتان باشد که قبل از اینکه را خریداری کنید به یک سری از سوالات زیر پاسخ بدهید و بعد مبل مورد نظر اتاق خود را تهیه کنید. زیرا محیطی که شما برایش مبلمان خریداری می کنید باید با توجه به نیاز شما طراحی شده باشد و شما بتوانید در طول روز فضای کافی برای کار کردن داشته باشید و در طول شب که به خوابیدن و استراحت کردن مشغول هستید فضای مناسبی برای استراحت شما وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید که قرار است از این مبل به تنهایی استفاده کنید یا یک زوج هستید و قرار است در طول شب از تخت دونفره استفاده شود و یا اینکه متراژ اتاق و خانه شما چه نوع مبلمانی را در خود می‌تواند جای دهد. و همچنین اگر شما ملافه های یک دست با سایر سرویس خواب خود را از قبل تهیه کرده اید باید سایز مبل طوری باشد که بتوان از آن ها ملافه ها استفاده کرد.

نکته دوم

قبل از اینکه مبلمان مورد نظر خودتان را خریداری کنید دقت کنید که بافت این نوع مبلمان طوری باشد که شما به آن عادت داشته باشید و تمایل داشته باشید که از آن برای خوابیدن استفاده کنید. سعی کنید مدلی که خریداری می‌کنید چون قرار است هم به عنوان نشیمن شما باشد هم تختخواب شما باشد به طور کامل با سلیقه شما همخوانی داشته باشد. بافت هایی که نرم و لطیف و مقاوم هستند انتخاب‌های بهتری برای شما خواهند بود و شما همچنین قادر هستید که ملافه جدا را برای خواب و استراحت خود بر روی کاناپه تختخواب شو استفاده کنید.

نکته سوم

هنگامی که می‌خواهید مبلمان تختخوابشو را خریداری و انتخاب کنید بهتر است الگو و طرحی را برای پارچه های رومبلی انتخاب کنید که با سبک اتاق خواب شما هماهنگی داشته باشد. با توجه به تقاضای بالا برای این نوع مبلمان طرح و بافت های متنوعی در بازار موجود است و انواع گل دار، راه راه، چهارخانه و مدل های عروسکی با توجه به سلایق مختلف و سبک های متفاوت طراحی شده اند و در بازار عرضه می‌شوند.

نکته چهارم

وقتی که قصد دارید کاناپه های تختخوابشو خریداری کنید حتما به پایه های آن کاناپه دقت کنید و توجه کنید که حتما پایه‌های کاناپه ای که خریداری میکنید با چسب محکم به بدنه کاناپه متصل شده باشد. کانال هایی که پایه های آنها با استفاده از میخ به بدنه اصلی وصل شده اند بعد از اینکه مدتی از استفاده آنها بگذرد شل میشوند و باعث نامیزان شدن و لق خوردن تخت خواب می‌شوند.

نکته پنجم

وقتی که می خواهید کاناپه ی تخت خواب شویی را بخرید بهتر است روی همه نقاط آن بنشینید و مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز مبل نرم و راحت باشد.

نکته ششم

قبل از اینکه خرید را انجام دهید سطح رویی و اطراف کاناپه های تختخوابشو را با دقت بررسی کنید. تمام سطح کاناپه باید توسط تشک و پارچه پوشیده شده باشد و نرمی و لطافت به خوبی قابل لمس باشد. در صورتیکه در سطح کاناپه از چوب استفاده شده باشد بهتر است از خرید آن صرفنظر کنید.

نکته هفتم

حتما هر وسیله ای که میخواهید خریداری کنید را از قبل امتحان کنید. در این مورد حتما قبل از خرید قسمت تخت‌خواب کاناپه را به سمت خودتان بکشید. اگر با سختی و مشقت بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد آن را نخرید.

نکته هشتم

اسکلت و بدنه کاناپه‌های تخت‌خواب‌شو باید حتما دارای مقاومت خوبی باشند و تشک آنها قطر مناسبی برای نشستن و خوابیدن داشته باشد، زیرا اگر اینطور نباشد بخاطر استفاده ی زیاد به سرعت خراب می شود. یکی دیگر از دلایلی که باید این استحکام وجود داشته باشد این است که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد.

نکته نهم

سعی کنید برای خرید، کاناپه ای را انتخاب کنید که فنری که در داخل تشک آن بکار رفته است محکم و بادوام باشد و اگر شما جزو افرادی هستید که وزن زیادی دارید باید تشکی را برای تخت خواب انتخاب کنید که فنر های مقاوم و محکم داشته باشد تا بعد از اینکه مدت زمان کوتاهی از این مبل تخت خوابشو استفاده کردید از آن ابراز نارضایتی نکنید.

نکته دهم

وقتی که می‌خواهید مبل تختخوابشو را خریداری کنید حتما از کسی که آنها را خریداری میکنید بپرسید که آیا تشکی برای تعویض و جایگزین کردن وجود دارد؟ تا وقتی که تشک کاناپه خراب شد آن را تعویض کنند یا در صورت خرابی هیچ جای تعویضی نیست و مجبور به خرید دوباره خواهید شد؟ وقتی که از این موارد اطلاع داشته باشید با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را انجام می دهید.

خرید مبل تختخواب شو

مبل‌های تخت خواب شو در رنگ‌ها، طرح‌ها و سایزهای متفاوتی در بازار موجود هستند. که این مسئله خود باعث می‌شود که قیمت‌های متفاوتی نیز داشته باشند. نکات طلایی که برای خرید مبل تختخوابشو در زیر آورده شده به شما کمک می‌کند که بتوانید هم مبلی راحت و هم تختی مناسب در خانه داشته باشید.

اندازه مبل راحتی تختخواب شو

اندازه مبلمان باید با فضایی که انتخاب کرده اید همخوانی داشته باشد. برای اتاق یک نفره کودک یا نوجوان باید از مبل کوچکی استفاده کنید که در حالت تختخواب نیز تخت یک نفره را ارائه می دهد. سالن پذیرایی در منازل امروزی بیشترین متراژ خانه را در بر می گیرد. برای این فضا مبلمانی را انتخاب کنید که تخت دو نفره و یا بیشتر را ارائه دهد. در این صورت می توانید از آن بجای تشک برای مهمانانی که قصد شب ماندن را دارند، استفاده کنید.

دوام و استحکام مبلمان

استحکام کناف یا اسکلت مبل مورد بسیار مهمی است که در هنگام خرید حتما باید به آن دقت کنید. یک اسکلت بندی محکم سبب افزایش دوام و طول عمر مبلمان می شود. بهترین اسکلت بندی برای مبل تختخواب شو، اسکلت فلزی است. اما پایه ها با توجه به جنس روکش انتخاب می شود و ممکن است چوبی باشد. در این صورت بهتر است تا پایه ها با چسب به بدنه وصل  شوند. اتصالات میخی خیلی زود باز می شوند.

پارچه مبل راحتی تختخواب شو

در هنگام خرید به جنس پارچه، طرح پارچه و تمیزی دوخت آن دقت نمایید. این موارد به خصوص برای مبلمانی که قرار است از آن به عنوان تختخواب نیز استفاده کنید بسیار اهمیت دارد. زیرا استفاده زیاد و تماس مداوم باعث سایش و پوسیدگی پارچه می شود. استفاده از پارچه های ارزان و بی کیفیت باعث پارگی زودهنگام روکش مبل می شود. در زمان انتخاب پارچه به تراکم آن دقت کنید. هرچه تراکم بافت پارچه بیشتر باشد وزن آن نیز سنگین تر می شود.

به عبارتی دیگر یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید مبل تختخواب شو باید به آن دقت کنید، جنس پارچه مبل است. همانطور که قبلا به این مورد اشاره شده، شما قرار است از این مبل برای دو کاربرد استفاده کنید، هم تخت خواب و هم مبل. پس باید جنس مبل برای هر دو کاربرد مناسب باشد و علاوه برآن برای داشتن عمر طولانی‌تر باید کیفیت خوبی داشته باشد. به جنس پارچه بیشتر از زیبایی آن اهمیت دهید.

شاید به نظر شما پارچه‌هایی که برجسته هستند و بافت درشتی دارند برای مبل بسیار مناسب‌تر و شیک‌تر باشند، اما این نوع پارچه‌ها برای تخت خواب اصلا مناسب نیستند. اگر شما هنگام خرید مبل تختخواب شو، پارچه مناسبی را انتخاب نکنید، بعد از مدتی مجبور خواهید شد که دوباره هزینه‌ای برای تعویض پارچه‌ها پرداخت کنید.

جنس تشک مبلمان

جنس تشک استفاده شده نیز از دیگر عوامل موثر بر دوام و استحکام مبلمان است. قبل از خرید در نقاط مختلف مبل نشسته و از راحتی آن مطمئن شوید. برای ساخت تشک مبل راحتی تختخواب شو از سه جنس استفاده می شود: تشک پنبه و ، تشک فومی و تشک فنری. از میان این سه نوع متریال، تشک فومی به علت داشتن خاصیت ارتجاعی، یکی از متداول ترین تشک ها است که در صنعت ساخت مبلمان استفاده می شود.

مزایا و معایب مبل راحتی تختخواب شو

این نوع مبلمان نیز مانند هر وسیله دیگری دارای مزایا و معایب خاص خود است که شامل موراد زیر است:

  • بهترین مزیت این نوع مبلمان چند منظوره بودن آن است که برای خانواده های پرجمعیت و خانه های کوچک بسیار مقرون به صرفه است. کاربرد این نوع مبلمان باعث می شود تا بستر لازم هم برای فعالیت و هم برای استراحت را طی روز در اختیار داشته باشید.
  • دومین مزیت مبل تختخواب بشو آن است تنوع در طرح و سبک است. این خصوصیت باعث می شود که به راحتی با چیدمان خانه شما ست شود و نمایی مدرن و امروزی را به خانه بدهد.
  • این نوع مبلمان درواقع جایگزین بسیار مناسبی برای تشک زمینی است که در این صورت برای میهمان دیگر نیازی به تهیه تشک نیست.

اما از معایب مبل راحتی تختخواب شو آن است که:

  • به راحتی تختخواب نیست، اگر بخواهید تا حدودی راحت باشد می توانید تشک آن را عوض کنید.
  • مکانیسم تغییر حالت مبل به تخت در دراز مدت می تواند باعث آسیب رساندن به مبل شود و فرسایش سریع آن را فراهم کند.
  • این نوع مبلمان معمولا سنگین و بزرگ است که باعث می شود تا حمل و جابجایی آن را در اسباب کشی و یا تغییر دکوراسیون خانه با سختی مواجه کند.

یکی از نکات مهمی که قبل از انتخاب مبل راحتی تخت خواب شو باید به آن دقت کنید آن است که به دلیل استفاده زیادی که از آن هم برای نشستن و هم برای خوابیدن می شود، دوام و ماندگاری آن از دیگر انواع مبلمان کمتر است.