اجتماعیکسب و کار ایرانیان

آنچه که باید در مورد روش نگهداری گیاه گل سنگ بدانید

همه چیز درباره گل سنگ

دانستن مقدار آب مورد نیاز گیاه گلدانی معمولا با آزمون و خطا انجام میشود تا زمانی که گیاهتان را خوب بشناسید. یکی از آسانترین و بهترین روش های تکثیر این گیاه ، جدا کردن ساقه از قسمت انتهایی و کاشت مستقیم در پرلیت و پیتماس می باشد. در روش اول سه تا چهار سانت از سطح خاک را کنار بزنید ، اگر خشک بود اقدام به آبیاری گل کنید.

گل سنگ با نام علمی Hypoestes phyllostachya و نام انگلیسی polka dot plant ( به معنی گیاه خالخالی ) یک گل از گونه ی گیاهان گلدار و از خانواده ی پاخرسیان می باشد . خاستگاه این گیاه در افریقای جنوبی ، ماداگاسکار و بخش هایی از جنوب شرقی آسیا می باشد . اگر گیاه شما لکه‌های رنگی خود را از دست بدهد یعنی شرایط نوری گیاه نامناسب بوده است برای حل این مشکل گیاه را به مکان با نور بیشتر منتقل کنید تا زیبایی برگ هایش را حفظ کند.

باید توجه داشت که متاسفانه افرادی صرفاً باحضور در بازارهای عامی و بدون اطلاع از نانومترهای دقیق و نمایش این نانومتر ها به مشتریان باعث ایجاد خلل در این تجارت می شوند. ال‌ئی‌دی‌های اولیه به علت بهره ی پایینشان تنها در مدارات الکترونیکی استفاده می‌شدند. اثرگذاری نوری ال‌ئی‌دی‌های سفید امروزی تا ۳۰ لومن بر وات و ال‌ئی‌دی‌های رنگی تا ۵۰ لومن بر وات است و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰۰ لومن بر وات نیز برسد.

شرایط رشد و نگهداری گیاه آگلونما

اما اگر می‌خواهید از روش دوم برای تکثیر گل سنگ استفاده کنید، به یک ساقه حدودا 10 سانتی‌متری از گیاه نیاز دارید که سالم و قوی باشد. بعد از پیدا کردن ساقه مورد نظر و برش زدن آن، انتهای ساقه را درون هورمون ریشه قرار دهید سپس آن را درون خاکی گرم و مرطوب بکارید. بعد از حدود یک هفته قلمه شما ریشه داده و رشد خود را آغاز خواهد کرد.

ضمن اینکه برای یادگیری روش‌های افزایش رطوبت نیز می‌توانید سری به مطلب روش های موثر برای افزایش رطوبت گیاهان آپارتمانی در وبلاگ گُل‌سِتان زده و رطوبت محیط نگهداری گل سنگ را افزایش دهید. اگر گل سنگ را بیرون از خانه نگهداری می‌کنید بهتر است آن را در جایی قرار دهید که کمی از روز را در سایه باشد.

«گلدان ها» به خانه تان روح می دهند

این مشکل می تواند در پی نگهداری گیاه در نور شدید ایجاد شده باشد. گیاه را به محیطی با نور ملایم منتقل کنید، در صورت حل نشدن مشکل، نشانه این است که مواد معدنی و مغذی خاک گیاه کم است و گیاه به کوددهی احتیاج دارد. در این مقاله ۸ گیاه با برگ سبز و قرمز را شناختید و با شرایط نگهداری آن‌ها آشنا شدید.

بیشتر این گیاهان برای حفظ رنگ قرمز برگ‌هایشان به نور خورشید نیاز دارند. کراسولا کاپیتلا نسبت به سایر ساکولنت‌ها به آبیاری بیشتری نیاز دارد. سعی کنید هر روز خاک گلدان این گیاه زیبا را چک کنید و در صورت خشک بودن آن، گیاه را آبیاری کنید. ما به عنوان معتبرترین مرکز فروش اینترنتی خرید سانسوریا ، تضمین میکنیم ، گلی که از ما میخرید سلامت است. قیمت گل سانسوریا شمشیری، تحویل سریع امروز.

گلدان رومیزی گل سنگ سبز ارسال سریع امروز

بعد از گذشت این مدت، محلول را از یک صافی عبور دهید و مایع به دست آمده را در ظرفی ریخته و ۳-۴ قطره صابون زیتون (صابون کاستیل) به آن اضافه کنید. حال محلول را درون آبپاش ریخته و روی برگ‌های گیاه اسپری کنید. سه عدد سیر و یک عدد فلفل قرمز تند را با یک لیوان آب در مخلوط کن ریخته تا کاملا با هم ترکیب شود و به صورت محلول غلیظی دربیاید.

جدا از رسیدگی ها و نبود آفات و بیماری برای رشد بهتر درخت گردو بایستی به شرایط اقلیمی و آب و هوایی آن بسیار زیاد داشت تا بتوان باردهی و بازدهی خوبی را مشاهده کرد. فروش تمامی ارقام نهال گردوبا قیمت مناسب با کارت سلامت و قرنطینه استانی از مرکز اصیل گردو انجام می شود می توانید نهال ها را با خیالی آسوده از این مرکز خریداری نمایید.

وقتی خاک اصلا موادی ندارد پس نمی توان هیچ گیاهی را در آنجا مورد کاشت قرار داد در این حالت می توانید برخی گیاهان مثل یونجه یا لوبیا و غیره را بکارید تا به آرامی مواد ارگانیک و میکروب و قارچ ها وارد خاک شوند. هر درخت گردو با توجه به نوع رقم نهال بار گردو میدهد و با توجه به رسیدگی هایی که از سوی باغدار صورت می گیرد.نهال گردوهای رقم تجاری و غیرتجاری زیادی وجود دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه شما باید در نظر گرفته شود و کاشته شود.

سوالات پرتکرار شما در مورد نگهداری از گیاه گل سنگ

معمولا سردترین جای خانه برای گیاهان آپارتمانی، طاقچه‌ی پنجره‌ها است. در واقع بین پنجره و پرده‌ای که ممکن است نصب کرده باشید. در این فضای خالی، هوای سرد در زمستان و برعکس، هوای گرم در تابستان ذخیره می‌شود. پنجره‌های رو به جنوب و اتاق‌هایی که از آن‌ها نور می‌گیرند معمولا از جاهای دیگر خنک‌تر هستند. اتاق‌هایی که پنجره‌هایی در جهات دیگر دارند اگر دارای پنجره‌های کوچک باشند و نور طبیعی زیادی دریافت نکنند می‌توانند خنک باشند.

سایت فن تریکس از سال 1396 مطالبی را گردآوری کرده که قبل از آن در هیچ سایت فارسی زبانی ارائه نشده و یا به طور صحیح و کامل آموزش داده نشده است. به همین دلیل می توانید با مراجعه به فن تریکس از جدیدترین، کاملترین و صحیح ترین مطالب و ترفندهای آموزشی در زمینه های متفاوت، به طور رایگان بهره برده و در کارهای روزمره خود به کار ببرید. اگر از سنگ گچ استفاده می کنید آن را روی سطح خاک پخش کنید، در زمان آبیاری در خاک نفوذ خواهد کرد.

گلدان لیتوپس حتماً باید دارای سوراخ‌هایی در کف گلدان برای خروج آب اضافی باشد. در انتخاب گیاه به اندازه ی تراریوم هم دقت کنید تا سریع رشد نکنه و محیط براش کوچک نشود تا بتوانید مدت زمان بیشتری از زیبایی آن استفاده کنید، همچنین دقت کنید که گیاه به جداره ها نچسبیده باشد. یا اگر قصد دارید گیاهان با قامت بزرگ را انتخاب کنید حتما محفظه ی بزرگتری را انتخاب کنید، برای گیاهانی که به رطوبت حساس هستند از محفظه های در باز استفاده کنید.

فوت و فن های نگهداری از «آلوئه ورا» در آپارتمان‌

اگر تمام پیاز را در آب قرار دهید امکان پوسیده شدن آن را به شدت افزایش میدهید، پس تنها قسمت انتهایی پیاز ها باید با آب در تماس باشند. آب اضافه گلبرگ ها را با یک دستمال کاغذی بگیرید و سپس آن ها را به سرکه آغشته کنید. حتما این سوال برایتان ایجاد میشود که این رایحه چگونه میتواند موجب آرامش و رهایی از تنش شود؟

پاسخ شما در ترکیبات آن رایحه است. عطر نرگس دارای الکالوئید است که با ورود به مغز، موجب تسکین اعصاب میشود. 2- خواص خود گل، خواص عطر این گیاه برای همگان قابل استفاده است ولی باید بدانید که زیاده روی در هر زمینه ای، نتیجه عکس خواهد داد.

با توجه به اینکه هنگام نگهداری از گل فیتونیا باید آب زیادی به آن بدهیم و حساس بودن ریشه به رطوبت زیاد، متوجه می شویم که خاک گلدان باید کاملا زهکشی شود تا آب اضافی را از خود عبور دهد. همچنین لازم است ته گلدان سوراخ هایی برای عبور آب ایجاد شده باشد. بهترین ترکیب خاک برای فیتونیا یک قسمت مخلوط پیت ماس، یک قسمت پرلیت و دو قسمت خاک برگ است. همچنین می توانید از ترکیب خاک برگ، ماسه، پرلیت و کوکوپیت نیز استفاده کنید.

نرگس گلی بسیار ظریف، زیبا، بی نقص و در عین حال قدرتمند است! این گل به گل همیشگی و نماد امید معروف است و به سختی از بین میرود. در میان گل های مختلفی که نگهداری میشوند نیز کمترین میزان احتمال درگیری به آفات را دارد.

گل های نرگس تا قبل از قرن 19، طبقه بندی و نام مشخصی نداشتند اما پس از آن با تحقیقات انجام شده بر روی گل های نرگس، به هر نوع از آن ها نام ویژه ای اختصاص دادند. شناخته شده ترین نوع این گل، نرگس شیرازی و نرگس شهلا است که با رنگ های سفید و زرد شناخته میشوند.

گلدان حنا امپیشن تریپلت

اگر قصد پرورش نرگس را دارید باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت بذر و پیاز آن 2 – 4 هفته قبل از زمستان و در حدود اواخر آذر ماه است. اما گل نرگس به این رنگ ها محدود نمیشود و تفاوت این گل در گونه های مختلف، به زادگاه، شکل گلبرگ ها و ظاهر آن ها برمیگردد.

با توجه به این معانی میتوانید به راحتی با هدیه دادن گل نرگس، مفاهیم بسیاری را به گیرنده هدیه انتقال دهید. اگر پس از مدت ها جر و بحث و دوری، دوباره با یک دوست قدیمی آشتی کرده اید، دسته گل نرگس بهترین هدیه ای است که شروع رفاقتی دوباره را نوید میدهد.

پرورش و نگهداری از گل سنگ

ساخت جزیره یکی از بهترین و ساده ترین روش های تامین رطوبت می باشد. و می توان از این روش برای تمامی گیاهانی که نیاز به رطوبت بالا دارند استفاده کرد. برای این که میزان قرمزی برگ‌های این گیاهان بیشتر شود باید زمان که نور به گیاه می‌رسد را افزایش دهید؛ مثلا می‌توانید آن را کمی به پنجره نزدیک‌تر یا از یک لامپ رشد گیاه استفاده کنید.

بعد از یک یا دو هفته این بذرها به قدری رشد کرده‌اند که بتوانید آن‌ها را به گلدان منتقل کنید. هر چند وقت یکبار برای جلوگیری از علفی شکل شدن گیاه سر شاخه ها را بزنید. شما وب سایت خانم گل می توانید همان سر شاخه ها را دوباره کاشته و تعداد گل سنگ ها را به این روش افزایش دهید. اگر این گیاه را هرس نکنید ، شاخه هایش بلند و نازک میشود و دیگر رشد آن قطع میشود.

دماي آب بايد حدود 25 درجه سانتي‌گراد باشد تا به اين گل‌هاي حساس صدمه‌اي وارد نشود. اين گل‌ها در تابستان بيشتر دنبال نم و رطوبت هستند و در زمستان زياد با شما كاري ندارند براي اينكه بيشتر آنها بسته به شرايط نگهداري در فصل سرما به خواب زمستاني مي‌روند. پس اگر نشانه‌هاي رشد گلدان‌تان در اين فصل كم شد، نگران نشويد و فقط به آن كمتر آب دهيد.

تکثیر دراسنا کامپکت

پزشکان طب سنتی میتوانند طبع شما را شناخته و تشخیص دهند و با توجه به حالت کلی بدن شما، دارو های مناسب گیاهی را تجویز کنند. گل نرگس همان افسانه خطرناکی است که در واقعیت جادوی سلامتی را به دوش میکشد. این گل زیبا از خانواده آماریلیس یا مارچوبه سانان است که هم خانواده هایی همچون گل نسرین، گل مریم، خورشیدی و آگاو دارد. نرگس گیاهی همیشگی است که از طریق کاشت پیاز رشد میکند. این گل فنجانی شکل است و بسته به نوع گونه ها، به ارتفاعی در حدود 30 – 60 سانتی متر میرسد و فضایی به اندازه 15 – 30 سانتی متر را اشغال میکند.

پرورش گل تیموس و شناخت آفات و بیماری های این گیاه

گیاه را به بیرون از خانه، درون بالکن یا حیاط یا هر جای دیگری که هوای آزاد در جریان باشد ببرید. مراقب باشید که در نزدیکی محل سمپاشی، مواد غذایی یا لوازم آشپزخانه نباشد. لباس بلندی بپوشید و بینی و دهان خود را با ماسک بپوشانید. هر روز از گیاه بازدید کنید و اگر برگ زرد شده یا سوخته‌ای را مشاهده کردید، آن را از گیاه جدا کنید. به این دلیل که وجود برگ‌های خراب موجب آسیب سایر برگ‌ها نیز می‌شود.

اما اگر به طور مرتب شاخه های بلند را هرس کنید ، در واقع شاخه ها را به رشد بوته ها تحریک میکنید و گلدان شما پر از گل سنگ خواهد شد. نکته اساسی این است که در هر بار آبیاری باید مقداری از آب از ته گلدان خارج شود تا نشان دهد که آب به تمام خاک و البته ریشه گیاه رسیده است.

به دلیل قرار داشتن جلوی نور مستقیم آفتاب و شوری و املاح آب می باشد. همچنین از کمبود کلسیم و پتاسیم نیز میباشد پس مرتب از قطره بامبو استفاده کنید. آبیاری بیش از حد و غیر معمول باعث پوسیدگی ریزوم ها خواهد شد.