علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

قیمت فوق روان کننده شیمی ساختمان

فوق روان کننده بتن شیمی ساختمان و انواع آن

فوق روان کننده بتن P10N

فرکوپلاست P10N یک افزودنی بتن برای تولید بتن فوق روان با مقاومت بالا است. P10N یک افزودنی فوق روان کننده بتن نسل جدید بر پایه تکنولوژی پلی کربوکسیلات اتر است. از این محصول برای ساخت بتن با بیشترین کاهش آب استفاده می شود. استفاده از P10N باعث کسب مقاومت بالا در سنین اولیه بتن و حفظ اسلامپ در زمان کوتاه می شود. برای مشاهده قیمت فوق روان کننده ها بروی روی لینک زیر کلیک کنید:

قیمت فوق روان کننده شیمی ساختمان

روان کننده بتن | شیمی ساختمان p9 | شیمی ساختمان چسب بتن

فوق روان کننده P100

فرکوپلاست P100 یک فوق روانساز بتن با توانایی کسب مقاومت بالا در سنین اولیه است. این فوق روان کننده بتن بر پایه نسل دوم کوپلیمر های پلی کربوکسیلیک اسید می باشد. افزودنی بتن p100 در تولید قطعات پیش ساخته و پیش تنیده مورد استفاده است. ساختمان مولکولی این محصول به گونه ای است که مقاومت بالایی در سنین اولیه بتن کسب می کند. و در شرایط دمای محیط دارای بالاترین بازدهی است.

فوق روانساز P10NS

فرکوپلاست P10NS یک افزودنی جهت تولید بتن فوق روان با مقاومت مطلوب است. P10NS یک افزودنی فوق روانساز بتن نسل جدید بر پایه پلی کربوکسیلات اتر می باشد. این محصول برای تولید بتن با کاهش آب مناسب است. استفاده از این افزودنی باعث بالا رفتن مقاومت بتن در سنین اولیه، با حفظ اسلامپ در زمان کوتاه می شود. این فوق روان کننده بتن ، قادر به کاهش آب اختلاط بتن تا 35% را با اسلامپ ثابت دارد.

فوق روانساز بتن P9N

فرکوپلاست P9N یک افزودنی برای تولید بتن فوق روان با مقاومت بالا است. این محصول یک افزودنی فوق روان کننده بتن نسل جدید بر پایه پلی کربوکسیلات اتر است. برای ساخت بتن با بیشترین کاهش آب و کسب مقاومت بالا در سنین اولیه، با حفظ اسلامپ در زمان کوتاه می توانید از فرکوپلاست P9N استفاده کنید.  این محصول نیز قابلیت کاهش آب مخلوطی در بتن را تا 30% دارد. البته این کاهش آب با اسلامپ ثابت است. همین مساله باعث افزایش مقاومت فشاری بتن در سنین اولیه و نهایی شده و دوام بتن نیز افزایش می یابد.

روانساز بتن PS1

فرکوپلاست PS1 یک فوق روان کننده بتن با مقاومت بالا است. از PS1 می توان برای تولید قطعات پیش ساخته بتنی استفاده کرد. این محصول بر پایه تکنولوژی پلی کربوکسیلات اتر می باشد.شرکت شیمی ساختمان قدیمی ترین شرکت تولید محصولات شیمی ساختمان می باشد. ما تجربه ای نزدیک به نیم قرن را در زمینه تولید داریم.

محصولات ما شامل انواع  افزودنی های بتن ، بتن آماده ، ،  و ، ،  و نوار واتر استاپ و انواع و پوشش های صنعتی است. برای سفارش خرید محصولات ما و درخواست همکاری به عنوان می توانید با شماره 02127427 تماس بگیرید. توجه داشته باشید که محصول شیمی ساختمان اصل را خریداری نمایید. شرکت های مختلفی با استفاده از عنوان شیمی ساختمان اقدام به تولید محصولات مشابه ما نموده اند.

توضیحاتی در خصوص روان کننده ها و فوق روان کننده بتن شیمی ساختمان

روان کننده بتن و فوق روان کننده بتن یک ماده افزودنی بتن می باشد. محصولات روانساز و فوق روانساز بتن شیمی ساختمان بر پایه تکنولوژی پلی کربوکسیلات اتر ، کوپلیمرهای پلی کربوکسیلات اصلاح شده و پلی نفتالین سولفات تولید می شوند. استفاده از روان کننده ها برای کارایی بیشتر و کاهش آب بتن می باشد.

 برای نتایج متفاوتی روان کننده ها به بتن اضافه می شود. کاهش آب ، افزایش مقاومت بالا در سنین اولیه ، حفظ اسلامپ در زمان کوتاه و طولانی و … جزو مواردی است که با افزودن روان ساز بتن می توان به دست آورد. شایان ذکر است که ما در شیمی ساختمان با اصلاح فرمول مولکولی روان کننده ها ، محصولات فوق روان کننده با توع زیادی را تولید کرده ایم. طبق آیین نامه های استاندارد ایران ، روان کننده ها محصولی هستند که علیرغم کاهش آب بتن ، خاصیت روان بودن بتن را مختل نکند. همچنین علیرغم کاهش آب بتن ، اسلامپ بتن را نیز افزایش دهد. همچنین یک روان کننده می تواند برای تاثیر گذاری بر هر دو مولفه روانی و حفظ اسلامپ تولید و مصرف شود.

مکانیزم اثر روان کننده بر روی بتن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روان کننده بتن با چه مکانیزمی عمل می کند. و یا اینکه چه تاثیری بر روی مواد تشکیل دهنده بتن دارد. روان کننده ها و فوق روان کننده های بتن بر اساس یون های منفی و مثبت موجود در ترکیب مانع از تشکیل کلوخه های سیمانی می شود. با تشکیل کلوخه سیمانی آبرسانی متوازن به به تمام دانه های تشکیل دهنده بتن با اختلال مواجه می شود و همین مساله باعث کاهش کارایی بتن می شود. با افزودن روانسازها دانه های سیمان به صورت مجزا در مخلوط بتنی پخش خواهند شد. این مساله باعث آسانی حرکت در درست کردن بتن و بتن ریزی خواهد شد. این روند هیچ تغییری در حجم بتن ایجاد نمی کند.

فوق روان کننده های بتن باعث کاهش حالت تماسی ذرات سیمان شده و مصرف آن در بتن را بهینه تر خواهد کرد. شایان ذکر است در صورتی که خودتان بخواهید بتن را درست کنید بایستی میزان مصرف روان کننده به ازای میزان بتن مورد نیاز مشخص و دقیق باشد. محاسبه این مقدار بر اساس آزمایش دقیق ، شرایط محیطی برای بتن و مصالح تعیین می گردد. شرکت شیمی ساختمان به عنون تولید کننده می تواند بتن با کیفیت بالا برای شرایط مورد نیاز شما را تولید و در اختیارتان قرار دهد.

فوق روان کننده بتن p9n محصول شرکت شیمی ساختمان

این فوق روان کننده بتن مناسب جهت تولید بتن فوق روان با مقاومت بالا می‌باشد.فرکوپلاست p9n برپایه تکنولوژی پلی کربوکسیلات اتر که در ساخت ملات با بیشترین کاهش آب و کسب مقاومت بالا در سنین اولیه کاربرد دارد.P9N قابلیت کاهش آب اختلاط بتن را تا ۳۰٪ با اسلامپ ثابت را داراست ، که همین امر عامل افزایش مقاومت فشاری در سنین اولیه و نهایی و همچنین باعث دوام بتن می‌گردد. افزودن روان کننده به بتن یکی از بهترین روش‌های بالا بردن کارایی و روانی بتن محسوب می‌گردد به نحوی که بدون اینکه نیازی به افزایش نسبت آب به سیمان باشد می‌توان در مصرف سیمان صرفه‌جویی نموده و عمل اختلاط بتن را به سهولت اجرا نمود.

نسبت آب به سیمان یکی از مهمترین عوامل موثر بر بهبود خواص مکانیکی بتن است. روان کننده بتن که با نام کاهش دهنده آب بتن شناخته می‌شود و عمده اثر این افزودنی افزایش روانی و اسلامپ در مقدار ثابت آب و یا کاهش آب در مقدار روانی ثابت بتن است و یا هر دو اثر را به طور همزمان ایجاد می‌کند. کاهش نسبت آب به سیمان در بتن باعث بهبود ویژگی‌های مکانیکی و افزایش مقاومت بتن و پایایی آن در برابر نفوذ آب می‌شود.

روان کننده بتن به عنوان افزودنی بتن برای انجام بتن ریزی یکدست در پروژه های بتن ریزی مورد مصرف دارد که از بهترین روان کننده های بتن در ایران روان کننده شرکت شیمی ساختمان است که علاوه بر اعتبار این کالا از استاندارد بالایی برخوردار است. افزودنیهای بتن ،موادی هستند که به صورت تعریف شده به عنوان “ماده ای که در هنگام بتن ریزی مورد استفاده قرار می‌گیرد “با هدف بهبود عملکرد آلیاژ بتن  متشکل از یک یا چند ماده شیمیایی ، برپایه مواد با ماهیت پلیمری و غیر پلیمری می‌باشد.

موارد استفاده از این فوق روان کننده:

 1. بتن پمپی
 2. پیش ساخته ها
 3. ملات حاوی پوزولان
 4. بتن پیش تنیده
 5. سازه زیرآبی
 6. سازه‌های تزیینی
 7. کف سازی
 8. انجام عملیات در هوای سرد

مزایای استفاده از فوق روان کننده بتن p9n

 • حفظ اسلامپ تا ۱۵ دقیقه و قابل استفاده در تراک میکسر
 • در بتن ریزی‌هایی که در هوای سرد صورت می‌گیرد
 • تولید بتن چسبنده بدون جداشدگی در نسبت‌های پایین آب به سیمان
 • تولید بتن با اسلامپ بالا در زمان پمپاژ
 • کسب مقاومت بالا در سنین اولیه و نهایی
 • کاهش زمان بتن ریزی و هزینه‌های اجرایی
 • قالب برداری سریع
 • کاهش‌ نفوذپذیری در مقابل آب ، کلراید ، سولفات به دلیل کاهش نسبت آب به سیمان
 • افزایش مقاومت سایشی و افزایش دوام در سیکل های یخ و ذوب از دیگر مزایای استفاده از فوق روان کننده P9n می‌باشد
 • بتن با اسلامپ‌های ۲ تا ۶ سانتی متری در تراک میکسر در زمان بتن ریزی به ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر می‌رسد.

روش استفاده روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن p9n آماده برای مصرف بوده و با هر نسبتی با آب مخلوط می‌شود.روان کننده بتن را همزمان با آب می‌توان به میکسر اضافه نمود.بطور مستقیم به سیمان و ترکیبات خشک اضافه نشود.P9n را می‌توان در پایان عمل اختلاط به میکسر بچینگ و یا داخل تراک میکسر افزود.به ازای هر مترمکعب بتن یک دقیقه اختلاط با دور تند صورت گیرد.

مواد تشکیل دهنده افزودنی های فوق روان کننده کاهنده آب بتن و طبقه بندی و دسته بندی آنها

افزودنیهای روان کننده یا کاهنده آب را می توان از نظر نوع و ماده بکار رفته در آنها ، قدرت روان کنندگی یا کاهندگی آب ، تک کاره بودن یا چند منظوره بودن دسته بندی و طبقه بندی نمود .

 • مواد حباب زا متشکل از چربیها ، پروتئین ها ، صمغ ها و شیره های گیاهی ، پودر آلومینیوم و …   .
 • اسیدهای لیگنو سولفونیت و نمکهای آنها ( لیگنوسولفوناتها)
 • مشتقات و مواد تغییر یافته یا اصلاح شده اسیدهای لیگنوسولفونیت و نمکهای آنها
 • اسیدهای کربوکسیلیک هیدروکسیلاتی و نمکهای آنها
 • مشتقات و مواد تغییر یاقته یا اصلاح شده اسیدهای کربوکسیلیک هیدروکسیلاتی و نمکهای آنها
 • فرم آلدئید ملامین سولفوناته فشرده
 • فرم آلدئید نفتالین سولفوناته فشرده
 • برخی کربوهیدراتها اپلی ساکاریدها ، اسیدهای شکر ، گلوکوناتها
 • ترکیبات پلیمری خاص مانند سلولزها- اترها، مشتقات ملامین ، مشتقات نفتالین ، سیلیکون ها ، هیدروکربورهای سولفوناته
 • برخی مواد غیر آلی مانند نمکهای روی ، براتها ، فسفاتها و کلریدها
 • اسیدهای پلی کربوکسیلیک اترها و مشتقات آنها
 • برخی پلیمرها مانند آکریلاتها

سه دلیل مستقل و یک دلیل ترکیبی را میتوانیم نام ببریم که چرا باید در ساخت بتن از افزودنی های فوق روان کننده (کاهنده آب)  استفاده کنیم  ؟

 1.  افزایش روانی ( کارآیی ) بتن و ملاتها
 2.  کاهش آب مصرفی ( کاهندگی یا تقلیل آب )
 3.  کاهش عیار سیمان بتن و ملات
 4.  دستیابی به مجموعه ای از اهداف

مصرف فوق روان کننده بتن سبب بهبود خواص زیر در بتن HSC می گردد:

 1.  تهیه بتن با مقاومت بالا با میزان مصرف کمتر سیمان
 2.  افزایش اسلامپ بتن  بدون مصرف آب اضافه
 3.  بهبود کارایی بتن به منظور دستیابی به قابلیت پمپاژ ، بتن ریزی و عمل تراكم
 4.  کنترل گیرایی بتن به منظور مقابله با تغییرات دما و دفعات پمپاژ
 5.  تقلیل پدیده جمع شدگی
 6.  انسجام بتن و جلوگیری از پخش شدن سنگدانه ها

این محصولات با نام های دیگری چون افزودنی فوق روان کننده یا ابر روان کننده بتن ،  افزودنی فوق روان کننده و کاهنده ممتاز آب ، افزودنی فوق روان کننده دارای خاصیت زودگیر نیز در بازار معروف و در حال مصرف هستند.