عمومیکسب و کار ایرانیان

راهنمای خرید آنلاین کمپرسور هوا باس مدل life_style قیمت روز

کمپرسور هوا یک محصولی است که از آن برای تبدیل قدرت به انرژی جنبشی استفاده می کنند. در حقیقت کمپرسور هوا، هوای فشرده را با سرعت زیادی آزاد می کند و آن را به نیروی جنبشی تبدیل می کند. کارکرد این دستگاه به این صورت است که هوا را در یک محفظه محبوس می کند و آن را به انرژی جنبشی تبدیل می کند.

این دستگاه پنوماتیک با استفاده از موتورهای دیزلی و بنزینی و الکتریکی کار می کنند و عملکرد شان به مانند موتورهای احتراقی است. کمپرسور هوا انواع مختلفی دارد. زیرا در آن روش های متفاوتی برای فشرده سازی هوا و یا گاز به کار می گیرند. اکثر کمپرسورهای هوا از نوع پیستونی رفت و برگشتی هستند.

کمپرسور هوا باس مدل life_style

کمپرسور هوا باس مدل life_style یکی از مدل های متنوع کمپرسور هوا است که دارای دو عدد خروجی هوا می باشد. این دستگاه با فناوری دو سیلندر تولید شده است و دارای شلنگ و دستگیره ‌ و فشار سنج می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که این محصول ۱۰۰ گرم وزن دارد و ابعاد آن 35×25×15  است. توان دستگاه کمپرسور هوا باس مدل life_ style800 وات است. علاوه بر این دبی هوا در این دستگاه ۸۵ متر مکعب بر ساعت می باشد و حداکثر فشار آن 150Psl است.

ابزار تیم کمپرسور هوا باس مدل life _style را نسبت به دیگر جاها با قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای به خریداران در سراسر کشور ارسال می کند. لذا شما اگر به دنبال محصولی با قیمت مناسب هستید، می توانید از خدمات ابزار تیم بهره ببرید.

اجزای کمپرسور هوا شامل چه مواردی هستند؟

اجزای کمپرسور هوا شامل پمپ و محرک و مخزن ذخیره سازی هستند. پمپ یکی از مهم ترین اجزای کمپرسور هوا به حساب می‌ آید که کاربرد آن فشرده سازی و جذب هوا است. این محصول هوا را فشرده سازی و جذب می‌ کند و در نهایت هوا را به مخزن ذخیره از طریق لوله هدایت می کند.

مخزن ذخیره سازی یکی دیگر از اجزای کمپرسور هوا به حساب می‌ آید که هوا از طریق لوله به این مخزن هدایت می شود. مخزن ذخیره سازی دارای چک سوپاپ است. به همین جهت مانع از برگشتن هوای فشرده به سمت دیگر می شود. اما سومین اجزای اصلی کمپرسور هوا محرک به حساب می‌ آید که دو نوع دارد. نوع اول محرک تسمه‌ای و نوع دوم محرک مستقیم است.

نحوه جابجایی هوا در کمپرسور چگونه است؟

جابجایی هوا در کمپرسور هوا به دو صورت است. روش اول جابجایی پویا و روش دوم جابجایی مثبت است. در روش جابجایی پویا کمپرسور هوا باس مدل life _style هوا با استفاده از پروانه به داخل محفظه وارد می شود. در حقیقت به وسیله حرکت مداوم پروانه سرعت و انرژی تولید می شود که در نهایت منجر به فشرده سازی هوا درون کمپرسور می شود.

در حقیقت این روش سرعت زیادی دارد و حجم زیادی از هوا تولید می شود. اما در روش جابجایی مثبت، هوا به صورت مستقیم به درون محفظه کشیده می شود. به طور کلی در جابجایی مثبت هوا از طریق کاهش حجم محفظه فشرده سازی می شود و سپس به مخزن ذخیره ‌سازی منتقل می شود.

انواع کمپرسور پیستونی

انواع کمپرسور رفت و برگشتی بر اساس ساختار و ظرفیت و دمای عملکرد دسته بندی می شوند. کمپرسور های باز، کمپرسور های بسته و کمپرسور های نیمه باز بر اساس ساختار دسته ‌بندی شده‌اند. در ادامه کمپرسور های بزرگ و کمپرسور های متوسط و کوچک و کمپرسور های ریز بر اساس ظرفیت دسته بندی می شوند.

علاوه بر این کمپرسورها بر اساس دما به سه دسته دمای بالا و پایین و متوسط تقسیم بندی شده‌اند. در حقیقت هر یک از انواع کمپرسور ها کاربرد بسیار زیادی دارند و از لحاظ ظرفیت بسیار متنوع اند. به عنوان مثال کمپرسور هوا باس مدل life_style از جمله محصولاتی است که کاربرد بسیار زیادی دارد.

نحوه عملکرد کمپرسور هوا چگونه است؟

نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی و یا همان کمپرسور رفت و برگشتی سه مرحله دارد. مرحله اول عملیات مکش مرحله دوم عملیات فشرده سازی و در نهایت عملیات تخلیه است. در عملیات مکش زمانی که میل لنگ حرکت کند درون سیلندر پیستون ها به حرکت در می آیند و به سمت پایین کشیده می شوند.

در ادامه با به حرکت در آمدن پیستون ها شیر ورودی دستگاه باز شده و در نهایت این اتفاق موجب مکش گاز از شیر ورودی دستگاه می شود. در عملیات فشرده سازی بعد از اینکه حرکت پیستون به پایین رسید حرکت به سمت بالا شروع می شود. در ادامه شیر ورودی و خروج سیلندر بسته می شود و زمانی که پیستون حرکت کند دما و فشار گاز بالا می رود.

اطلاعات در مورد کمپرسور پیستونی رفت و برگشتی

یکی از رایج ترین کمپرسور ها در صنایع مختلف کمپرسور های پیستونی هستند. هوا در کمپرسور پیستونی با استفاده از پیستون در سیلندر فشرده سازی می شوند. در واقع کمپرسور رفت و برگشتی جزو قدیمی‌ ترین کمپرسور های صنعتی به حساب می‌ آیند که کاربرد فراوانی دارند.

در واقع اینگونه از محصولات مادر کمپرسورهای دیگر هستند که از لحاظ عملکرد مانند محفظه احتراق خودرو ها هستند. انواع کمپرسورهای رفت و برگشتی با توجه به عملکرد و ظرفیت تولید به چند دسته تقسیم بندی می شوند. تقسیم بندی اول به صورت تک مرحله ای و دو مرحله ای است.

در مورد کمپرسورهای دینامیکی چه می دانید؟

یکی از انواع کمپرسور کمپرسور های دینامیکی هستند. اینگونه از محصولات راندمان بالایی دارند و از سوی دیگر برای انتقال حجم و دبی توانایی بسیار زیادی دارند. افزون بر این توجه داشته باشید که کمپرسور های دینامیکی انواع متفاوتی دارند.

در این کمپرسور برای کمپرس کردن هوا از پره هایی بر روی محور کمپرسور استفاده می شود. این گونه از محصولات به دو دسته کلی کمپرسور محوری و کمپرسور سانتریفیوژ تقسیم‌ بندی می‌ شوند. کمپرسور سانتریفیوژ که نام دیگر آن گریز از مرکز است عملکردش مانند کمپرسور محوری است.

جمع بندی

کمپرسور هوا برای تبدیل قدرت به انرژی جنبشی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع در کمپرسور هوای فشرده با سرعت زیادی آزاد شده و به نیروی جنبشی تبدیل می شود. این گونه از محصولات انواع مختلفی دارند که یکی از آنها کمپرسور پیستونی و یا رفت و برگشتی است. کمپرسورهای پیستونی قدیمی ترین انواع کمپرسور به حساب می آیند که کاربرد بسیار فراوانی دارند.

علاوه بر این باید ذکر کنیم که انواع کمپرسورهای رفت و برگشتی از لحاظ عملکرد و ظرفیت به چند دسته تقسیم بندی می شوند. یکی دیگر از انواع کمپرسورها کمپرسور های دینامیکی هستند که راندمان بالایی دارند و به چند دسته تقسیم بندی می شوند. کمپرسور هوا باس مدل life _style یکی از مدل‌های متنوع کمپرسور هوا است که دو عدد خروجی دارد. این دستگاه با فناوری دو سیلندر تولید شده است.

Abzarteam.com