عمومیکسب و کار ایرانیان

راهنمای خرید انواع هود آشپزخانه

هود از جمله لوازم بسیار مهم و ضروری آشپزخانه است که در تمام خانه ها نیاز می‌شود. امروزه کمتر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود که کالا را نداشته باشد.

 به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری تسنیم، هود از جمله لوازم بسیار مهم و ضروری آشپزخانه است که در تمام خانه ها نیاز می‌شود. امروزه کمتر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود که کالا را نداشته باشد. اکثر شما با کاربرد بسیار مهم هود آشپزخانه آشنایی دارید که می تواند بوی غذا به همراه بخاری که از غذا ساتع می‌شود را از آشپزخانه خارج کند. با توجه به این کاربرد می‌توان گفت که یک هود آشپزخانه عالی هودی است که موتور قوی برای مکش بو و بخار غذا داشته باشد.

بهترین هود آشپزخانه | پرفروش ترین هود آشپزخانه | قیمت ارزانترین هود

بعلاوه طراحی ساخت و کیفیت هود بسیار مهم بوده چرا که زمینه کار آن را در زمان های بسیار طولانی فراهم می‌کند. همچنین می‌توان گفت هود آشپزخانه نقش بسیار زیاد و موثری در زیبایی آشپزخانه ها دارد، به همین دلیل معمولا طراحی آنها را جوری انجام می‌دهند که زیبایی چشمگیری را به بیننده منتقل کند. هود ها علاوه بر کاربرد اصلی دارای یک چراغ هستند که در فضای تاریک امکان آشپزی را فراهم می‌کنند و هم باعث می‌شود که در مصرف برق صرفه جویی شود.

هنگام خرید هود آشپزخانه باید به نکات بسیار زیادی توجه کنید. اولین نکته مهم کیفیت ساخت و جنس هود آشپزخانه است که رابطه مستقیمی با طول عمر و کارکرد هود دارد. سعی کنید همواره اینگونه لوازم را از برند های شناخته شده و محبوب تهیه کنید. در این صورت دیگر هیچ نگرانی بابت کیفیت و کارکرد دستگاه نخواهید داشت. بعلاوه تمام محصولات برند دارای ضمانت هستند که می‌تواند یک گزینه قابل توجه برای لوازم برقی باشد.

جنس هود علاوه بر تاثیری که بر طول عمر دستگاه دارد می‌تواند در ظاهر و چگونگی تمیز کردن هود هم موثر باشد. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود که جنس هود را استیل و شیشه انتخاب کنید. دقت کنید که ویژگی های هود با چیزی که در نظر دارید مطابقت داشته باشد. برای مثال برخی هود ها چند درجه کشش دارند و هیچ چراغی برای روشنایی پایین هود ندارند.

بهترین هود آشپزخانه | پرفروش ترین هود آشپزخانه | قیمت ارزانترین هود

نکات مهم در خرید فر توکار

فر ها برای پختن و کباب کردن استفاده می‌شدند. در حال حاضر می‌توان با استفاده از فر ها انواع غذاها را طبخ کرده و نوش جان کنید. انواع کباب ها و خوراک ها را به راحتی داخل فرها می‌توان پخت. زمان های قدیم با استفاده از آتش و امکانات مختلفی مثل سنگ و چوب برای کباب کردن استفاده می‌کردند. با گذشت زمان اجاق گازهای فردار تولید شدند که قسمت پایینی آنها حالت فر داشت و برای اینگونه کاربرد ها استفاده می‌شد.

امروزه هم از این اجاق گاز ها استفاده می‌شود ولی گاز رومیزی به همراه فر توکار محبوبیت بیشتری پیدا کرده و با توجه به آشپزخانه های مدرن الان بیشتر استفاده خواهند شد. منظور از فر توکار همانطور که از آن مشخص است فرهایی هستند که در داخل کابینت ها استفاده می‌شود. کابینت های مخصوص آشپزخانه در حال حاضر به نوعی طراحی می‌شوند که بتوان تمام لوازم آشپزخانه را در آنها قرار داد.

با توجه به مدل های مدرن کابینت، که مربوط به کاربرد بهتر آشپزخانه و زیبایی بیشتر آن می‌شود همه خانم ها ترجیح می‌دهند از فر توکار استفاده کنند. مانند سایر لوازم آشپزخانه فرهای توکار هم در انواع مختلفی موجود است و برای خرید یک نوع مناسب باید فاکتور هایی را مد نظر داشته باشید. همواره توصیه می‌شود که فرها را از برند های محبوب و شناخته شده تهیه کنید که دیگر هیچ نگرانی بابت کیفیت ساخت و طول عمر کارکرد آنها نداشته باشید. بعلاوه می‌توان مزت های بسیار زیادی برای خرید لوازم برقی و خاصی که در آشپزخانه استفاده می شود نمایید. از جمله این مزت ها می‌توان به خرید راحت از نمایندگی ها، داشتن ضمانت نامه چند ساله و تعمیر خیلی راحت در صورت بوجود آمدن هر مشکلی اشاره کرد.

 همانطور که کمی قبل اشاره کردیم برای خرید سایر لوازم خانگی باید یکسری نکات را در نظر بگیرید. فر های مخصوص آشپزخانه از لحاظ چگونگی نصب و جایی که قرار می‌گیرند به دو نوع روکار و توکار تقسیم بندی می شوند. فرهای توکار از لحاظ کارکرد به صورت گازی و برقی هستند. نوع فری که انتخاب می‌کنید باید با توجه به جایی که برای آن در نظر دارید و آشپزخانه خود آنها را انتخاب کنید. از دیگر موارد قابل توجه تعداد برنامه های پخت مربوط به فر توکار است.

تمام فرها تعدادی برنامه پخت دارند که می‌توان از آنها برای پخت انواع غذاها استفاده کرد. برای مثال قیمت سرخ کردن و کباب کردن در برنامه های جداگانه‌ای قرار داده می‌شود. با توجه به نیاز شما و کارهایی که در نظر دارید انجام دهید می‌توانید فرهایی با برنامه های پخت مختلفی انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما خرید فر توکار اخوان است. شرکت تولید کننده لوازم خانگی اخوان به دلیل تولید محصولات بسیار عالی و با کیفیت توانسته در بین مصرف کنندگان محبوبیت خاصی بدست آورد. به همین دلیل می‌توانید تمام محصولات را در جنس ها و تنوع بسیار زیاد از فروشگاه مرکزی اخوان مربوط به شهر خودتان خریداری کنید.

 

منبع: tasnimnews