عمومیکسب و کار ایرانیان

معرفی دریچه سقفی چهارگوش و قیمت خرید دریچه 4 طرفه

 دریچه سقفی یکی از انواع دریچه هواست که برای کنترل کردن مسیر حرکت هوا و جلوگیری کردن از ایجاد آشفتگی در کانال ورودی و خروجی هوا مورد استفاده قرار می گیرند. از دریچه هوای سقفی برای کنترل هوای رفت سیستم های شوینده هوا (یا ایر واشر)، کولر آبی، زنت یا هواساز به صورت نصب زیر سقف محل مورد استفاده قرار می گیرد. برخی دریچه های سقفی به صورت دمپردار و برخی دیگر بدون‌ دمپر مورد استفاده قرار می گیرند. دریچه سقفی چهارگوش یکی از پرکاربردترین انواع دریچه های سقفی به شمار می رود.

دریچه های سقفی چهارگوش در انواع یک طرفه, دو طرفه , سه طرفه و چهار طرفه می باشد و با توجه به نحوه قرارگیری در محل پروژه انتخاب می گردد. قابل نصب با سوراخ پیچ و با فنر می باشد. سرعت های بالا با توجه به جهت پره ها در این نوع دریچه ها هوا با سرعت مناسب به سطح خواهد رسید. طی این مقاله به بررسی انواع دریچه سقفی چهارگوش پرداخته شده و جهت آشنایی با دریچه سقفی چهارگوش تا انتهای این مطلب با سایت تهویه نظری همراه باشید.

انواع دریچه سقفی بر اساس شکل پره

دریچه سقفی انواع مختلف و متنوعی دارد. به طور کلی می توان آنها را به چهار دسته یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهار طرفه تقسیم کرد. هر یک از این انواع ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به اختصار بررسی می کنیم.

دریچه سقفی یک طرفه

دریچه های سقفی یک طرفه برای هدایت هوای ورودب از طرف سقف به یک مسیر خاص مورد استفاده قرار می گیرد. دریچه های یک طرفه در اغلب موارد پره های اریب دارند و هوای ورودی را به یک سمت هدایت می کند.

 دو طرفه

پره های دریچه هوا سقفی دو طرفه به صورت عمود بر هم و قائم قرار گرفته و به صورت حرف اِل انگلیسی قرار دارند. این شکل خاص پره های آنها باعث شده است که هوا را به دو سمت مختلف هدایت کند.

سه طرفه

دریچه سقفی سه طرفه، پره ها به صورت سه طرف عمود بر هم و مانند سه ضلع از یک مربع به شکل حرف یو انگلیسی آرایش یافته اند. این آرایش خاص پره های آنها موجبات پرتاب هوا به سه سمت را فراهم می آورد.

دریچه سقفی چهار طرفه

پرکاربردترین مدل در بازار دریچه سقفی چهارطرفه است. این نوع از دریچه هوا ساختاری متقارن دارد و پره های آن آرایشی مربع شکل دارند. همین ساختار ویژه پره های آنها است که باعث می شود بتواند هوا را به تمام جهات تعدیل کند.

دریچه چهار طرفه را می توان هم برای سیستم های رفت هوا و هم برای سیستم های برگشت هوا مورد استفاده قرار داد. آن دسته از دریچه های سقفی که برای برگشت هوا استفاده می شود نیازی به دمپر ندارد، اما آن دسته از دریچه های سقفی چهار طرفه که برای رفت هوا استفاده می شود با وجود دمپر کارایی بهتری خواهد داشت.

کاربرد دریچه سقفی چهارگوش

بطور کلی انواع دریچه سقفی چهارگوش از دریچه های پر مصرف در صنعت تهویه می باشد. انتقال هوا در ساختمانهای مسکونی و ادارات و مکانهای تجاری و صنعتی و کلا در تهویه رفت و برگشت به صورتهای مختلف است. این انتقال هوا بصورت سقفی بدین گونه می باشد که کانالهای هوا از دستگاه های هواساز یا سانتریفیوژها به نقاطی که قرار است دهش یا برگشت هوا از سقف را داشته باشیم کانال کشی شده و در محل مورد نظر هوا یا بصورت رفت و یا بصورت برگشت هدایت میشود.

انواع دریچه چهارگوش سقفی

دریچه چهار گوش سقفی میتواند به صورت چهار طرفه، سه طرفه، دو طرفه یا یک طرفه طراحی و ساخته شوند که هر یک از این مدلها بنا بر نیاز مورد استفاده قرار میگیرد.دریچه های سقفی چهار طرفه را می توان بصورت برجسته و کلاف پهن و دور باز تولید کرد. البته در دریچه های کلاف پهن باید به این نکته توجه داشت که این دریچه محدودیت در ابعاد دارد، به این علت که بازشو سقف هفت سانت از ابعاد دریچه باید بزرگتر باشد و کانال متصل شده به پشت دریچه نیز باید حداقل دو سانتی متر بالاتر از تراز سقف باشد. این نوع دریچه ها از دو مدل پره ثابت و پره جدا شونده قابل تولید و عرضه می باشد.

همچنین دریچه های فوق می تواند با دمپر موازی و دمپر هفت و هشت ترکیب شوند. دریچه های سقفی چهارگوش را می توان در تایل آرمسترانگ نیز استفاده کرد. الگوی پرتاب باد در این دریچه ها بصورت افقی و یکنواخت می باشد. در طراحی های جدید مهندسین طراح پروژها برای رفت و یا برگشت هوا به علت زیبایی معمولا دریچه خطی (خطی صفر درجه یا ۳۰ درجه و یا اسلات) را به دریچه های چهارگوش ترجیح می دهند. با طراحی خطی سقفی این امکان به وجود می آید تا انتقال هوای مناسبی در رفت وبرگشت داشته باشیم.

استعلام قیمت و خرید دریچه سقفی چهارگوش از تهویه نظری

تهویه نظری، تولید کننده انواع کانال سازی و دریچه هوا شامل تولید انواع دریچه بازدید ، دریچه توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال سازی (کانال سازی)، دریچه زیر فن کویل، دریچه خورشیدی، دمپر کانال موتوری، جت نازل، دمپر ضد آتش فیوزی، دریچه ضد انفجار، دمپر کانالی صنعتی، دریچه سقفی گرد تخت آلومینیومی، دریچه هوای رفت اتاق عمل، دریچه کولر، دریچه تایل آرمسترانگ، لوور پادری، دریچه هوای تازه (باران گیر), دریچه خطی، کلاهک دودکش، هود صنعتی، کانال سازی صنعتی , دريچه بازديد تاسیسات، دریچه سقفی چهارگوش كلاف دور باز آلومینیومی است. با برقراری ارتباط امکان بهره مندی از مشاوره رایگان و تهیه دریچه سقفی چهارگوش را خواهید داشت.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در خصوص دریچه سقفی چهارگوش پاسخ خواهیم داد.

دریچه سقفی چهارگوش رو از کی بخرم؟

شرکت تهویه نظری با ارائه بهترین دریچه سقفی چهارگوش جهت ارائه مشاوره خرید و استعلام قیمت در اختیار شما عزیزان است.

قیمت دریچه سقفی چهارگوش چطوری مشخص میشه؟

موارد زیادی در قیمت تاثیر دارند ولی 3 مورد اصلی جنس دریچه و ابعاد و اینکه از دمپر استفاده شده یا خیر.

مطمئن ترین فروشنده دریچه سقفی توی شیراز کیه؟

تهویه نظری با دارا بودن فروشگاه اینترنتی به مشتریان این امکان را می دهد تا از سراسر کشور خرید کرده و اجناس مورد نظر خود را با بهترین کیفیت وقیمت درب منزل دریافت کنند.