فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانیان

مرکز تولید فرش سجاده ای محرابی از کارخانه سجاده فرش کاشان

مرکز تولید فرش سجاده ای محرابی از کارخانه سجاده فرش کاشان: اگر تا به حال به مساجد یا نمازخانه های بزرگ رفته باشید، حتما فرش های یکپارچه و مشابه هم را دیده اید. فرش سجاده ای محرابی به دلیل زیبایی و نظم خاصی که به فضای مسجد می دهد مورد استقبال عموم به خصوص متولیان اماکن مذهبی قرار گرفته است. مرکز تولید فرش سجاده ای محرابی و کارخانه سجاده فرش کاشان، محراب نقش، سالهاست در زمینه عرضه انواع فرش سجاده ای فعالیت دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا در مورد سجاده فرش بیشتر بدانید.

سجاده فرش محرابی چیست؟

فرش سجاده ای، نوعی فرش با عرض کم است که در مساجد، نمازخانه ها، زیارتگاه ها و اماکن مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد. طرح محراب روی فرش سجاده ای کاملا هماهنگ با فضای معنوی و عرفانی مسجد بوده و حال و هوای دلپذیری به نمازگزاران می دهد. این فرش های سجاده ای ماشینی بوده و به صورت رول مانند کنار هم قرار می گیرند.

انواع طرح فرش مسجد

سجاده فرش در انواع مختلف و با نقشه های متنوع تولید می شود. شانه، تراکم، نوع الیاف و مواد اولیه سجاده فرش ها با هم متفاوت است و شما می توانید بسته به نوع فضا، بودجه و سلیقه تان یک انتخاب خوب داشته باشید. انواع مختلف طرح فرش سجاده ای چند دسته هستند: محرابی، تشریفاتی و یکپارچه. طرح هر کدام از این نقشه ها با هم متفاوت هستند.

  • سجاده فرش محرابی:

نقش این فرش های سجاده ای مانند محراب است. در میان محراب نقش های مختلف گل و بوته یا طرح های اسلیمی نقش بسته اند که زیبایی آن را دوچندان می کنند. طرح سجاده فرش های محرابی بیشتر از سایر طرح ها مورد استقبال عموم قرار گرفته اند و بسیار در بازار محبوب هستند.

  • سجاده فرش تشریفاتی:

فرش سجاده ای تشریفاتی بسیار ساده است. نقش های ساده تنها در یک سمت حاشیه نقش بسته اند. از فرش تشریفاتی بیشتر برای حسینیه ها و تکایا و یا راهروی هتل های استفاده می شود.

  • سجاده فرش یکپارچه:

نوع طراحی فرش سجاده ای یکپارچه شبیه به سجاده فرش تشریفاتی است با این تفاوت که رول قبلی تکمیل کننده رول بعدی است. رول های فرش بعد از پهن شدن و کنار هم قرار گرفتن یک نقش منظم و یکپارچه را تشکیل می دهد.

قیمت سجاده فرش

قیمت فرش سجاده ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی چون شانه، تراکم، نوع الیاف، رنگهای استفاده شده در سجاده فرش، نوع دستگاه و برندی که فرش را تولید می کند همه بر قیمت فرش مسجد موثرند. شما می توانید با خرید مستقیم و بی واسطه فرش سجاده ای از درب کارخانه سجاده فرش کاشان را با قیمتی ارزان تر تهیه کنید.

چرا فرش سجاده ای محرابی بخریم؟

سجاده فرش ها بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. چرا که دارای مزایای بسیاری هستند. در اینجا به چند ویژگی خرید فرش مسجد اشاره می کنیم:

– نظم دهی به فضای اماکن متبرکه، مساجد، نمازخانه ها، حسینیه ها و تکایا

– طرح و نقشی متناسب با اماکن مذهبی به خصوص مساجد

– امکان تولید سجاده فرش با طرح دلخواه

– تعیین جهت قبله

– قابلیت فرش کردن تمام فضای کف، حتی فضاهای پرت و ناقواره

– نصب آسان

– حمل و نقل ساده

– شستشوی آسان و راحت

– مناسب برای فضاهای کوچک مثل نمازخانه های بین راه

– قیمت مناسب

– امکان رفو و ترمیم ساده و راحت

ابعاد فرش سجاده ای چگونه است؟

معمولا سایز استاندارد سجاده فرش ها 60 سانتی متر (60 تا 63 یا 64) در 125 سانتی متر مربع است. به طور معمول عرض هر رول 125 سانت است و طول فرش سجاده ای بسته به هر فضایی متغیر است. شما می توانید با توجه به ابعاد مکان متبرکه ای که مدنظر دارید، سجاده فرش مدنظرتان را سفارش بدهید.

چه سجاده فرشی بخریم؟

برای اماکن متبرکه، مساجد و نمازخانه ها می توانید فرش سجاده ای را با هر شانه و تراکم استانداردی سفارش بدهید. سجاده فرش ها در شانه های 440 – 500 – 700 – 1000 – 1200 تولید می شوند. اما متخصصان پیشنهاد می کنند سجاده فرش 500 شانه تهیه کنید، چرا که نرمی و لطافت آن بیشتر بوده و برای نشست و برخاست و نماز خواندن نمازگزاران مناسب تر است.

از میان نخ های مختلف مثل نخ بی سی اف، پلی استر، ویرجین، اکرولیک و سایر الیاف مصنوعی دیگر، متخصصان نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده را به شما پیشنهاد می دهند.

همچنین لازم است بدانید سجاده فرش ها هم می توانند به صورت ساده و هم گل برجسته بافته شوند. البته بهتر است برای مسجد فرش ساده و غیربرجسته تهیه کنید، چرا که آلودگی کمتر در بین تار و پود آن باقی می ماند.

همچنین رنگ سجاده فرش هم بسیار مهم است. رنگ هایی که بیشتر برای فرش مسجد استفاده می شوند، سبز، لاکی و آبی تیره هستند. البته رنگهای دیگر مثل گردویی، کرم، سورمه ای و… نیز امکان تولید دارند. رنگ های گرم و تیره، چرکتاب تر بوده و کمت کثیفی و آلودگی را جذب می کنند.

اگر قصد خرید سجاده فرش دارید، به سراغ برندی اصیل و خوشنام به نام محراب نقش بروید تا از کیفیت محصول و ضمانت آن مطمئن باشید. همچنین بررسی رضایت مشتریان هم بسیار موثر است. برای دریاقت اطلاعات بیشتر و نحوه خرید و مشاوره رایگان با شماره تماس آقای مهندس سلمانی: 09133617256 تماس حاصل فرمایید یا به سایت اینترنتی این شرکت https://sajadecarpet.com مراجعه کنید.

منبع: سجاده کارپت (https://sajadecarpet.com)