عمومیکسب و کار ایرانیان

در چه مواردی از موتور پمپ های دیزلی و موتور پمپ های بنزینی استفاده می شود؟

امروزه در صنایع مختلفی از پمپ آب برای پاسخگویی به نیاز افراد استفاده می‌ شود لذا موتور پمپ آب را می توان یک تجهیزات قدرتمند و کاربردی دانست. از این موتورهای پمپ برای پمپاژ آب در ارتفاع بالا استفاده می شود و کاربرد زیادی در تخلیه آب فاضلاب ها و چاه ها، و تخلیه آب استخرها دارند. پمپ آب  از لحاظ نوع سوخت انواع مختلفی دارد  که موتور پمپ آب دیزلی، موتور پمپ آب بنزینی و… از مدل های پر مصرف آن هستند.

 پمپ آب دیزل و پمپ آب بنزینی تفاوت هایی با یکدیگر دارند که می‌ توان به نوع سوخت آن ها اشاره کرد. پمپ آب دیزل با سوخت کمتری کار می کند و بهره وری بیشتری نسبت به پمپ آب بنزینی دارد. همچنین پمپ آب بنزینی هزینه تعمیر کمتری دارد و طول عمر آن نسبت به موتور های آب دیزل بیشتر است.

پمپ آب دیزل یک موتور بسیار قدرتمند است که گشتاور بالایی دارد اما موتور آب بنزینی برخلاف موتورهای دیزل گشتاور کمتری دارند. از برندهای معتبری که در بازار یافت می شود، برند روبین کوشین است. در بازار قیمت موتور آب روبین نو و دست دوم با یکدیگر فرق دارد. اما اگر نیاز به تامین آب زیادی ندارید می توانید از موتورهای پمپ ئست دوم استفاده نمایید.

در چه مواردی از موتور پمپ های دیزلی استفاده شود؟ 

اگر قصد برداشت آب از دریاچه ها یا سدها را دارید پمپ آب دیزلی یا گازوئیلی بهترین انتخاب برای شما است. از کاربرد پمپ آب گازوئیلی دیزلی می توان به برداشت آب از رودخانه ها و کانال های آبیاری یا تخلیه کردن آب سیلاب ها اشاره کرد.

علاوه بر آن پمپ آب دیزلی یا گازوئیلی برای مصارف زراعتی و کشاورزی کاربرد بسیار زیادی دارد، زیرا قابلیت حمل بسیار آسانی دارد. این نوع پمپ ها در فعالیت های عمرانی و صنعتی کاربرد زیادی دارند. با توجه به این موضوع کشاورزان از پمپ های دیزلی در مزارع و  زمین های کشاورزی و باغ های که خارج از محله مسکونی واقع شده اند و به برق دسترسی ندارند استفاده می کنند.

اساس کار با پمپ های دیزلی یا گازوئیلی به دو بخش موتور پمپ گازوئیلی هوا خشک و موتور آب خنک تقسیم می شود. همچنین در مزرعه کشاورزی و باغات برای آبیاری گیاهان و انتقال آب به  سایر نقاط مزرعه استفاده می شود. همچنین اگر سوخت مصرفی و ساختار پمپ های دیزلی را در نظر بگیرید متوجه می شوید که دوام و مقاومت بسیار بالایی دارند. دلیل آن هم بدنه و ساختار با کیفیت پمپ آب دیزلی است که باعث طول عمر بیشتر آن شده است.

در چه مواردی از موتور پمپ های بنزینی استفاده می شود؟

پمپ آب بنزینی مانند پمپ آب دیزل در صنایع مختلفی کاربرد دارد که می‌ توان به کشاورزی و باغبانی اشاره کرد. امروزه برای انتقال آب در باغ ها و مزارع کشاورزی از موتور پمپ آب بنزینی چینی استفاده می شود و دلیل آن هم مانند پمپ آب دیزل می تواند نیاز نداشتن به انرژی برق باشد.

برخلاف پمپ آب دیزلی پمپ آب بنزینی ابعاد کوچکتری دارد و به دلیل وزن کم با سهولت حمل می شود. پمپ آب بنزینی ضریب تراکم کمی نسبت به سایر مدل های پمپ آب دارد، به همین دلیل هزینه نگهداری آن بسیار کم است و عمر بیشتری دارد. نکته دیگر توجه به قیمت این دستگاه می باشد که قیمت موتور پمپ آب بنزینی چینی به دلیل کارایی بالا مناسب است.

دلیل محبوبیت پمپ آب بنزینی به غیر از قابلیت حمل و نقل می توان به نوع سوخت آن اشاره کرد البته درست است که بنزین نسبت به گازوئیل کمی گران تر است اما مزیتی نسبت به گازوئیل دارد که می توان به عملکرد بهتر در برابر برودت اشاره کرد به همین دلیل در فصل زمستان به راحتی روشن می شود.‌ بنابراین در فصل زمستان بهترین انتخاب پمپ آب بنزینی است.‌

موتور پمپ آب دیزلی یا گازوئیلی چیست ؟

موتور پمپ آب دیزلی یا گازوئیلی تجهیزات هدفمندی است که در محیط هایی که نیروی الکتریسیته وجود ندارد استفاده می شود. از پمپ آب دیزلی گازوئیلی در مکان های مختلفی استفاده می‌ شود و یکی از پر مصرف ترین پمپ آب است. پمپ آب دیزلی وزن سنگینی دارد و ظرفیت تراکم بسیار بالایی دارد و دیواره های آن ضخیم ساخته شده اند تا متحمل فشار بالا باشد. این تجهیزات هدفمند به منظوره پمپاژ آب در مکان های مختلفی استفاده می‌ شوند و نسبت به پمپ های آب بنزینی وزن بیشتری دارند و حجم تر هستند.

پمپ های آب دیزلی در انواع  موتور پمپ آب گازوئیلی 2 اینچ ، موتور پمپ آب گازوئیلی 3 اینچ، موتور پمپ آب گازوئیلی 4 اینچ، موتور پمپ آب دیزلی 6 اینچ موجود هستند که مدل موتور پمپ دیزلی ۲ اینچ از پرمصرف ترین و پرکاربردترین مدل های موتور پمپ آب دیزلی است.

اگر شما به طور مستمر از پمپ آب استفاده می کنید پیشنهاد می شود انتخاب شما پمپ آب دیزلی باشد. پمپ آب دیزلی مناسب زمانی است که احتیاج به پمپاژ آب از ارتفاع بالا و زیاد ندارید، همچنین پمپ های آب دیزلی یا گازوئیلی بهره وری بسیار بالایی دارد و  نحوه استفاده از آن بسیار آسان است.

موتور پمپ آب بنزینی چیست؟ 

همانطور که عیان است پمپ آب بنزینی برای کار کردن نیاز به سوخت بنزین دارد. استفاده از سوخت بنزین می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. پمپ آب بنزینی قابل حمل بوده و به دلیل این قابلیت می‌ تواند در اکثر نقاط کاربرد داشته باشد.

موتور ۴۳ سی سی دو زمانه پمپ یک تا  یک و نیم و مدل موتور چهار زمانه از یک اینچ  تا 6 اینچ و مدل موتور چهار زمانه از ۴۶۰ سی سی تا 98 سی سی موجود است.  از آنجایی که در کشور ما در تمام نقاط بنزین به راحتی در دسترس است می‌ توان گفت استفاده از پمپ بنزینی نسبت به سایر مدل های پمپ آب راحت تر است.

 با توجه به این موضوع پمپ آب بنزینی طرفداران زیادی دارد، زیرا سوخت آن به راحتی در دسترس بوده و در فصل زمستان و در سرما سوخت بنزین یا گازوئیل یخ نمی زند. دقت کنید که موتور پمپ بنزینی به آب و هوا وابسته نیست و می‌ تواند در محیط های مختلف استفاده شود بدون اینکه مشکل آفرین باشد. سرعت پمپاژ آب در موتور پمپ بنزینی پر سرعت است، زیرا دور موتور آن بسیار بالا است. درست است که سرعت پمپاژ موتور پمپ بنزینی بسیار بالا است اما نمی توانید به صورت مستمر در ساعات طولانی از آن استفاده کنید.

سخن آخر

برای خرید انواع موتور پمپ آب بنزینی و دیزلی می بایست اطلاعات کافی داشته باشید. یکی از سایت های معتبر جهت دریافت اطلاعات درباره مشخصات فنی انواع موتور پمپ آب فروشگاه اینترنتی پرشیا دیزل persiadiesel.com می باشد. کارشناسان این شرکت بازرگانی اماده ارائه خدمت به تمامی هموطنان می باشند.