حوادثکسب و کار ایرانیان

چگونه بیمه موتورسیکلت را با ارزان ترین قیمت بخریم؟

یکی از پرطرفدار ترین وسایل نقلیه در جهان و ایران موتور سیکلت است. دلیل آن هم قدرت و سرعت مثال زدنی آن برای عبور از شلوغی و ترافیک است. در زمان هایی که عجله داریم، اینکه چگونه سروقت خود را به مقصد برسانیم، یک چالش همگانی است. معمولا افراد در چنین شرایطی موتور را بهترین وسیله می‌دانند. یکی از مهم ترین خطرات همیشگی موتور، تصادفات آن است. این وسیله نقلیه دوست داشتنی و جذاب دارای امنیت بسیار پایینی است و دقیقا در لحظاتی که فکرش را هم نمی‌کنید امکان وقوق یکه حادثه برای‌تان وجود دارد. برای کاهش خطرات و افزایش امنیت راه های زیادی وجود دارد، مانند راندن با سرعت مطمئن، استفاده از کلاه کاسکت و بیمه موتورسیکلت.

عده ای از افراد از تهیه بیمه موتور غافل می‌شوند در حالی که این بیمه نامه یک ناجی قدرتمند در شرایط سخت است و به راحتی خسارات مالی و جانی وارد شده به شخص ثالث و خسارات جانی راننده مقصر را جبران می‌کند. آیا این داشتن این بیمه اجباری است؟ برای آشنایی بیشتر با این بیمه نامه تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

استعلام بیمه موتورسیکلت | بیمه موتورسیکلت قسطی | قیمت بیمه موتورسیکلت

چرا باید بیمه موتور سیکلت داشته باشیم؟

این بیمه نامه، یک بیمه اجباری است و در صورتی که پلیس متوجه یک موتورسوار فاقد بیمه شخص ثالث شود، وی را جریمه و موتور را به پارکنیگ منتقل می‌کند. اکثر موتورسواران نه تنها این بیمه را ندارند، بلکه بدون کلاه کاسکت و گواهی‌ نامه به موتورسواری می‌پردازند.

در صورتی که شخصی برای موتور خود بیمه موتورسیکلت تهیه نکند و یا تمدید آنرا به موقع انجام ندهد، هزینه ای با عنوان دیرکرد نیز برای وی در نظر گرفته می‌شود.

چرا بیمه موتورسیکلت اجباری شد؟

جواب این سوال بسیار ساده است. اگر نگاهی به آمار و ارقام کشته شدگان سوانح موتوری بیندازید خیلی درست و بجا جواب این سوال را خواهید گرفت. موتورسواران در اکثر تصادفات پایه ثابت هستند و بسیاری از آنها به دلیل نداشتن کلاه کاسکت و گواهی نامه با عواقب سنگینی روبرو شده اند. بسیاری از راکبان هم بدلیل نداشتن بیمه موتورسیکلت درگیر خسارات جبران ناپذری در تصادفات مواجه شدند که از پرداخت آن ناتوان بودند.

همه اینها باعث شد تا پلیس بوسیله اجباری کردن این بیمه نامه قدم بسیار بزرگ و تاثیرگذاری برای فرهنگ سازی این بیمه نامه بردارد.

استعلام بیمه موتورسیکلت | بیمه موتورسیکلت قسطی | قیمت بیمه موتورسیکلت
بیمه موتور الزامی است

قیمت خرید بیمه موتور سیکلت چقدر است؟

قیمت این بیمه نامه برای هر موتور با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. مهم ترین و اصلی ترین عواملی که می تواند قیمت بیمه شخص ثالث را تغییر دهند به شرح زیر است.

 • موتور ساخت چه سالی است؟

از جمله عواملی که قیمت بیمه نامه موتور را تغییر می دهد سال ساخت این وسیله نقلیه است. هرچقدر که موتور شما قدیمی تر و فرسوده تر باشد دارای ریسک های بیشتری است و به همین علت هزینه بیمه تان بالاتر می‌رود. اما اگر موتور شما جدی باشد هزینه بیمه تان کمتر خواهد بود، چرا که ریسک و خطرات احتمالی موتورهای با سال ساخت جدید، کمتر می‌‌باشد. به همین خاطر بهتر است از موتور سیکلت های جدید استفاده نمایید، چرا که هم خطرات آن کمتر است و هم اینکه هزینه بیمه نامه کاهش پیدا می کند.

 • چه پوشش های را انتخاب می کنید؟

یکی دیگر از مواردی که در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر دارد، میزان و تعداد پوشش های بیمه شخص ثالث است. هرچقدر که پوشش های بیشتری در بیمه خود انتخاب نمایید، هزینه آن نیز بیشتر می‌شود.

 • داشتن تخفیف عدم خسارت

در صورتی که در طول اعتبار بیمه نامه، راننده تصادفی نکند و در نتیجه از بیمه اش استفاده ای ننماید، تخفیفی برای وی در نظر گرفته نمی‌شود و فرد میتواند تمدید بعدی خود را با هزینه ای کمتر انجام دهد.  به صورت کلی راکب این امکان را دارد تا سقف هفتاد درصد از تخفیف عدم خسارت و تصادف خود استفاده کند.

 • تعداد سیلندر موتور سیکلت

یکی از عوامل دیگر تاثیرگذار در قیمت بیمه نامه، تعداد سیلندر است. هرچقدر که تعداد سیلندر یک موتورسیکلت بالاتر باشد، قدرت و سرعتش نیز بیشتر است و در نتیجه دارای ریسک بیشتری نیز می‌باشد. قیمت بیمه موتور سیکلت برای موتورهایی که تعداد سیلندرشان بیشتر باشد، گران تر است.

استعلام بیمه موتورسیکلت | بیمه موتورسیکلت قسطی | قیمت بیمه موتورسیکلت
بیمه موتور خسارات جانی و مالی را پوشش می دهد

بصورت کلی موتورسیکلت ها به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

 • موتور گازی
 • موتور سيکلت دنده‌ای تک سیلندر
 • موتور سيکلت با 2 سیلندر و بیشتر
 • موتور سيکلت 3 چرخ
 • نداشتن جریمه دیرکرد شخص ثالث

در صورتی که فرد دیرتر از موعد سرریسد بیمه نامه اش، برای تمدید اقدام کند، جریمه ای با عنوان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برایش حساب می‌شود. در صورتی که فرد دارای این جریمه باشد، می‌بایست ابتدا آنرا پرداخت کند و بعد بیمه را تمدید نماید.

 • کارکرد و نوع موتور

اینکه موتور فرد عادی است یا برقی و دنده ای، می تواند قیمت بیمه را دستخوش تغییراتی قرار دهد. حجم و قدرت موتور می تواند قیمت بیمه را تغییر دهد، بدین صورت که هر چقدر قدرت و حجم بیشتر و بالاتر باشد قیمت بیمه نامه نیز بیشتر می‌شود.

پوشش های بیمه موتور سیکلت چیست؟

این بیمه نامه دارای پوشش های بسیاری است که بوسیله آن خسارات مالی و جانی را در شرایط مختلف جبران می‌کند. اگر قصد خرید بیمه موتور دارید، بهتر است ابتدا با پوشش های این بیمه نامه با خبر باشید تا بتوانید بهترین پوشش ها در مفاد بیمه نامه انتخاب کنید. بهتر است این بیمه نامه را با بالاترین پوشش ها خریداری کنید، چون این بیمه نه تنها خسارات مالی و جسمی شخص زیان داده را جبران می‌کند. بلکه برای راکب و سرنشینان موتور مقصر نیز دارای پوشش است. مهم ترین پوشش های اصلی بیمه موتو به شرح زیر هستند:

 • جبران خسارات مالی وارده به شخص ثالث در حادثه
 • جبران خسارات جانی وارده به شخص ثالث در حادثه شامل نقص عضو و فوت
 • جبران خسارات جانی وارده به راننده موتور سیکلت مقصر در حادثه

انتقال بیمه موتورسیکلت

یکی از مهم ترین موضوعات در تمامی بیمه ها، بحث انتقال آن است، در بیمه موتور سیکلت نیز این امکان وجود دارد، تا بتوانید در صورت نیاز تخفیفات بیمه موتور خود را انتقال دهید. در صورتی که قصد فروش موتور خود را دارید، می توانید تخفیفات آنرا نیز انتقال دهید.

خرید آنلاین بیمه موتور در کوتاه ترین زمان

اگر می‌خواهید برای خرید بیمه موتورسیکلت وارد عمل شوید، می توانید آنرا بصورت قسطی، نقد، کوتاه و بلند مدت خریداری کنید. قبل از خرید بهتر است که ابتدای با پوشش های این بیمه نامه آشنا شوید و بعد از مقایسه و استعلام از شرکت های مختلف بیمه، بهترین بیمه را از بیمه دات کام با مراجعه به صفحه خرید بیمه موتور خریداری کنید.