عمومیکسب و کار ایرانیان

چگونه به تلویزیون سونی فلش وصل کنیم

شما می توانید از طریق یک کابل USB یا دستگاه ذخیره سازی USB، از فایل های عکس/موسیقی/فیلم ذخیره شده در یک دوربین ثابت دیجیتال/دوربین فیلمبرداری/تلفن هوشمند Sony (بسته به مدل ها)* روی تلویزیون خود لذت ببرید.

 1. دستگاه USB پشتیبانی شده را به تلویزیون وصل کنید.
  • لازم است دستگاه در حالت انتقال رسانه (MTP) باشد.
 2. HOME را فشار دهید  [عکس] یا [موسیقی] یا [ویدئو] درمنوی [رسانه] را انتخاب کنید.
 3. [انتخاب دستگاه] ظاهر می شود. دستگاه را انتخاب کنید سپس یک فایل یا پوشه انتخاب کنید.

گزینه های پخش

برای نمایش فهرست تنظیمات پخش USB، دکمه قرمز رنگ را در نمای تصویر کوچک فشار دهید.

تنظيمات نمايش

از نمای تصویر کوچک OPTIONS را فشار دهید تا گزینه تغییر نمای تصویر کوچک به نمای فهرست نشان داده شود.

برای تنظیم کیفیت تصویر و صدای رسانه USB

در حین پخش رسانه OPTIONS را فشار دهید و سپس [تصویر] یا [صدا] را انتخاب کنید.

نکته

 • /// سپس را برای انتخاب و تنظیم یک مورد فشار دهید.

برای پخش یک عکس به صورت نمایش اسلاید (عکس)

 1. دکمه سبز رنگ را در نمای فهرست/تصویر کوچک فشار دهید تا نمایش اسلاید شروع شود.
  برای تنظیم [جلوه نمایش اسلاید] و [سرعت نمایش اسلاید]، OPTIONS ‏ [گزینه های پخش] را فشار دهید.
  برای توقف یک نمایش اسلاید، ‎ RETURN را فشار دهید.

نکته

پخش قالبهای فایل فوق تضمین نمی شود. بعضی از وضوح ها یا سایر عوامل ممکن است منجر به این شوند که فایامروزه تقریباً تلویزیونی نیست که از حافظه‌های جانبی مانند فلش پشتیبانی نکند. البته بهره‌گیری از این گزینه خالی از اشکال نبوده و برخی از کاربران با مشکلاتی مانند باز نشدن فلش در تلویزیون سونی دست به گریبان ‌می‌شوند. پیدایش برخی از این مشکلات ناشی از اختلال کارکرد فلش است و برخی دیگر مربوط به دستگاه شما.

گاه ممکن است بخواهید اطلاعات درون فلش را در تلویزیون مشاهده کنید. به طور معمول شما باید ابتدا فلش را به دستگاه خود متصل کرده و با توجه به مدل و نوع برند تلویزیون و همچنین با استفاده از تنظیمات ویژه آن محتوای درون فلش را پخش و تماشا کنید یا بشنوید. ولی گهگاه ممکن است چنین نباشد! به عبارت دیگر اطلاعات ذخیره شده در فلش شما با تلویزیون قابل دسترسی نیست یا اصطلاحاً تلویزیون فلش را باز نمی‌کند و شما موفق به مشاهده هیچ یک از اطلاعات درون فلش نمی‌شوید. حتماً می‌پرسید چگونه می‌توان این مشکل را برطرف نمود. یا در این شرایط چه باید کرد تا تلویزیون فلش را اجرا کند؟ دلیل باز نشدن فلش در تلویزیون چیست؟ ما در این مقاله می‌کوشیم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم. پس تا پایان این نوشته ما را همراهی کنید.

دلایل باز نشدن فلش در تلویزیون سونی

پیش از هر چیز بهتر است یادآوری کنیم که آنچه در اینجا بیان می‌کنیم تنها منحصر به تلویزیون‌های برند سونی نیست. بلکه مشکل اجرا نشدن فلش ممکن است در هر و با برندهای متفاوت نیز رخ دهد. همچنین بسیاری از راهکارهایی که برای رفع این مشکل ارائه می‌شود، در مورد بسیاری از دستگاه‌ها و برندهای متفاوت کاربرد دارند. اکنون به پرسش اصلی بازگردیم. چرا تلویزیون شما فلش مموری را نخوانده و یا اجرا نمی‌کند؟ این اتفاق معمولاً به دلایل زیر رخ می‌دهد که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

خرابی فلش

خراب بودن فلش یکی از دلایل عمده نخواندن آن در و همچنین دیگر برندهاست. گاهی فلش شما ایراد کلی دارد یا تراشه موجود در آن صدمه دیده است و مشکل اصلاً به نوع و مدل تلویزیون شما مربوط نمی‌شود. بنابراین روشن است در حالتی که قطعه شما هم به شکل نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری آسیب دیده باشد، تلویزیون موفق به شناسایی آن نمی‌شود. هرگونه خمیدگی یا شکستگی فلش مموری می‌تواند سبب اخلال در شناسایی آن توسط دستگاه شما شود. در اینگونه موارد ابتدا به بررسی جای اتصال فلش به تلویزیون بپردازید و از درستی آن مطمئن شوید. سپس با آزمایش فلش در دستگاهی دیگر مثلاً لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی‌تان نسبت به معیوب نبودن آن اطمینان حاصل کنید.‌

فرمت نامناسب فلش

آسیب دیدگی پورت تلویزیون

ناگفته پیداست اگر درگاه ورودی usb دستگاه شما خمیده یا دچار شکستگی شده باشد احتمالاً فلش و حتی‌ هارد را نیز شناسایی نخواهد کرد. بنابراین پیش از هر چیز باید از سالم بودن پورت usb تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید. چون روشن است فلش مموری‌ها و هارد اکسترنال تنها از راه درگاه‌های مخصوص و سالم به تلویزیون متصل می‌شوند.

خرابی مین برد تلویزیون

مین برد مغز تلویزیون شماست. قطعات دیگر تحت کنترل این قطعه بسیار حساس قرار دارند. بنابراین گاهی نخواندن یا اجرا نشدن فلش به دلیل آسیب دیدن مین برد دستگاه است. البته باید خاطر نشان کنیم تشخیص این مسئله کار ساده‌ای نیست و برای شناسایی و رفع این مشکل باید از کارشناس و تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. در صورتی که یک تعمیرکار آگاه و کارآزموده دستگاه را بررسی کرد و مشکل را از خرابی‌ برد اصلی تلویزین دانست، برای جلوگیری از آسیب‌های بعدی و از کار افتادن احتمالی تلویزیون، ضروری است هر چه زودتر نسبت به تعمیر و یا تعویض مین برد تلویزیون خود اقدام کنید.

رفع مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون سونی

اکنون شما متوجه شده‌اید چرا گاهی شناسایی و اجرای فلش در تلویزیون‌های سونی با مشکل مواجه می‌شود. در اینجا به بررسی و ارائه راهکارهایی برای رفع این مشکل می‌پردازیم:‌

 • پیش از هر چیز نسبت به فرمت فلش آگاهی حاصل کنید و اگر نیاز بود به تغییر فرمت فلش پرداخته و آن را به فرمت استاندارد تلویزیون تبدیل کنید. می‌توانید از داده‌ها و اطلاعات فلش بکاپ گرفته و سپس آن را فرمت کنید.
 • در گام بعد باید اقدام به تعمیر و ریکاوری فلش آسیب دیده کنید.
 • اگر پورت USB دستگاه شما معیوب و یا دچار شکستگی و خمیدگی است باید با تعمیرکار معتبر تماس گرفته تا به تعمیر و یا تعویض آن بپردازد.
 • سرانجام اگر از سلامت فلش مموری و یا دیگر بخش‌های تلویزیون اطمینان حاصل کردید پس شاید مشکل از مین برد باشد. در این صورت باید از مراکز معتبر سرویس تلویزیون سونی کمک گرفته و نسبت به تعمیر یا تعویض مین برد دستگاه خود اقدام کنید. فراموش نکنید این کار به عهده ما نیست و امری تخصصی است.

اتصال usb به تلویزیون قدیمی | چگونه فلش را به دستگاه دیجیتال وصل کنیم | دسترسی به محتوای فلش در تلویزیون اسنوا

روش درست وصل کردن فلش به تلویزیون

در بسیاری از موارد کاربرانی که با مشکل باز نشدن فلش در تلویزیون سونی روبه‌رو می‌شوند، فلش را درست به تلویزیون متصل نکرده‌‌اند. برای اتصال دقیق و درست فلش به دستگاه خود لازم نیست به دست بزنید یا آن را خاموش کنید.‌ البته برای جلوگیری از بروز مشکلات ناخواسته‌ای که ممکن است اتصال طولانی مدت فلش به پورت USB برای تلویزیون و یا خود فلش ایجاد کند، توصیه می‌شود پس از استفاده از آن، حتماً فلش را از تلویزیون جدا نمایید. برای اجتناب از آسیب دیدن پورت  USBو فلش، آن را به آرامی و بدون هیچ‌گونه اعمال فشار و زور از دستگاه جدا کنید.

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که در زمان دسترسی تلویزیون به USB، نباید دستگاه را خاموش کنید یا کابل USB را جدا کنید؛ همچنین از جدا کردن یا وارد کردن رسانه ضبط اجتناب کنید. انجام این کارها سبب ‌می‌شود تا داده‌های ذخیره شده در دستگاه USB شما مخدوش نشود. برای راهنمای بیشتر می توانید به teletektvrepair.com مراجعه کنید.

شیوه باز کردن فلش و پخش اطلاعات ذخیره شده آن در تلویزیون سونی

برای باز کردن و دسترسی به فایل‌های عکس، موسیقی و ویدیوی ذخیره شده در دستگاه USB باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. حافظه ذخیره‌سازی USB یا همان فلش مموری را به درگاه USB تلویزیون وصل کنید.
 2. اگر فلش متصل به تلویزیون شما کلید روشن-خاموش دارد، آن را روشن کنید.
 3. از روی ریموت کنترل دکمه HOME را فشرده و از لیست خانه، آیکن برنامه‌ها را انتخاب کرده و سپس پخش‌کننده رسانه‌ای را برگزینید.
 1. نام دستگاه USB را انتخاب کنید.
 2. پوشه و سپس فایل (عکس، فیلم یا موزیک) موردنظر برای پخش را انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به این موضوع مهم پرداختیم که چرا تلویزیون سونی فلش را نمی‌خواند؟ دلایل گوناگونی می‌توانند در بروز این مشکل مؤثر باشند. دیدیم که مواردی چون آسیب‌دیدگی فلش، نامناسب بودن فرمت آن و نیز خرابی تلویزیون از جمله مین برد یا پورت‌های یو اس بی آن معمولاً از مهمترین دلایل باز نشدن و شناسایی نشدن فلش در تلویزیون سونی و برندهای دیگر به شمار ‌می‌روند.

با این همه، پیش از هر چیز بهتر است از اینکه فلش درست به دستگاه متصل شده است اطمینان حاصل کنید. همچنین کوشیدیم نکاتی را مطرح کنیم که به شما کمک ‌می‌کند خودتان این مشکل را حل کنید. در نهایت اگر به هر دلیل موفق به شناسایی یا برطرف شدن مشکل نشدید می‌توانید با تعمیرکار معتبر تلویزیون‌های سونی تماس بگیرید.

سونی یکی از شناخته­‌شده­‌ترین برندهای جهانی است که با طراحی هوشمندانه و تولید محصولات و قطعات با کیفیت، بادوام و دارای عملکرد بالا توانسته نام خود را در بین 10 تولیدکننده برتر جهانی لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری به ثبت برساند.

از نمایندگی‌های معتبر این شرکت در ایران است که به­طور اختصاصی انواع محصولات لوازم خانگی این شرکت ژاپنی را به هموطنان عزیز عرضه می­کند. با خرید انواع تولیدات این برند محبوب و نام آشنا از جمله انواع تلویزیون سونی از نمایندگی مذکور، در کنار سهولت وسرعت فرآیند ثبت سفارش، می­توانید از هر کجای ایران در کوتاهترین زمان ممکن به محصول دسترسی پیدا کنید.

 • گارانتی 18 ماهه
 • امکان پرداخت در محل
 • نصب رایگان محصولات
 • بیمه محصول تا درب خانه
 • ضمانت تعویض کالا تا 48 ساعت
 • تعهد قیمت محصول در روزهای پرتلاطم نوسان قیمت ارز
 • و همچنین نگهداری محصول در انبار شرکت به درخواست مشتری، حداکثر تا دو هفته پس از تسویه کامل

از دیگر خدمات ویژه خانه سونی است که برای آسایش و اطمینان هر چه بیشتر خریداران محترم در نظر گرفته شده است.

سوالات متداول

ممکن است نمایش اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه USB، چند لحظه طول بکشد چون هر بار که فلش به تلویزیون متصل می‌شود، تلویزیون باید به آن دسترسی پیدا کند و گاهی دستگاه برای این کار به زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین بسته به ابعاد تصویر، حجم فایل و تعداد فایل‌های هر پوشه، زمان نمایش برخی فایل‌های تصویری یا پوشه‌ها ممکن است کمی به درازا بکشد.

ل پیکی از حافظه‌های جانبی پرکاربرد در عصر حاضر، فلش است. بسیاری از کاربران داده‌های مورد علاقه‌ی خود نظیر عکس، فیلم و … را در این حافظه ذخیره کرده و با اتصال به دستگاه‌های جانبی دیگر نظیر تلویزیون آنها را به تماشا می‌نشینند. خوشبختانه روش کار با فلش‌های امروزی بسیار ساده است.

کافی است این حافظه‌ی جانبی از طریق پورت مناسب، به دستگاه مقصد وصل شود تا اطلاعات موجود در آن قابل دسترسی گردد. دستگاه مقصدی که USB به آن وصل شود، می‌تواند تلویزیون، لپ تاپ، کامپیوتر و … باشد. ازمیان این دستگاه‌ها، در این مقاله برآنیم تا روش وصل کردن USB به تلویزیون را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم و نکاتی چند در این باره را شرح دهیم.

با وصل کردن USB به تلویزیون شما می‌توانید از عکس‌ها، موسیقی و فیلم‌های ذخیره شده در دستگاه USB لذت ببرید. برای این کار کافی است تا یو اس بی مدنظر خود را به دستگاه وصل کنید. اگر دستگاه USB متصل به تلویزیون دارای کلید روشن-خاموش است، آن را روشن کنید. دکمه HOME را فشار دهید و از میان محتواهای ذخیره شده در فلش، مورد دلخواه را انتخاب نمایید.

همانگونه که می‌دانیدبرای مشاهده عکس‌ها، می‌بایست آلبوم، برای پخش موسیقی، موسیقی، و برای پخش ویدئوها می‌بایست فیلم‌ها را انتخاب کنید. دکمه  را فشار دهید و [پوشه ها] را از منویی که نمایش داده می‌شود انتخاب کنید. فهرست موجود، پوشه‌ها و فایل‌ها را بررسی نمایید و فایل مورد نظر جهت پخش شدن را انتخاب نمایید. در پخش فایل ها به این نکته توجه نمایید که دستگاه شما از فایل مورد نظر پشتیبانی کند و توانایی پخش آن را داشته باشد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

چند نکته درباره‌ی وصل کردن USB به تلویزیون

وصل کردن USB به تلویزیون نیز بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد. بنابراین در صورتی که قصد وصل کردن فلش به تلویزیون را دارید، بهتر است با نکات این کار آشنا شوید. توجه داشته باشید که تمام درگاه‌های USB در تلویزیون از USB پرسرعت پشتیبانی می‌کنند. درگاه USB آبی‌رنگ از SuperSpeed ‏(USB 3.0) پشتیبانی می‌کند.

دیگر آنکه هاب‌های USB پشتیبانی نمی‌شوند. به خاطر داشته باشیدکه در حین دسترسی به دستگاه USB، تلویزیون یا دستگاه USB را خاموش نکنید.ضمن آنکه پس از وصل کردن USB به تلویزیون و روشن کردن دستگاه، کابل USB را به یکباره جدا نکنید، و از جدا کردن یا وارد کردن رسانه ضبط خودداری نمایید. انجام این کار ممکن است سبب مخدوش شدن و از دست رفتن داده‌های ذخیره شده در دستگاه USB گردد.

نکته‌ اخر آنکه بسته به نوع فایل ذخیره شده در فلش، ممکن است حتی در صورت استفاده از فرمت‌های پشتیبانی شده، امکان پخش آن در تلویزیون وجود نداشته نباشد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 • خش نشود.

اگر نیاز به مشاوره و یا تعمیر تلویزیون سونی یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .
منبع: youtube.com