عمومی

۹۷۴ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر واجد شرایط دریافت زمین شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، اصغر اسماعیلی روز یکشنبه گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وظایف ویژه ای بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده و به تبع آن در استان‌ها نیز در این جهت انجام اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد، اظهار کرد: مبنای ثبت نام متقاضیان واجد شرایط برای دریافت زمین و مسکن، از تاریخ ابلاغ این قانون به تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ است.

اسماعیلی گفت: بر این اساس خانوارهایی که از این تاریخ دارای فرزند سوم و بیشتر می‌شوند می‌توانند برای دریافت زمین یا واحد مسکونی از طریق سامانه ثبت نام به آدرس (saman.mrud.ir )، اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: زمین‌های اهدایی با توجه به شرایط جمعیتی استان‌ها می‌تواند به صورت تک نفره یا ۲ نفره باشد و در برخی استان‌ها که محدودیت زمین وجود دارد، این تسهیلات می‌تواند در قالب ساخت و تحویل واحدهای مسکونی انجام شود.

اسماعیلی به اولویت‌های واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از این اولویت‌ها تعداد فرزندان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: خانوارهایی که در گذشته از تسهیلات فرم ج (وام یارانه دار دولتی) برای احداث یا خرید مسکن استفاده کرده اند، برای بار دوم نیز می‌توانند از این ظرفیت در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای دریافت زمین و مسکن بهره بگیرند.