استان ها

پیگیری‌های مجدانه برای اتمام سینماهای جدید گیلان

سرگرمی برای همه/گیلان مدیرکل نهاد رهبری اسلامی گیلان تلاش مجدانه برای تکمیل سینماها و همچنین سالن های چند منظوره در حال ساخت در نقاط مختلف استان را برشمرد و افزود: این منطقه.

رضا ثقاتی ۲۱ شهریور در گفتگو با خبرنگاران با تبریک روز سینما به اهالی هنر هفتم گفت: یکی از مواردی که در سینما باید به آن توجه کرد.”

وی به توانمندی های این اداره کل در تعمیق و توسعه فرهنگ کشور اشاره کرد و ادامه داد. انتظار می رود تولیدات سینمایی خواسته ها و دغدغه های مردم را بیان کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان سینما را دارای کارکردی موثر در عرصه فرهنگ سازی دانست و برنامه های فرهنگی سیزدهمین دولت انقلابی و جهادی را برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در عرصه فرهنگ و هنر، سینمای ایران از جمله برنامه های فرهنگی است. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تولیدات سینمایی ارزشمند حمایت می کند.

ثقاتی تلاش مجدانه برای اتمام سینماهای در حال ساخت در نقاط مختلف منطقه و همچنین سالن های سینمای چند منظوره را برشمرد و افزود:

وی خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته 4 میلیارد و 300 میلیون ریال برای نوسازی سینماهای استان از جمله طلوع فومن و شادی ماسال پرداخت شده است.

این مسئول فرهنگ ادامه داد. فعالیت سینمای «سپیدرود» که در سال های اخیر در رشت با وقفه مواجه شده بود، به تازگی از سر گرفته شده و این سینما وارد چرخه اکران شده است.

مدیرکل نهاد رهبری اسلامی گیلان نیز افزود. به مجموعه‌های فرهنگی در شهرهای بدون سینما مجوز نمایش فیلم داده می‌شود که هدفی دوگانه داشته باشد و از این نظر شهر شفت اولین نمونه در این زمینه خواهد بود.

ساگاتی یادآور شد. سال گذشته اکران همزمان فیلم های جشنواره جهانی فجر در تالار مرکزی رشت با استقبال اهالی جامعه روبرو شد که نشان از علاقه مردم منطقه به سینما دارد.

انتهای پیام