ورزشی

پرسپولیس و سپاهان، سردار و لوکاکو، ایران و عربستان!

ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش سرگرمی برای همه، «۲۰ سال قبل از حماسه ملبورن» شیر گیلان برگی از تاریخ فوتبال ایران را رقم زد و محبوب دل انزلی‌چی‌ها شد. زندگی‌اش را به شهر و خانواده‌اش گره زد و به پرسپولیس و لیگ استرالیا «نه» گفت تا در انزلی بماند. «گل جهانی! جام جهانی! غفور جهانی!» این صدای گزارش عطاءالله بهمنش بود، وقتی ایران با گلزنی غفور جهانی برای اولین بار به جام جهانی رفت. کسی نیست که تاریخچه فوتبال ایران را خوانده باشد و غفور جهانی را نشناسد. نسل درخشان فوتبال ایران با بازیکنانی از جمله غفور جهانی المپیک را تجربه کرد و برای اولین بار به جام جهانی رفت. او در اوج جوانی ستاره خط حمله تیم ملی بود و گل صعود به جام جهانی ۱۹۷۸ را به ثمر رساند. مهاجم انزلی‌چی فوتبال ایران آنقدر خوب بود که لقب «شیر گیلان» را گرفت. شیر گیلان در عین جوانی در خط حمله تیم ملی درخشید و گل صعود تیم ملی به جام جهانی را نیز به ثمر رساند. او عاشق ملوان و خانواده‌اش بود و از پیشنهادات بزرگش گذشت تا انزلی‌چی باقی بماند

ابراهیم جوادی: ۵ ریال نداشتیم یک آب میوه بخوریم

پیشکسوت کشتی ایران و دارنده ۴ مدال طلای جهان و یک برنز المپیک با تمجید از امکانات مهیا شده برای کشتی گیران در کمپ تیم های ملی، گفت: زمان ما خبری از این امکانات نبود و کشتی گیران باید قدر این موقعیت را بدانند. ابراهیم جوادی در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، با اشاره به تامین امکانات و زیرساخت ایده‌آل برای کشتی‌گیران تیم‌های ملی، اظهار کرد: هر چیزی که برای کشتی ساخته شده کار خوبی است و به نفع کشتی ما خواهد بود. کسی نمی تواند این امکانات را با خودش ببرد و کشتی‌گیران هستند که همیشه از این امکانات استفاده می‌کنند. اتفاقات خوبی در کشتی رقم خورده و رییس فدراسیون نمی‌خواهد آن را کول کند و با خود ببرد بلکه برای کشتی این امکانات ساخته شده است.

هشدار جدی اتحادیه جهانی کشتی

رئیس کمیته پزشکی اتحادیه جهانی کشتی ضمن هشدار به مربیان و کشتی گیران در آستانه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان، گفت: تزریق سرم از روش های ارتکاب دوپینگ محسوب می‌شود. دکتر بابک شادگان در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، بابیان اینکه مسئولیت پزشکی و کنترل دوپینگ مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد را بر عهده خواهد داشت، اظهار کرد: در جریان این مسابقات، پزشکان اتحادیه جهانی کشتی که قرار است در بازی های المپیک پاریس حاضر شوند تحت آموزش های لازم قرار می گیرند.

ویدیو/ حضور آزمون و لوکاکو در تمرینات رم

سردار آزمون و روملو لوکاکو، دو بازیکن جدید رم در تمرینات این تیم حاضر شدند.

ایران و عربستان در آستانه توافق فوتبالی

با اعلام نایب رییس فدراسیون فوتبال، دیدار نمایندگان ایران و عربستان در کشور ثالث برگزار نمی‌شود. منصور قنبرزاده، نایب رییس فدراسیون فوتبال در یک برنامه تلویزیونی در رابطه با محل برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان اظهار کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخی برای تعیین میزبانی مشخص نکرده است اما طی اطلاعی که در یکی دو روز گذشته گرفتم، آقای تاج و رییس فدراسیون فوتبال عربستان با هم دیدار داشتند و از طریق دیپلماسی، مذاکرات صورت گرفته و به زودی تفاهم نامه‌ای امضا می‌شود که این مشکل برای همیشه حل شود. در آستانه این توافق‌نامه هستیم و بر این اساس این ممنوعیت بازی در دو کشور لغو می‌شود. هر وقت دو کشور تفاهم کرده باشند، دیگر مسائل حل می‌شود.

پرسپولیس و سپاهان دارای بیش‌ترین سهمیه در تیم ملی

تیم پرسپولیس و سپاهان با ۵ بازیکن بیش‌ترین تعداد نماینده را در لیست جدید تیم ملی به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس تصمیم سرمربی تیم ملی و اعلام کادر فنی، ٢۴ بازیکن زیر برای حضور در اردوی پیش‌رو و دو دیدار برابر بلغارستان و آنگولا به تیم ملی دعوت شدند.

بهروز عطایی: شمارش معکوس رفتنم از روزی که آمدم شروع شد

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد نتایج اخیر تیم ملی از جمله نایب قهرمانی در آسیا و مطرح شدن دوباره بحث کنارگذاشتنش گفت: شمارش معکوس برای رفتنم از همان روزی شروع شد که آمدم. غیرطبیعی است که تمام نقدها سمت من و کادر فنی می‌آید. تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل ژاپن شکست خورد و نایب قهرمان شد. نتیجه‌ای که مورد قبول مردم قرار نگرفت و منجر به انتقادهای زیادی به کادر فنی تیم ملی شد. هم‌چین موضوع برکناری بهروز عطایی بار دیگر از سوی بسیاری از هواداران والیبال مطرح شد. در ادامه با خط خوردن میلاد عبادی‌پور در جدیدترین لیست تیم ملی والیبال برای بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک و واکنش این بازیکن، شایعه چنددستگی بین تیم ملی قوت گرفت.   

آغاز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال از ۱۱ شهریور

ثبت نام نامزدهای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال از ۱۱ تا ۲۶ شهریور در محل فدراسیون والیبال انجام می‌شود. نامزدهای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال می‌توانند از ۱۱ تا ۲۶ شهریور نسبت به ثبت‌نام در محل فدراسیون اقدام کنند. در اطلاعیه ثبت نام از داوطلبان احراز پست ریاست و اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال آمده است.

حذف ناهید کیانی از گرندپری پاریس

در جریان رقابت های روز نخست تکواندوی گرندپری پاریس، ناهید کیانی دارنده مدال طلای جهان در دور نخست با شکست مقابل حریفی از تونس از دور مسابقات کنار رفت.  در جریان رقابت های روز نخست تکواندوی گرندپری پاریس، ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای جهان در دور نخست مقابل کاریما تامی از تونس در ۲ راند و با نتایج سنگین ۹ بر صفر و ۱۶ بر ۳ شکست خورد و خیلی زود از دور مسابقات حذف شد.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.