عمومی

هیچ کالایی نباید در بنادر مازندران فاسد شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام محمدصادق اکبری بعدازظهر شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بهشهر، خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را عبادت دانست و افزود: گره گشایی از کار مردم یک ارزش است و ان شاء الله وظایف محوله در دستگاه‌های اجرایی، با اخلاص و مدارا و به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ انجام وظیفه صحیح، به تقویت نظام اسلامی کمک می‌کند و زمینه اجرای احکام خداوند متعال را فراهم خواهد کرد.

مقام عالی قضائی استان، با تاکید بر لزوم اجرای دقیق قانون، عدم توجه به قانون را موجب فساد عنوان و تصریح کرد: در برخورد با فساد چه در دستگاه قضائی استان و چه سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی، هیچ گونه اغماضی وجود ندارد و باید با جدیت با فساد مبارزه شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: عمل به قانون به شکل صحیح و به دور از تبعیض، موجب افزایش اعتماد عمومی و مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

حجت الاسلام اکبری، حسن خلق و تکریم مراجعان، حفظ حقوق شهروندی مردم و لزوم بازدید مستمر مسئولان قضائی استان از زندان و بررسی احوال زندانیان را مورد توجه قرار داد و در ادامه با بیان اینکه «سعی شود تا حد امکان از معرفی افراد به زندان اجتناب شود»، افزود: باید با صدور احکام مناسب و مجازات‌های بازدارنده، با آنچه مخل نظم و امنیت است با شدت، عدالت و قاطعیت برخورد قانونی شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تعیین تکلیف کالاها از بندر امیرآباد، تصریح کرد: هیچ کالایی نباید در بندر امیرآباد و سایر بنادر استان به دلیل بروکراسی اداری فاسد شود و مسئولان بنادر و دستگاه‌های مرتبط توجه داشته باشند، با دقت از وارد شدن کالاهای فاسد به بنادر استان خودداری و در صورت بروز این مسئله باید در کمترین زمان ممکن نسبت به تعیین تکلیف موارد مذکور اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران هشدار داد: اگر از امروز کالایی در بندر امیرآباد یافت شود که به موقع تعیین تکلیف نشده و از سوی مسئولان نیز گزارشی در خصوص کالاهای مذکور ارائه نشود، از سوی دادستانی شهرستان برای آنها پرونده قضائی تشکیل و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

در این مراسم میثم ناصحی به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه عمومی (حقوقی) و رئیس دادگستری شهرستان بهشهر منصوب و از زحمات علی کیانی رئیس پیشین دادگستری این شهرستان قدردانی شد.

همچنین طی مراسمی جداگانه با حضور معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران، حجت الاسلام سیدجواد هاشمی به سمت دادستان جدید شهرستان فریدونکنار معارفه و از زحمات علیرضا برخور دادستان سابق این شهرستان قدردانی شد.