بین الملل

معاون وزیر خارجه: وضعیت کنونی غزه، نتیجه نفی حق ذاتی تعیین سرنوشت مردم فلسطین است

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: وضعیت کنونی نوار غزه و دیگر مناطق اشغالی فلسطین، نتیجه نفی حق ذاتی تعیین سرنوشت مردم فلسطین است.

به گزارش سرگرمی برای همه ، رضا نجفی که  در نشست شصت و یکم اجلاس سالانه سازمان حقوقی و مشورتی آسیا و آفریقا (آلکو) در بالی اندونزی شرکت کرده است؛ با تاکید بر حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین اعلام  کرد : قریب به هشتاد سال، رژیم صهیونیستی که ریشه در تروریسم، تجاوز و وحشیگری دارد، منبع بی ثباتی و ناامنی در منطقه غرب آسیا شده و حقوق اولیه مردم فلسطین را نقض کرده است. 

وی افزود: اقدامات مردم فلسطین علیه رژیم اسرائیل مبتنی بر حق ذاتی تعیین سرنوشت بوده و واکنش مشروعی در برابر دهه ها سال اشغال ظالمانه و اعمال شنیع رژیم اسرائیل است. 

معاون وزیر امور خارجه  جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تعهدات بین‌المللی ناشی از حقوق بین‌الملل و تاکید بر همبستگی جمهوری اسلامی ایران با مردم فلسطین گفت: با توجه به وضعیت پیچیده فعلی در فلسطین، جامعه جهانی دولت‌ها و شورای امنیت ملل متحد باید هر چه سریع تر به اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل خاتمه دهند. 
 
 نجفی همچنین در خصوص دیگر موضوعات حقوقی بین‌المللی از جمله حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، مبارزه با تروریسم، تقویت امنیت سایبری و مبارزه با جرائم سایبری، مقابله و پیشگیری از فساد و مقابله با اقدامات قهرآمیز یکجانبه، به تبیین مواضع و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

 شصت و یکمین اجلاس آلکو در ۲۴ الی ۲۸ آنلاین سال ۱۴۰۲ در بالی اندونزی برگزار می شود. آلکو یک سازمان بین المللی، با عضویت کشورهای آسیایی و آفریقایی است که به بررسی مباحث حقوقی بین‌المللی از دیدگاههای آسیایی و آفریقایی می‌پردازد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.