استان ها

مسکن خبرنگاران در تهران و مراکز استان‌ها در حال پیگیری است

وزیر فرهنگ با اشاره به تاکیدهای خود در خصوص ارسال مکرر پیامک از سوی صندوق اعتباری هنر به خبرنگاران برای بهره‌مندی از مسکن خبرنگاران یادآور شد: با آمادگی موجود، این کار در تهران و مراکز استان‌ها در حال پیگیری است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ عصر یکشنبه -۲۲ مردادماه- در نشست صمیمی با علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان رسانه‌های استان مازندران که در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد،

وزیر فرهنگ همچنین با اشاره به تأکیدهای خود در خصوص ارسال مکرر پیامک از سوی صندوق اعتباری هنر به خبرنگاران برای بهره‌مندی از مسکن خبرنگاران یادآوری کرد: با آمادگی موجود، این کار در تهران و مراکز استان‌ها در حال پیگیری است. توافقات خوبی نیز در این زمینه به دست آمده تا محقق شود.

اسماعیلی در ادامه همچنین خاطرنشان کرد: در رابطه با مباحث مربوط به سایت‌ها نیز، موارد در دولت قابل برطرف شدن است.

او درباره بیمه تأمین اجتماعی خبرنگاران هم گفت: در مدت کوتاهی این لایحه نیز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز گرفته خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار داشت: طبق قانون مطبوعات، مرجع، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها قرار داده شده بنابراین با استناد به تفسیری که شده روزنامه‌های کثیرالانتشار هم شامل سایت‌ها خواهند شد.

اسماعیلی در عین حال با اشاره به جلسات معاونان و مدیران وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با خبرنگاران در این روزها و سفرهای استانی برای برسی مسائل مربوط به جامعه روزنامه‌نگاری یادآوری کرد: رئیس‌جمهوری هم هفته گذشته دو برنامه مفصل در صداوسیما و سالن اجلاس سران برای روز خبرنگار داشت و بعد از ۱۰ سال، بیست و یکمین جشنواره رسانه‌های ایران برگزار شد.