بین الملل

مرگ نظامی سابق ارتش بریتانیا در اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، جسد مرد بریتانیایی که برای جنگیدن در «لژیون بین‌المللی» به اوکراین رفته بود، دست بسته در پشت سر در یک آبگیر پیدا شد. 

به نوشته «بی‌بی‌سی»، «جردن چادویک» ۳۱ ساله اهل «برنلی» در «لانکاشر» از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در گارد اسکاتلندی ارتش بریتانیا خدمت کرده بود.

به گزارش «راشاتودی»، تحقیقات برای مشخص شدن علت مرگ این مزدور «ارتش بین‌المللی اوکراین» آغاز شده است. جسد وی با کمک لژیون بین‌المللی به بریتانیا فرستاده شد. به گفته مادر این نیروی سابق ارتش بریتانیا، او اوایل اکتبر ۲۰۲۲ به اوکراین سفر کرد و پلیس انگلیس ۲۶ ژوئن (پنجم تیر) از کشته شدن او خبر داد. 

 

 وزارت دفاع روسیه اول تیرماه با اشاره به آمار و ارقام منتشر شده گزارش کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در سال ۲۰۲۲، حدود چهار هزار و ۹۹۰ جنگجوی خارجی که برای نبرد با روسیه به ارتش اوکراین پوسته بودند، توسط ارتش روسیه کشته شدند.

پیش‌تر شبکه راشاتودی روسیه در گزارشی به اوضاع نامساعد در اوکراین برای مزدوران خارجی اشاره کرده و نوشته بود، مزدوران خارجی که برای نبرد علیه روسیه به ارتش اوکراین پیوسته‌اند، اوضاع در خط مقدم اوکراین را «جهنم» توضیح داده و تأکید کرده‌اند که لژیون بین‌المللی توسط رهبران دیوانه اوکراین هدایت می‌شود. (جزئیات بیشتر)

به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از وزارت دفاع روسیه، کی‌یف استخدام مزدوران خارجی را تشدید بخشیده تا خسارات هنگفت نیروهای مسلح اوکراین در جریان ضدحملات اخیر خود را که تبلیغات زیادی برای آن کرده، پنهان کند. طبق این گزارش، اوکراین در تلاش است به کمک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا»، مزدورانی را از ایالات متحده، کانادا و همچنین آسیا، آمریکای لاتین و غرب آسیا به خدمت بگیرد.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.