علمی و پزشکی

ماهواره‌های کانادا به کمک اوکراین آمدند

مایک گرینلی، مدیر اجرایی MDA گفت: «تصاویری از ماهواره‌های ما که برای کنترل آب و هوا، ادغام و تجزیه و تحلیل با سایر منابع تصویری با شرکت‌های ناظر تجاری زمین منحصر به فرد هستند. – تاریخ گزارش های اطلاعاتی اوکراین.

او اضافه کرد. ما مفتخریم که می‌توانیم از قابلیت‌های ماهواره‌های راداری خود برای حمایت از این تلاش‌های بین‌المللی استفاده کنیم، تا نهایت تلاش خود را برای کمک به دولت اوکراین در حفاظت از شهروندانش انجام دهیم.»

McDonald’s, Detoiler & Partners که به اختصار MDA نامیده می شود، یک شرکت فناوری چندملیتی کانادایی است. این شرکت شعبه های متعددی در کانادا و ایالات متحده دارد. یکی از قدرتمندترین محصولات این شرکت Canadarem است که توسط شاتل فضایی ناسا استفاده می شود و همچنین Canadarem 2 و Dexter که توسط ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می شود.

Canadarm مجموعه ای از سلاح های مکانیکی است که بر روی فضاپیماها برای حمل بار و فضاپیماهای بیگانه نصب شده است. این ابزار توسط آژانس فضایی کانادا طراحی و ساخته شده است.

قابلیت های رادار “MDA” قابل توجه است. به عنوان مثال، این شرکت ماهواره رادارست-2 را که از دسامبر 2007 به دور سیاره ما می چرخد، و همچنین سه فضاپیمای صورت فلکی رادارست که در ژوئن 2019 با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرواز کردند، ساخته است. مدارهای زمین پرتاب شده است.

در بیانیه کوتاه گرینلی اشاره ای نشده است که MDA از ماهواره های دیگر شرکت ها به کدام تصاویر نگاه می کند.

برخی از احتمالات وجود دارد. برای مثال، Capella Space مستقر در کلرادو، تصاویر SAR از اوکراین را در طول تهاجم روسیه در 24 فوریه، فضاپیمای Maxar Technologies، Planet And BlackSky، که از تهاجم روسیه به اوکراین و عواقب آن فیلمبرداری کرد، عکاسی کرد. مثلا. Maxar اخیرا مجموعه ای از عکس ها را منتشر کرده است که نشان می دهد خسارات سنگینی به فروشگاه های مواد غذایی، خانه ها و ساختمان های دیگر وارد شده و غیرنظامیان وارد شهر محاصره شده ماریوپل اوکراین شده اند.

46: