ورزشی

عکس‌| اولین بازیکن با حجاب کامل در جام جهانی؛ دختر مراکشی تاریخ‌ساز شد

به نقل از اسپورت‌بازر، نهیله بنزینه، بازیکن تیم ملی زنان مراکش در جام جهانی زنان تاریخ‌ساز شد. این فوتبالیست اولین بازیکنی شد که در جام جهانی مقابل کره جنوبی با حجاب در زمین ظاهر شد و برای تیمش به میدان رفت.

ممنوعیت فیفا برای استفاده از پوشش مذهبی در رقابت‌های فوتبال در سال ۲۰۱۴ پس از اعتراض فعالان، ورزشکاران و مقامات فوتبال لغو شد. بنزینه که در دیدار با آلمان که با برتری شش بر صفر ژرمن‌ها به پایان رسید بازی نکرد ولی در دیدار دوم مقابل کره در زمین حاضر بود و به همین خاطر تاریخ‌سازی کرد.

اسما هلال، فعال رسانه‌ای، در واکنش به این اتفاق گفت: تردیدی ندارم که زنان و دختران مسلمان بیشتری به بنزینه نگاه می‌کنند و از او الهام می‌گیرند؛ نه فقط بازیکنان که فکر می‌کنم تصمیم‌گیرندگان، مربیان و ورزشکاران سایر ورزش‌ها.

عکس‌| اولین بازیکن با حجاب کامل در جام جهانی؛ دختر مراکشی تاریخ‌ساز شد

غیزلان چباک، کاپیتان تیم ملی فوتبال مراکش نیز گفت: احساس می‌کنیم مسئولیت بزرگی داریم تا تصویر خوبی ارائه دهیم و دستاوردهایی را که تیم فوتبال مراکش با راهیابی به جام جهانی به دست آورده به دنیا نشان دهیم.

مراکش اولین کشور عربی است که به جام جهانی زنان راه یافت.

تیم ملی فوتبال زنان مراکش در حالی در جام جهانی زنان به میزبانی استرالیا و نیوزیلند برای نخستین بار حاضر است که تیم ملی مردان این کشور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توانست دست به کار بزرگی بزند و به جمع چهار تیم پایانی راه یافت و در نهایت در رده چهارم قرار گرفت که بهترین رتبه یک تیم آفریقایی در تاریخ جام جهانی است.

258 258

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.