طرح جامع کلانشهر اصفهان تائید شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علی هنردان با اشاره به اینکه طرح جامع کلانشهر اصفهان از سال ۱۳۹۷ در دست تهیه است، اظهار کرد: تهیه مرحله دوم این طرح امسال در دستور کار انتخاب مشاور و تهیه قرار دارد.

وی افزود: با توجه به پوشش حداکثری شهرهای استان از نظر تهیه طرح‌های جامع شهری از سال ۱۳۹۷، رویکرد کیفی در تهیه این طرح‌ها بیش از پیش مد نظر اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفت و بر این مبنا بازنگری طرح توسعه و عمران (جامع) شهر نطنز به عنوان نخستین طرح جامع ویژه استان و طرح جامع شهر نائین به عنوان نخستین طرح جامع کشور با رویکرد بازآفرینی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

رئیس اداره طرح‌های توسعه شهری و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به وضعیت طرح‌های جامع استان گفت: طرح‌های جامع، نخستین سطح از طرح‌های توسعه شهری است که با افق بلندمدت ۱۰ تا ۱۵ ساله نحوه استفاده از زمین برای کاربری‌های مختلف در محدوده و حریم شهر را تعیین و اولویت مناطق را از نظر بهسازی و نوسازی مشخص می‌کند.

وی گفت: تنها ۲۰ شهر بزرگ استان تا پیش از سال ۱۳۸۶ دارای طرح جامع مصوب بودند، اما با توجه به مصوبه سال ۱۳۸۶ هیأت دولت مبنی بر تهیه طرح جامع برای کلیه شهرهای کشور، اداره کل راه و شهرسازی اقدام به تهیه طرح جامع برای ۸۱ شهر دیگر استان کرد.

هنردان افزود: بر این اساس در مجموع ۹۸ شهر استان مشمولِ نظام تهیه طرح‌های جامع شدند که همه آنها دارای طرح جامع مصوب و ابلاغی هستند.

وی گفت: از مجموع ۹۸ شهر مصوب ۱۷ شهر استان اصفهان دارای طرح بازنگری جامع بودند که از این میان ۱۴ شهر مصوب و ابلاغ شد و طرح جامع شهرهای نطنز و نائین در مرحله تهیه و طرح جامع شهر مبارکه در مرحله تصویب و ابلاغ است.