استان ها

طرح جامع برای ارتقاء شاخص های جمعیت هلال احمر استان تدوین شود

طرح جامع برای ارتقاء شاخص های جمعیت هلال احمر استان تدوین شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع برای ارتقاء شاخص های جمعیت هلال احمر استان با هماهنگی از مدیریت کشوری در این استان تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید علی احمدزاده در دیدار یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: هلال احمر استان یک مجموعه نیروی پای کار و متدین هستند و خوشبختانه شاهد انسجام بین نیروهای جمعیت با مدیر جدید هستیم.

وی عنوان کرد: برای حمایت از هلال احمر قصد داریم از محل اعتبارات بحران برای تجهیزات و کمک به پایگاه‌های این جمعیت کمک کنیم که از دبیرکل جمعیت هلال احمر می‌خواهیم در این زمینه به این استان توجه ویژه داشته باشند. 

احمدزاده تصریح کرد: پنج میلیارد تومان کمک به حوزه هلال احمر برای خرید تجهیزات از محل اعتبارات بحران در نظر گرفته شده و انتظار داریم هلال احمر کشور نیز برای تکمیل ساختمان و تامین خودرو و ماشین‌آلات به استان کمک کند.

1001293511_99322133

وی از دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور خواستار ایجاد پایگاه های هلال احمر در شهرستان های فاقد این جمعیت شد.

استاندار نقش هلال احمر را در مقابله با بحران های طبیعی و غیرطبیعی بسیار مهم و اثر گذار دانست و گفت: استان در تابستان امسال گرفتار باران ۳۸۰ میلی‌متری بود و در کمتر از یک ساعت ۱۱۰ میلی‌متر در شهر یاسوج باران بارید و شرایط خاص و ویژه‌ای برای استان ایجاد شد که خوشبختانه هلال احمر در این زمان هم پای کار آمد و در کنار مردم در حال خدمات‌رسانی بود.

وی ادامه داد: هلال احمر قبل از ما مسئولان به مناطق عشایری در دورترین مناطق رفته بوده و مردم را در چادرهای هلال احمر اسکان داده بود و با گذر از جاده های مال رو به مردم مناطق عشایری در صعب‌العبورترین مناطق امدادرسانی کردند.

احمدزاده عنوان کرد: طی روزهای اخیر که بارش برف حتی در۲۷ سال گذشته مشابه نداشت و موجب قطع آب، برق و برخی از مسیرها شد به طوریکه برای مردم مشکلاتی ایجاد کرد هلال احمر در این عرصه هم به خوبی پای کار بود.1007128792_99322125

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بارش برف موجب قطع راه‌های ارتباطی شهرستان مارگون شده بود، دانش‌آموزانی که باید در کنکور شرکت می‌کردند در راه ماندند و شرایط سختی را چند ساعت قبل از برگزاری آزمون کنکور تجربه کردند که هلال احمر به یاری دانش‌آموزان این منطقه شتافت و این عزیزان توانستند در اسرع وقت به آزمون برسند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشورهم گفت: ما آمادگی همکاری داریم و به هر میزانی که استان برای هلال احمر بودجه اختصاص دهد به همان انداز اعتبار اختصاص دهیم.

یعقوب سلیمانی افزود: برای احداث داروخانه، ایجاد پایگاه در شهرهای فاقد مرکز جمعیت هلال احمر، توسعه نیروها، ماشین آلات و تجهیزات به استان اعلام آمادگی می کنیم.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف