بین الملل

شعار محوری ۱۳ آبان امسال؛ «نظم نو جهانی با نسل آرمانی»

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان گفت: شعار محوری یوم الله ۱۳ آبان امسال «نظم نو جهانی با نسل آرمانی» است.

به گزارش سرگرمی برای همه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دومین جلسه کشوری برنامه‌ریزی و هم‌اندیشی مراسم بزرگداشت یوم الله سیزدهم آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» دوشنبه  ۱۷ مـهــر مـاه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف عضو این ستاد در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین عرب انصاری، با بیان اینکه پیروزی رزمندگان فلسطینی و جنود الله، در جبهه دفاع از قدس و مسجدالاقصی، کام همه آزادی خواهان جهان را شیرین کرد، گفت: این پیروزی‌ها، زمینه خوبی را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عرب انصاری افزود: امسال مراسم مرکزی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی آمریکا در تهران برگزار می‌شود و در استان‌های مختلف کشور نیز در اماکن مشخص شده توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، این مراسم ضداستکباری، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و دانشجویان، پرشور تر و گسترده تر از همیشه برگزار می شود.

پیروزی رزمندگان فلسطینی نقطه عطفی برای تحقق نظم نوین جهانی است

در ادامه جلسه، سردار محمدرضا نقدی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان، با اشاره به پیروزی درخشان مجاهدان اسلام در فلسطین اشغالی، این پیروزی را به امت اسلامی تبریک گفت و افزود: از خدا می‌خواهم ما را قدردان این پیروزها قرار داده و این حرکت پیروزمندانه، تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی استمرار یابد.

شعار محوری ۱۳ آبان امسال؛ «نظم نو جهانی با نسل آرمانی»

سردار نقدی با بیان اینکه، پیروزی جبهه مقاومت، نقطه عطفی در تاریخ، برای تحقق نظم نوین جهانی است، گفت: پس از عملیات طوفان الاقصی، توهم شکست ناپذیر بودن رژیم صهیونیستی و قدرت پوشالی آن برای تمام مردم دنیا آشکار شد.

رئیس ستاد مرکزی یوم الله ۱۳ آبان با تاکید بر این که ضعف رژیم صهیونیستی و حامیان آن عیان شده است، اظهار داشت: پس از این پیروزی ، توهم شکست ناپذیر بودن رژیم صهیونیستی و حامیان آن که با تبلیغات گسترده رسانه‌ای در افکار عمومی ایجاد شده بود؛ فرو ریخت.

 وی گفت: توان نظامی و ظرفیت این رژیم، فقط در کشتن مردم مظلوم و بی دفاع بود، اما امروز، ضعف و ناتوانی اسرائیل در مقابله با مجاهدان فلسطینی، آشکار شد و نشان داد که قدرت این رژیم چقدر وابسته و نیازمند به حمایت قدرت‌های سلطه گر و استکباری دنیاست و با سرعت و ظرف چند ساعت، ماهیت شکننده این رژیم را آشکار کرد.

معادلات بین‌المللی در حال تغییر است و قدرت‌های استکباری باید این تغییرات را بشناسند

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا و دولت‌های استکباری باید تحولات دنیا را بشناسند، خاطرنشان کرد: امروز دیگر افکار عمومی رژیم صهیونیستی و کشورهای سلطه گر را تحمل نمی‌کند و افکار مردم دنیا و معادلات بین‌المللی تغییر کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها، از تحولات دنیا عقب هستند و باید بدانند که دنیا و افکار ملت های جهان در حال تغییر است. آنها باید دنیای امروز را بشناسند و خود را به روز کنند و در جایی که باید باشند، قرار بگیرند و اگر در تخیل و اوهام سلطه‌گری و قدرت طلبی، زندگی کنند، راه به جایی نمی‌برند و با شکست‌های بیشتر و پاسخ قاطعی مواجه خواهند شد، چرا که مردم دنیا بیدار شده‌اند و مجاهدان فلسطینی حلاوت پیروزی را چشیده‌اند، بنابراین، ادامه کشتار ملت‌های بی‌گناه و بی‌دفاع، هیچ نتیجه و دستاوردی برای ابرقدرت‌های جهان نخواهد داشت.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حماسه ۱۳ آبان باز هم تکرار و به همه دنیا ناتوانی استکبار را نشان خواهیم داد و پیام مقاومت مردم منطقه را به تمام دنیا مخابره خواهیم کرد. امروز با قاطعیت می‌توان گفت که تمامی پیشرفت‌های ایران اسلامی نتیجه مقاومت در برابر نظام سلطه بوده است. مقاومت در ابعاد بین‌المللی هم نتایج ملموسی داشته و تظاهرات ضد اسرائیلی در دل آمریکا نتیجه همین ایستادگی‌هاست  و حوادث اخیر اقتضا می‌کند که  امسال، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی باشکوه‌تر و قوی تر از هر سال برگزار شود. همچنین روز ۱۴ آبان، شکایت جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم از آمریکا به دلیل تشکیل داعش انجام خواهد شد .

وی افزود: در تجمعات ۱۳ آبان امسال در شهرهای مختلف، ادامه اشغالگری رژیم صهیونیستی و اقدامات آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین حامی این رژیم، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم محکوم می‌شود و حماسه بزرگی را که مجاهدان فلسطینی رقم زدند، با حضور گسترده ملت ایران در روز مبارزه با استکبار جهانی، تکمیل خواهد شد.

سردار نقدی افزود: اجتماعات یوم الله ۱۳ آبان امسال تسریع کننده زوال مستکبران جهان و حرکت به سوی نظم نوین جهانی است. در روز جمعه ۱۲ آبان همزمان با نماز جمعه و همچنین شنبه همزمان با مراسم ۱۳ آبان شکایت از جنایت‌های آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد، سلب آزادی و استقلال که به خمت جمعی از حقوقدانان تنظیم شده انجام خواهد شد و مردم با کد ثنا می توانند نسبت به امضاء آن اقدام نمایند.

شعار محوری ۱۳ آبان امسال؛ «نظم نو جهانی با نسل آرمانی»

وی با اشاره به اینکه یوم الله ۱۳ آبان یک روز ماندگار در تاریخ ایران است گفت: وقایع بسیار مهمی در این روز رقم خورد. از جمله تبعید حضرت امام خمینی(ره) و قیام مردم ایران در اعتراض به این تبعید و کشتار دانش‌آموزان بی‌گناه در مقابل دانشگاه تهران و همچنین فتح لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) که همگی یادآور حماسه ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار و حمایت از اقدامات ضداستکباری دانشجویان و دانش آموزان بود.

سردار نقدی افزود: این حماسه‌ها باید باز هم تکرار شود و یوم الله ۱۳ آبان فرصت خوبی برای استمرار روند استکبارستیزی ملت ایران است.

 رئیس ستاد مرکزی یوم الله ۱۳ آبان اضافه کرد: امروز ناتوانی استکبار جهانی به مردم دنیا اثبات شده و دنیا پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکست‌های مکرر و پی‌درپی قدرت‌های سلطه‌گر استکباری بوده است. امروز شاهد شکست و زوال رژیمی هستیم که مدعی تصرف نیل تا فرات بود، ولی توانایی حفظ امنیت مناطق اشغال شده کنونی را نیز ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در یوم الله ۱۳ آبان امسال پیام مقاومت ملت‌های منطقه در مقابل سلطه استکبار به تمام دنیا مخابره خواهد شد و به دنیا اثبات می‌شود که می‌توان در مقابل آمریکا ایستاد و پیشرفت کرد.

سردا نقدی یادآور شد: در گذشته برای مردم منطقه و جهان این ابهام وجود داشت که اگر در مقابل قدرت‌های دنیا و مستکبران ایستادگی کنند، قادر به پیشرفت نخواهند بود ولی مقاومت ۴۴ ساله ملت ایران، نشان داد که می توان هم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرد و هم پیشرفت کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، افزود: بخشی از جهاد تبیین در عرصه بین‌المللی نشان دادن و اثبات این واقعیت است و این پیام در ۱۳ آبان امسال به مردم جهان مخابره خواهد شد که نتیجه و دستاورد مقاومت، پیشرفت بدون اتکاء به کشورهای سلطه‌گر دنیا است.

سردار نقدی گفت: خوشبختانه امروز آمادگی خوبی در جهان برای درک و دریافت این پیام به‌وجود آمده و حتی در خیابان‌های کشور آمریکا، شاهد تجمعات مردمی در حمایت از مجاهدان فلسطینی هستیم که نتیجه سال‌ها ایستادگی جبهه مقاومت است.

وی در پایان گفت: ۱۳ آبان امسال فرصتی برای دلگرمی مجاهدین فلسطینی و آگاهی دشمن نسبت به قدرت مردمی است که تا رسیدن به پیروزی نهایی در صحنه بوده و مقاومت خواهند کرد.

انتهای پیام

 

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.