علمی و پزشکی

روسیه این سلاح‌ها را به هند می‌دهد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، هند بزرگترین واردکننده تسلیحات در جهان است و هنوز هم بیشتر از فناوری روسیه برای تسلیحات سنتی استفاده می‌کند، اما مقامات دهلی نو ابراز نگرانی کرده‌اند که جنگ روسیه در اوکراین می‌تواند تحویل برنامه ریزی شده تسلیحات و تجهیزات را به تعویق بیندازد.

سامانه زمین به هوای اس-۴۰۰ «پیروزی» نسل جدید سامانه پدافند هوایی روسیه است که توسط «مرکز طراحی الماس» طراحی شده و به عنوان یک بهبودیافته از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود.

اس – ۴۰۰ در سامانه نام‌گذاری در ناتو با نام اس‌آ-۲۱ (SA-۲۱) شناخته می‌شود، این سامانه در گذشته با نام اس-۳۰۰پ‌ام‌یو-۳ (S-۳۰۰PMU-۳) شناخته می‌شد. این سامانه زمین به هوا قابلیت‌های سامانه‌های دیگر از سری اس-۳۰۰ را به چالش می‌کشد و طبق گفته روس‌ها برد آن حداقل دو بار بیشتر از برد ام‌آی‌ام-۱۰۴پاتریوت (MIM-۱۰۴ Patriot) است.

روسیه این سلاح‌ها را به هند می‌دهد!/ عکس

به گفته منابع روسی اس-۴۰۰ قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف به‌طور هم‌زمان و درگیر شدن با ۱۲ هدف به‌طور هم‌زمان از محدوده ۴۰۰ کیلومتری است. این هدف‌ها می‌توانند از جمله انواع هواگرد، هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک باشند.

اس-۴۰۰ با داشتن قابلیت ۳ موشک مختلف، بسیار دوربرد ۴۰ان۶ (۴۰N۶)، دوربرد ۴۸ان۶ (۴۸N۶)، و موشک‌های با برد متوسط ۹ام۹۶ (۹M۹۶) قادر به پوشش کل عمل‌کرد مورد نیاز است. هر یک از این موشک‌ها دارای قابلیت‌های متفاوت است.

اما تا کنون در هیچ جنگ و درگیری با موشک‌های بالستیک و هواپیماهای رادارگریز قابلیت‌های این سامانه به طور کامل و طبق گفته‌های روس‌ها به ورطه آزمایش قرار داده نشده است و بیشتر این قابلیت‌ها از طرف منابع روسی عنوان و تایید شده است.

منبع: reuters

۲۲۷۲۲۷

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.