عمومی

رضایت مردم ملاک تشخیص موفقیت است*

در این میان آیت الله العظمی نوری همدانی مطالبی را بیان کرد که بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت. یکی از دلایل تأمل فراوان در سخنان او این بود که مردم احساس می کردند که او به جای آنها صحبت می کند و سؤالات و مشکلات آنها را به درستی می بیند.
در این دیدار آقای نوری همدانی به گزارش مسئولین اشاره کرد. مهم این است که مردم از شرایط زندگی خود راضی باشند. وی با انتقاد از تورم و گرانی موجود در کشور اعلام کرد. گاهی اوقات خرید یک کیلوگرم میوه برای خانواده ها مشکل است.

وی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت در قم با تاکید بر اینکه ارکان دین و جامعه مردم هستند، گفت: یعنی نظام اسلامی موفق شده است…

آیت الله نوری همدانی در دیدار استاندار قم، رفع فقر، ظلم و جهل را یکی از برنامه های نظام اسلامی دانست و یادآور شد: مالک اشتری هنگام اعزام به مصر. مالک «اما رئيس دين و مجلس مسلمين و اهل عامه دشمنان امت، آنها را بشنوند و رحمت كنند»; توده مردم صاحب این ستون و سپر دین در برابر دشمن هستند.

از سوی دیگر کارشناسان فتسادی معتقدند آنچه مسئولان در مورد تورم می گویند با آنچه مردم فکر می کنند متفاوت است. مرتضی صامتی در این رابطه در گفت و گو با ایلنا گفت. وقتی به عنوان یک شهروند به بازار کالاهای مصرفی نگاه می کنیم، متوجه افزایش تورم می شویم و در این مدت کاهش قیمتی نداشته است. شاید مسئولان برای خرید و تهیه مواد ضروری نیازی به حضور در بازار نداشته باشند، اما مردم در خرید روزانه خود هستند و از تغییرات قیمت ها اطلاع دارند و می دانیم که قیمت ها حداقل دو برابر شده است، بنابراین می بینیم که; برخی در مورد کنترل تورم درست می گویند، اما اینطور نیست

*منتشر شده در روزنامه ۲۸ آذر. 13 سپتامبر

6565