بین الملل

رسانه‌ عبری: حماس اعضای دستگاه امنیتی رام‌الله را به عضویت گرفته است

رسانه‌های رژیم صهیونیستی بعد از عملیات شهادت طلبانه اخیر یک فلسطینی در الخلیل که به کشته‌شدن یک شهرک نشین و زخمی شدن یک تن دیگر منجر شد، گزارش کرده‌اند حماس در عضوگیری از نیروهای دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان در کرانه باختری موفق بوده است.

به گزارش سرگرمی برای همه، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش کردند: جنبش حماس در عضوگیری از ده‌ها تن از نیروهای دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری موفق بوده است.

شبکه «کان» به نقل از منابع فلسطینی در رام الله اعلام کرد: بخشی از موفقیت حماس در عضوگیری از این نیروها به دلیل اوضاع اقتصادی دشوار نیروهای دستگاه امنیتی است که تنها ۸۰ درصد حقوقشان را دریافت می‌کنند. حماس از طریق نیروهای دستگاه‌های امنیتی به داده‌های اطلاعاتی دست می‌یابد. این جنبش شاخه‌های خود را وارد دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین کرده است.

منابع عالی رتبه در رام الله اعلام کردند، دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در حال تحقیقات درباره حمله الخلیل هستند. این تحقیقات در این مرحله تنها در سطح اطلاعاتی است.

شبکه «کان» افزود: پیگرد این گروه مهم‌ترین اولویت ارتش اسرائیل است چرا که توانایی‌های آن بالاتر از باندهای موجود در شمال کرانه باختری است. نهاد امنیتی اسرائیل نگران حملات جدید در الخلیل است.

یک مسؤول فلسطینی نیز به روزنامه «اسرائیل هیوم» گفت: نتیجه اولیه تحقیقات دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین این است که نیروهای حماس یا نیروهایی که از سوی آنها به کار گرفته شده‌اند، پشت حمله الخلیل هستند. دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین از چند هفته پیش آماده بازداشت‌ها در منطقه الخلیل از جمله روستاهای مجاور برای مقابله با افراد مسلح و فعالان حماس شده‌اند. هدف از این اقدام مهار باندهای زیرزمینی حماس است. قرار بود این عملیات روز پنج‌شنبه آغاز شود و طرح اجرای این اقدامات با هماهنگی اسرائیل تهیه شده بود.

این روزنامه در بخش دیگری از گزارش خود افزود: دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین اطلاعاتی را دریافت کردند مبنی بر اینکه مسؤولان ارشد حماس در خارج به اعضای یک باند زیرزمینی حامی این گروه در منطقه الخلیل دستور داده بودند. این باند توسط رهبری حماس در ترکیه اداره می‌شود. این اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین را وادار کرد تا آماده این عملیات باشد. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از اتفاقاتی که در مناطق تحت سیطره حماس می‌افتد، ناراضی است و دستور تهیه این طرح را برای تقویت سلطه خود داده بود و اکنون بعد از این حمله مساله بسیار دشوار شده است. الخلیل پر از حامیان حماس است؛ اما تشکیلات خودگردان فلسطین به چند دلیل تاکنون نتوانسته در آنجا اقدامی انجام دهد. از جمله آن این است که خانواده‌های الخلیل بزرگ و قدرتمند هستند.

آلون بن دیوید، تحلیلگر نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یوآو گالانت، وزیر جنگ و رهبران ارتش این رژیم گفت: این اظهارات اشاره به پاسخ به گروه‌های فلسطینی و در رأس آن حماس است.

در این راستا خبرنگار رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نهاد امنیتی امکان اتخاذ اقدامات مستقیم علیه عاملان عملیات‌ها به عنوان مثال جنبش حماس در غزه را بررسی می‌کند و احتمالا اگر حماس در غزه حمله‌ای را در کرانه باختری انجام دهد یک اقدام نظامی مستقیم علیه آن انجام شود. این پرونده در مذاکرات امنیتی قبل از نشست کابینه مطرح می‌شود.

خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد، بعد از حمله ارتش این رژیم به جنبش جهاد اسلامی در غزه به نظر می‌رسد حماس درس نگرفته و همچنان با آتش بازی می‌کند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، ارتش این رژیم در حال بررسی پاسخ به عملیات در کرانه باختری است و این یک عملیات نظامی کلاسیک نخواهد بود، بلکه این رژیم به دنبال پیدا کردن یک نقطه ضعف در حماس یا حزب‌الله لبنان است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.